Skocz do zawartości
Avatar25

Czy dwie rozne 480GTX beda dzialaly w SLI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie znawcy mam teoretycznie proste pytanko - czy moja aktualnie posiadana karta Gigabyte 480GTX bedzie bezproblemowo wspolpracowala z inna 480GTX ale ze stajni ZOTAC - wersja z chlodzeniem Zalmana (chyba w nazie Overclocked)... ?

 

Od tej kwestii uzalezniam wlasnie zakup drugiej karciochy do SLI.

 

Proca mam I7 920 na jakims wypasionym Asusie chyba chipset X58

 

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty powinny chodzić w SLI (chodź to będzie dopiero piecyk, tez mam zamiar zrobić z nich SLI ;-P) a jesli chodzi o płyte to penwie Asus rampage III Formula/Extreme ? LGA 1366 x58 ; - )

Hehehe jak zrobi sie na nich SLI to smieje sie z kolegą że z pokoju można wywalić grzejniki bo nie beda potrzebne :)

Takie pytanko wiesz ze musisz miec spory zasilacz ? :D

Edytowane przez Simonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh spoko zasilke mam 900W Tagana tez dosc wysoki model. Co do plytki to mam Rampage II Extreme. W kompie mam dwa obiegi wodne - jeden do proca i plyty glownej, drugi wlasnie do kart graficznych. Chlodnica co prawda Phobya 360 z 6 wiatrakami ale mysle ze da rade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze niby nie wyrobi ? Chłpocze toż Ty nie wiesz co Ty mówisz . Bez problemu taka 900 starczy.

500W ciepła ? Ty chyba oszalałeś , nawet grzejnik który pobiera 500w nie daje 500w ciepła a co dopiero karta graficzna.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciem tam jest SLI ... 2 GTX 480... dolicz sobie cpu i płyte i masz ponad 500w...

pytanie czy Avatar ma ta 360 tylko do graf czy do czałości... ale to i tak wiele niezmieni...

 

900 W zasilacz może i wyrobi ale będzie na granicy pracował ... wez pod uwage że będzie tam chłodzenie wodne różne bajery wentyle pewnie pare dysków... a i cpu swoje bierze...

Edit:

link gtx 480 sli

tu masz nawet info o tym ze 960W moze przy Furmarku lapać wiec 900 bedzie na styk bo w codziennym użytkowaniu niebedzie tyle co w furmarku... oraz sytuacji z chlodzeniem wodnym

 

a zwróc uwage co napisałem tam w poście:

 

...to nawet niewiem czy bedzie bezpieczne

 

Edytowane przez Shadoweye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 900W styknie, jeśli nie będzie odpalany test OCCT PSU.

Przy i7 920 @ 3.8GHz (HT ON) + GTX 580 AMP! + zero bajerów (platforma do testów)

ze zdjętym zabezpieczeniem przeciwprzeciążeniowym z GTXa komp pobierał z gniazdka:

 

- idle 200W

- LinX 350W

- MSI Kombustor 500W ("średnie" ustawienia)

- OCCT PSU 600W

- Unigine Heaven 400W

 

zajrzyjcie do akapitu "pobór prądu" link

 

@Shadoweye - te 960W to z gniazdka (a więc realnie komp pobiera mniej)

i to przy chłodzeniu powietrznym (przy LC będzie pobierał mniej)

to przecież nawet jest napisane w przytoczonym przez Ciebie linku

 

Nie mówię, że te 900W jest idealne, tym nie mniej jeśli nie będzie szarżował z syntetycznymi benchami zasiłka powinna dać radę.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciem tam jest SLI ... 2 GTX 480... dolicz sobie cpu i płyte i masz ponad 500w...

pytanie czy Avatar ma ta 360 tylko do graf czy do czałości... ale to i tak wiele niezmieni...

 

900 W zasilacz może i wyrobi ale będzie na granicy pracował ... wez pod uwage że będzie tam chłodzenie wodne różne bajery wentyle pewnie pare dysków... a i cpu swoje bierze...

