Skocz do zawartości
Rudaa

AMD A4-3400 vs. Celeron G530

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie nie byłoby tego tematu, gdyby w styczniowym zestawie nie pojawił się procesor AMD. W sumie byłam już gotowa zamówić procesor, płytę, ram i zasilacz z zestawu grudniowego, ten styczniowy miał tylko potwierdzić wybór.

 

Rzeczywiście AMD A4-3400 będzie lepszym wyborem niż 80zł tańszy Celeron G530? Komputer wykorzystuję głównie do internetu, multimediów i pracy biurowej, nic wymagającego szczególnej wydajności. Praktycznie nie gram, choć ciekawią mnie możliwości tych zintegrowanych GPU (zakładam, że to jedyny powód, żeby dopłacić do AMD) - może znacie jakieś testy porównawcze? Google mnie chyba nie lubi - nic nie znalazłam.

 

1 415108 Procesor Intel BX80623G530 162,01 162,01 Usuń

2 383540 Płyta główna Asus P8H61-M LE R3.0 209,01 209,01 Usuń

3 294462 Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) 69,00 69,00 Usuń

4 232352 Zasilacz Fortron FSP400-60GHN 80+ 140,23 140,23 Usuń

Suma 580,25

 

VS

 

1 414340 Procesor AMD AD3400OJGXBOX 243,01 243,01 Usuń

2 410472 Płyta główna Gigabyte GA-A55M-S2V 232,99 232,99 Usuń

3 294462 Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) 69,00 69,00 Usuń

4 414121 Zasilacz Enermax ENP350AGT 141,01 141,01 Usuń

Suma 686,01

 

Dlaczego w styczniowym zestawie jest słabszy zasilacz?

 

Mam jeszcze jeden problem - te płyty mają tylko poty SATA, a ja mam dysk i napęd pod ATA. Co robić, sprzedać to co mam i kupić używane pod SATA czy istnieją przejściówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie grasz w gry, to zestaw z celeronem bedzie odpowiedniejszym wyborem. Zmiany w zastosowanych komponentach wynikaja pewnie ze zmiany sklepu, Twoj zestaw bedzie wyjatkowo malo wymagajacy pod wzgledem zapotrzebowania na moc zasilacza.

 

Istnieja kontrolery pata na pci, moim zdaniem najlepiej zakupic nowszy dysk. Przestarzale dyski wplywaja bardzo zle na szybkosc uruchamiania programow i ogolna wydajnosc systemu. Poniewaz jednak chodzi o dysk i naped to chyba najlepiej szukac plyty ze zlaczem ide.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu do gier odrzucasz celerona ? Śmiga ladnie nawet na bf3 , a pożniej jak odłoży kase może zminieć na i5 i będzie jeszcze lepiej. Tu masz kliklink( do porównania procków i oba są . Jak dołożysz do g540 to będzie jeszcze lepiej .Poszukaj na necie wiele jest o tym celku i na prawde pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz filmik

celeron z intel hd w GTA 4 więc nie wiem co więcej wymagać a ogólnie pisałeś ze nie grasz więc tym bardziej celek

A jak ma być za jak najmniejszą kase to może coś takiego :

Lp ID Nazwa Cena Ilość Wartość

1 415108 Procesor Intel BX80623G530 167,31 167,31 Usuń

2 422245 Płyta główna Gigabyte GA-H61M-DS2 186,70 186,70 Usuń

3 297325 Pamięć Kingston 4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM 77,00 Usuń

4 420315 Zasilacz Tacens TAC350RVSFX 110,99 110,99 Usuń

Suma 542,00

 

Do takiego zestawu to zasilacz 250 w jest z górką :)

Edytowane przez smoczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie grasz w gry, to zestaw z celeronem bedzie odpowiedniejszym wyborem. Zmiany w zastosowanych komponentach wynikaja pewnie ze zmiany sklepu, Twoj zestaw bedzie wyjatkowo malo wymagajacy pod wzgledem zapotrzebowania na moc zasilacza.

 

Nie wydaje mi się, ponieważ procesor i zasilacz z zestawu grudniowego są dostępne w Morele.net.

 

Co do małego zapotrzebowania na moc zasilacza, to wcale nie tłumaczy dlaczego w styczniowym zestawie znalazł się kosztujący tyle samo słabszy zasilacz (a oba mają certyfikat 80+).

 

Istnieja kontrolery pata na pci, moim zdaniem najlepiej zakupic nowszy dysk. Przestarzale dyski wplywaja bardzo zle na szybkosc uruchamiania programow i ogolna wydajnosc systemu. Poniewaz jednak chodzi o dysk i naped to chyba najlepiej szukac plyty ze zlaczem ide.

 

Kupna dysku początkowo nie brałam pod uwagę ze względu na wzrost cen.

 

http://www.morele.net/kontroler-4world-pci-do-ide-ata-133-x2-ite8212-05330-202630/ masz na myśli coś takiego? Drogo, chyba jednak sprzedam dyski, które mam i kupię używany SATA.

