Skocz do zawartości
termosu

Ja grafika do mojego zestawu do 300zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam taki zestaw i chciałbym dokupić do niego jakąś w miarę przydatną grafikę:

 

procesor: pentium dual-core e6500 @ 2.93Ghz

płyta główna: asus p5g41td-pro

zasilacz: ARENA ANP-355A12 (355W)

monitor: asus vk222h (1680x1050)

pamięć: 2gb DIMM DDR3 (PC3-8500)

 

Ostatnio chciałem sobie zagrać w grę 'skyrim' ale niestety trochę mi 'cieło obraz' :wink:

Rozumiem, że to wina zintegrowanej grafiki, a trochę nie wiem jaką dobrać. Wydatek to prawdopodobnie max 300zł..

Przypuszczam, że jest taka możliwość - że cały zestaw jest do wymiany :blink: ale wolałbym jednak grafikę dokupić B-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje kupić nówke ze sklepu - HD4850 GDDR5 - VERTEX Radeon HD4850 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI - 299 zł

 

ten zasilacz: ARENA ANP-355A12 (355W) to jest Chieftec Arena ?

 

Obudowa jest Chieftec i podobno też to jest ich zasilacz 3 komentarz Edytowane przez termosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak przecież to jest seria ANP-xx5A12 - platforma PUFP , słaba konstrukcja lepiej go zmienić na coś markowego

 

PSU:

ze sklepu:

Fortron FSP400-60GHN 80+ - 140 zł

 

z allegro:

FORTRON 400W GLN - 85 zł

Silverpower (Seasonic) 500W SP-SS500 GWARANCJA !! - 114 zł

lub

FORTRON FSP 500 WATT 60GLN NOWE ! GW , FVat ! - 129 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo komp chodzi prawie cały czas po kilka dni od ponad roku i działa bez zarzutu... Ciekawa sprawa...

A co do grafiki to wchodząc na zasilacze zajrzałem na karty od 300zł z 2 gb ramu! coś z tego by podeszło bo i nawet są tańsze co ostatecznie by mnie zmobilizowało może do zmiany zasilacza :wink: chociaż działa poprawnie :angry:

Edytowane przez termosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te z 2gb ramu? w podobnej cenie, one nie podejdą? bo chyba lepiej mieć wiecej w podobnej cenie np tą ale to geforce

Nawet nie ma co porównywać:) ta grafika co podałeś,to może połowa wydajności tego 4850.

 

Po czym to poznajecie :blink: niby że ma 2gb to jest gorsza ;o niezłe jajo :wink: Edytowane przez termosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy dobrze Ci podpowiadają HD 4850 lub 4870, ale szukałbym używek z all...., może uda Ci sie dorwać jakąś z gwarancją,

używka powinna być do 250 zł np:

ATI RADEON HD 4800HD 512MB DDR3 2xDVI S-VIDEO OUT (2008248242) - Aukcje internetowe Allegro w tej wentylator może trochę dokuczać

ATI RADEON 4850 SAPPHIRE REV2. 512MB RAM (2028710922) - Aukcje internetowe Allegro

### HD4870 SAPPHIRE 512MB ### (2032502784) - Aukcje internetowe Allegro

ewentualnie jakiegoś gtx 260/275/280

 

i do tego dokupiłbym używanego Fortrona np: ORYGINALNY FORTRON 400W ATX - PFC - NOISE KILLER (2016723980) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakiej rozdzielczości chcesz grac?

 

Jeśli mój 'super zestaw' pozwoli to takiej jak monitor 1680x1050, ale jeśli nie to cóż :mur: :lol2:

 

no to jak nówka ze sklepu to najlepiej - HD4850 GDDR5 - VERTEX Radeon HD4850 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI - 299 zł

 

Kolega uparcie linkuje tą kartę :blink: spoczko, tylko odbiorem osobistym będę się kierował, czyli Kraków :rolleyes: Edytowane przez termosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takiej rozdzielczości możesz kupić 4850 z 512 MB, oczywiście 1gb nie zaszkodzi,

natomiast starałem się zmieścić w budżecie karta + zasiłka

Edytowane przez MItumolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takiej rozdzielczości możesz kupić 4850 z 512 MB, oczywiście 1gb nie zaszkodzi,

natomiast starałem się zmieścić w budżecie karta + grafa

 

Czegoś nie rozumiem, karta + grafa, no ale prawda 1gb nie zaszkodzi jeśli 2gb to ściema

jak Kraków to w tym sklepie kupuj tego HD4850 Sieć sprzedaży - sklep komputerowy Sferis.pl

 

I tą pewnie zakupie, wypłata za nie długo - może potanieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak nówka ze sklepu to najlepiej - HD4850 GDDR5 - VERTEX Radeon HD4850 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI - 299 zł

 

Przy tej karcie oznaczenie ddr5 nie ma się nijak do mojej płyty i pamięci? Bo tą samą znalazłem w Krakowie w VERTEX ATI Radeon HD4850 1024MB DDR5 / 256bit DVI / HDMI PCI-E (625 / 3600) - Sklep komputerowy KDO.pl są tam jeszcze inne ale pewnie nie tak dobra jak ta... I raczej w tym sklepie będę kupował grafikę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Kraków to polecam PCProjekt na Starowiślnej. Od lat kupuję w tym sklepie i zawsze służyli dobrą radą :)

 

No niestety wybrałem morele + zasilacz z allegro wyszło 300+ ale cóż... Szaleństwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko sprawdz dobrze ten zasilacz - jaki model wybrałeś ?

 

wwybralem ORYGINALNY FORTRON 400W ATX - PFC - NOISE KILLER + ta karta

nawet nie mow ze zle bo koniec miesiaca ! :blink:

pss. nie podalem linku bo oferta ciagla , a co do konca miesiaca w przzyszlym sa inne cele ;D

Edytowane przez termosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konkretnie jaki model - fortronów 400W jest cała masa :)

FSP400-60MDM ? APN GHN etc.

z jakim przebiegiem ? czy leżak magazynowy ? za ile ? :)

http://allegro.pl/oryginalny-fortron-400w-atx-pfc-noise-killer-i2289601086.html ? drogawe ;p

 

Warto zaraz po złożeniu posprawdzać napięcia miernikiem, twój zestaw bedzie dość mocno obciążał ten zasilacz. W tych OEMach częste usterki to wyschnięte kondensatory oraz uszkodzenie APFC (cewki się palą ;p )

 

Jak od początku będzie działał bez problemu to nic sie nie powinno stać.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...