Edit:

link gtx 480 sli

tu masz nawet info o tym ze 960W moze przy Furmarku lapać wiec 900 bedzie na styk bo w codziennym użytkowaniu niebedzie tyle co w furmarku... oraz sytuacji z chlodzeniem wodnym

 

a zwróc uwage co napisałem tam w poście:

 

 

 

Ty chyba sobie kpisz podajac test z benchmarka ?(apropo testu to odkryli oni cos nowego ze im mniejsza temp to sprzet mniej pobiera energi szkoda ze nikt przed nimi na to nie wpadl , NOBLA IM !) Poogladaj sobie normalne serwisy tam SLI z 480 pobiera ok 750W. Co najwyzej w furmarku wiecej pobieraja , ale jak by nie bylo nie przekroczy to 900w watow rzeczywistego poboru.

A peek at NVIDIA GeForce GTX 480 in SLI - just how fast is it? - Graphics - Review - HEXUS.net - Page 10

Nvidia GeForce GTX 480 SLI vs. ATI Radeon HD 5870 Crossfire > Power Consumption & Temperatures - TechSpot Reviews

 

 

Jak bys ładnie przeczytał to byś sie dowiedział że posiada on 2 obiegi w chłodzeniu wodnym jeden to CPU i mobo drugi GPU . Tylko że sam napisałeś "2 GTX480 toż to ponad 500W ciepła " a nie o całym PC. Według techpowerup 2 GTX480 w SLI pobieraja podczas grania ok 500W wiec jak by mogły tyle samo ciepła oddać ?

"W kompie mam dwa obiegi wodne - jeden do proca i plyty glownej, drugi wlasnie do kart graficznych. Chlodnica co prawda Phobya 360 z 6 wiatrakami ale mysle ze da rade ;) "

ZOTAC GeForce GTX 480 SLI Review - Page 26/31 | techPowerUp

 

ps. nie ma jak dostać minusy za napisanie prawdy

Edytowane przez Maciem
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ja wiem ze to z gniazdka ... ale jest to sporo papu i na taki zasilacz na dluzszą mete może być mało...

 

ja np. tez myślałem o sli ale gtx 580 ... [ciut bardziej oszczędne od 480]

teoretycznie mój zasilacz by to udzwignoł ale w necie widziałem kilka sytuacji w których zasilacz padł po paru miesiącach wiec przy sli lepiej mieć 10-20% zapasu by sie zasilacz nie "wykrwawił" zalecaja 1000w + do SLI GTX 480/580 by mieć stabilniejsze napięcia etc.

 

Edit:

przyznam że gdy wczytałem się do tamtego artykułu troche zaskoczyło mnie info że przy LC aż o tyle spada zużycie prądu... wiec moze i te 900 spokojnie starczy ale napewno potrzeba dodatkowej chłodnicy

 

 

1. ja nierozdaje minusów za to że cos ktoś napisał i ja się z tym niezgadzam... więc szukaj dalej kto ci je dał

 

2. widziałem że napisał 2 obiegi ale to niezmienia faktu że 1 360 może niewystarczyć ... no jeśli nieprzeszkadza hałas 6 wentyli... to można i siedzieć na 360

 

3. link podałem do 1 miejsca w jakim znalazlem jako przybliżenie dalej nie szukałem...

Edytowane przez Shadoweye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sli z gtx480 i tak:

 

na default sli = 750W

OC 850Mhz sli = 850W

OC 900Mhz i wyżej + (V) = 1100W

 

testy przeprowadzone furmarkiem.

 

Mowa o całym zestawie i cpu 4-4.5ghz

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

bał bym się włączyć furmarka na gtx 480 ponieważ na moim gtx 570 dc2 podczas grania max temu to 58C a w furmarku po 5 minutach to 72C na takim referencie gtx 480 temp może dojść do 95C a po mocnym oc ponad 100?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bał bym się włączyć furmarka na gtx 480 ponieważ na moim gtx 570 dc2 podczas grania max temu to 58C a w furmarku po 5 minutach to 72C na takim referencie gtx 480 temp może dojść do 95C a po mocnym oc ponad 100?