 

A możesz jeszcze podlinkować warte uwagi płyty (dla Celerona, jak i dla AMD) z ATA?

 

Ale integre ma gorsza od AMD, a to ma byc totalnie budzetowy zestaw. Zadnej wymiany na i5 pewnie nie bedzie.

 

Niby AMD ma lepszą integrę, nadal jednak wyjątkowo słabą. Dalej nie wiem czy jest sens dopłacać, zwłaszcza, że w nie-growych zastosowaniach Celeron sprawuje się lepiej.

 

To masz filmik

celeron z intel hd w GTA 4 więc nie wiem co więcej wymagać a ogólnie pisałeś ze nie grasz więc tym bardziej celek

 

Z ciekawości przejrzałam jego filmiki. Szkoda, że dla AMD nie ma czegoś takiego (trafiłam jedynie na wersje mobilne, które zdaje się, że mają wydajniejsze zintegrowane grafiki).

 

Zauważyłam, że istnieje jeszcze niższy model tego procesora AMD - A4-3300 (jakieś 20zł tańszy). Te AMD można podkręcać?W tym zintegrowaną grafikę, ponieważ z tego co widzę w modelu A4-3300 taktowana jest zegarem 443MHz a w A4-3400 600MHz.

 

Do takiego zestawu to zasilacz 250 w jest z górką :)

 

Zasilacz chcę zostawić z zapasem, nie wykluczam, że w przyszłości dokupię osobną kartę graficzną ;) Edytowane przez Rudaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz jeszcze podlinkować warte uwagi płyty (dla Celerona, jak i dla AMD) z ATA?

 

No właśnie z Celeronem jest ten problem, że chipset dla podstawki 1155 nie obsługuje ATA. Producenci muszą montować na płycie dodatkowy chipset tylko dla ATA co podnosi cenę. Sam właśnie szukałem i jedyne co znalazłem w rozsądnej cenie to Asus P8H67-M. Jednak to już niemal ~400pln za samą płytę. Dorzućmy Celerona i zbliżamy się do 600pln, a to dopiero płyta + procesor.

 

 

Osobiście nie doradzę niczego bo sam się rozglądam. Przez te ceny dysków ciężko coś rozsądnego wymyślić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapoznać się z tym artykułem:

 

Processors with Integrated Graphics: AMD Fusion vs. Intel Core i3 and Intel Pentium

 

Jest tam przedstawiona wydajność procesorów AMD A4 i A6, G530 nie ma, ale jest Pentium G620. W dużym skrócie - AMD ma wyraźnie wydajniejsze GPU, czasem na poziomie Intel HD 3000 (tzn. jak np. Core i5 2500K), ale zazwyczaj jest lepsze, i to zauważalnie. Celeron G530 to jednak niższy pobór energii, wyższa wydajność samego procesora no i sam zestaw procesor + płyta wychodzi trochę taniej. Sam mam G530, ale wymagania internet + filmy 720P i 1080P nie stanowią dla niego wyzwania. Pobór mocy całej platformy z sygnaturki (oprócz GTX 470, leży w szafie) kształtuje się na poziomie 50-60W (internet i filmy).

 

O płytę z ATA pod obie podstawki w dobrej cenie będzie ciężko...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zasilacz chcę zostawić z zapasem, nie wykluczam, że w przyszłości dokupię osobną kartę graficzną

Użytkownik Rudaa edytował ten post dziś, 18:19"

To tym bardziej szkoda pchać się w amd tylko że teoretycznie ma lepsze gpu

 

Gi3r3k a jak sprawuje się ten celeronek tobie? Będe składał blaszaka i tak właśnie myślałem o nim plus 6770 lub ewentualnie gtx460 , nie wiem tylko czy sens jest tego gtx do niego ? W przyszłości prawdopodobnie wymienie na i5 więc reszta zostanie . Teraz pocinam na sony vaio z i3 M330 i radku M5650 w bf3 na min. i ogólnie to procek go spowalnia :)

Edytowane przez smoczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy, przyznam, że całości nie czytałem, ale nie wiem nad czym się tu rozwodzić... Planujesz jednak pobawić się w jakichś ciekawszych tytułach? Bierz Llano. Zdecydowanie nie będzie grać, a chcesz jedynie PC do internetu, filmów itp ? Brazos czeka i nic jego poboru energii nie pobije, a dodatkowo ma maluśki rozmiar. Jeśli zdecydujesz się na Brazosa to służę pomocą w doborze obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z Celeronem jest ten problem, że chipset dla podstawki 1155 nie obsługuje ATA. Producenci muszą montować na płycie dodatkowy chipset tylko dla ATA co podnosi cenę. Sam właśnie szukałem i jedyne co znalazłem w rozsądnej cenie to Asus P8H67-M. Jednak to już niemal ~400pln za samą płytę. Dorzućmy Celerona i zbliżamy się do 600pln, a to dopiero płyta + procesor.