 

Tylko że ja nie pisze o referencie :wink:

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zasilacz niewyrobi... min. 1000W i to nawet niewiem czy bedzie bezpieczne

2. na 360 chłodnicy nieodprowadzisz tyle ciepła ... 2 GTX480 toż to ponad 500W ciepła :|

 

Będzie bezpieczne przy 1kW ... w testach cała platforma z i7 950 @ 4GHz i 2xGTX480 zjadała w stresie jakieś ~750W ;) Chociaż dla bezpieczeństwa to 1200-1250W. Do 2xGTX470 850-950W :) <~~ akurat ten przykład znam z własnego doświadczenia :) Dodatkowo że były to TwinFrozr II i po OC (GPU - 880MHz) Edytowane przez henus7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie bezpieczne przy 1kW ... w testach cała platforma z i7 950 @ 4GHz i 2xGTX480 zjadała w stresie jakieś ~750W ;) Chociaż dla bezpieczeństwa to 1200-1250W. Do 2xGTX470 850-950W :) <~~ akurat ten przykład znam z własnego doświadczenia :) Dodatkowo że były to TwinFrozr II i po OC (GPU - 880MHz)

Z doświadczenia zasilacz na linii 980W proc i7 920@ 4.2Ghz. Karty 840 na GPU i nigdy nie przekroczyło więcej niż 850W z gniazdka. Po co 1200+??

 

Jak bys ładnie przeczytał to byś sie dowiedział że posiada on 2 obiegi w chłodzeniu wodnym jeden to CPU i mobo drugi GPU . Tylko że sam napisałeś "2 GTX480 toż to ponad 500W ciepła " a nie o całym PC. Według techpowerup 2 GTX480 w SLI pobieraja podczas grania ok 500W wiec jak by mogły tyle samo ciepła oddać ?

"W kompie mam dwa obiegi wodne - jeden do proca i plyty glownej, drugi wlasnie do kart graficznych. Chlodnica co prawda Phobya 360 z 6 wiatrakami ale mysle ze da rade ;) "

ZOTAC GeForce GTX 480 SLI Review - Page 26/31 | techPowerUp

 

 

jedna chłodnica 3x120 wyrobi ale co z takiego wyrobienia jak bedzie po 80C na grafach, chyba że włożysz wentyle wysoko obrotowe 1500rpm+ a nie po to robi się WC.

3x120 + 2x120 już można powiedzieć że są normalne temperatury i cicho.

Heh spoko zasilke mam 900W Tagana tez dosc wysoki model.

Przygotuj się że zasilacz będzie wył, przypuszczam że to U95

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rok pół roku temu testowałem 2x480gtx różnych producentów to nie działało to zbyt dobrze.

 

jedna karta palita druga sparkle (widać było różnice gołym okiem w komponentach na karcie).

 

kolory się kaszaniły obraz szarpał. wymiana kabelka sli poprawiła sytuację, pojawiało się to rzadziej. problemem mógł być mój zasilacz bo przy konfiguracji: gtx480@850 z podniesionym programowo na maxa napięciem (nie pamiętam teraz na ile to mam podniesione ;) ) + gtx280 (też podkręcony) jako physx to przy sprzęcie jak podpisie komp się w mafii 2 restartował -> zasilacz nie dawał rady, ale nie było żadnych artów. bez podkręconych kart dawał radę :)

 

jednym słowem jeżeli nie masz możliwości przetestowania to może być różnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe co opisujesz zważywszy że palit jak i sparkle to identyczne konstrukcje wzorowe NV. Wogóle były inna konstrukcja PCB GTX480 oprucz lightninga

Coś u ciebie nie było teges.

EVGA druga MSI bezproblemowe działanie.

EVGA druga Asus bezproblemowe działanie.

EVGA druga Gigabyte bezproblemowe działanie.

tyle tych grzałek przeszło przez SLI w moim kompie i zero problemu.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...