 

W takim razie rozglądnę się za używanym dyskiem SATA, a swoje sprzedam.

 

Polecam zapoznać się z tym artykułem:

 

Processors with Integrated Graphics: AMD Fusion vs. Intel Core i3 and Intel Pentium

 

Jest tam przedstawiona wydajność procesorów AMD A4 i A6, G530 nie ma, ale jest Pentium G620. W dużym skrócie - AMD ma wyraźnie wydajniejsze GPU, czasem na poziomie Intel HD 3000 (tzn. jak np. Core i5 2500K), ale zazwyczaj jest lepsze, i to zauważalnie. Celeron G530 to jednak niższy pobór energii, wyższa wydajność samego procesora no i sam zestaw procesor + płyta wychodzi trochę taniej. Sam mam G530, ale wymagania internet + filmy 720P i 1080P nie stanowią dla niego wyzwania. Pobór mocy całej platformy z sygnaturki (oprócz GTX 470, leży w szafie) kształtuje się na poziomie 50-60W (internet i filmy).

 

O płytę z ATA pod obie podstawki w dobrej cenie będzie ciężko...

 

Dzięki za link.

 

"Zasilacz chcę zostawić z zapasem, nie wykluczam, że w przyszłości dokupię osobną kartę graficzną

Użytkownik Rudaa edytował ten post dziś, 18:19"

To tym bardziej szkoda pchać się w amd tylko że teoretycznie ma lepsze gpu

 

Masz rację, zwłaszcza, że ta integra w AMD szału nie robi.

 

Sporo zamieszania wprowadził ten styczniowy zestaw :P

 

Dzięki za pomoc, wezmę G530.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy, przyznam, że całości nie czytałem, ale nie wiem nad czym się tu rozwodzić... Planujesz jednak pobawić się w jakichś ciekawszych tytułach? Bierz Llano. Zdecydowanie nie będzie grać, a chcesz jedynie PC do internetu, filmów itp ? Brazos czeka i nic jego poboru energii nie pobije, a dodatkowo ma maluśki rozmiar. Jeśli zdecydujesz się na Brazosa to służę pomocą w doborze obudowy.

 

Obudowę mam z poprzedniego komputera i nie chcę jej zmieniać, bo mi się podoba (Thermaltake Soprano).

 

To czekam na wrażenia :) Bo tak w lutym czas będzie na mojego blaszaka :)

 

Jeśli to do mnie to nie ma sprawy - chętnie napisze parę słów o tym, jak się ten zestaw sprawuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gi3r3k a jak sprawuje się ten celeronek tobie? Będe składał blaszaka i tak właśnie myślałem o nim plus 6770 lub ewentualnie gtx460 , nie wiem tylko czy sens jest tego gtx do niego ? W przyszłości prawdopodobnie wymienie na i5 więc reszta zostanie . Teraz pocinam na sony vaio z i3 M330 i radku M5650 w bf3 na min. i ogólnie to procek go spowalnia :)

 

To znaczy ostatnio zawiesiłem granie, więc spisuje się bardzo dobrze :wink: Wcześniej miałem Phenka X6 1090T i po przejściu na Celka zagrałem tylko w F1 2011. Spadek wydajności był wyraźny (z ~40 kl/s do ~25kl/s), ale ta gra mocno korzysta z dużej ilości rdzeni, więc w takim Crysis 2 pewnie nie byłoby tak źle. Mam jednak niezłą płytę na Z68, więc jak zachce mi się grania w przyszłości, to wrzucę Ivy Bridge i będzie spokój :wink:

 

Ogólnie w Twoim przypadku myślałbym nad Pentium G850 lub używanym Core i3 2100, G540 ma jednak trochę zbyt niską wydajność do grania w wymagające tytuły. Nie róbmy jednak koleżance spamu w temacie, koniec OT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar pracować na iGPU, wybierz mobo z wyjściem DVI.

 

Obie płyty z zestawu grudniowego mają (?) wspomniane wyjście.

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8h61-m-le-r3-0-383540

Panel tylny

3x wyjście audio

6x USB 2.0

D-Sub

DVI-D

HDMI

PS/2 (klawiatura/mysz)

RJ-45

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h61m-d2-b3-377644/

Panel tylny

2x PS/2

3x wyjście audio

6x USB 2.0

D-Sub

DVI-D

RJ-45

Asus ma nawet HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVI mają, nie miał proponowany wyżej Giguś (Gigabyte GA-H61M-DS2).

 

Asus ma nawet HDMI.

Zasada nr 1, nigdy nie ufaj opisowi na stronie sklepu.

http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8H61M_LE/#specifications

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. W zestawie z procesorem będzie pasta termoprzewodząca czy muszę kupić ją osobno?

 

 

Zasada nr 1, nigdy nie ufaj opisowi na stronie sklepu.

http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8H61M_LE/#specifications

 

Dzięki za zwrócenie uwagi ;) Edytowane przez Rudaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o płytę z ATA, to można kontroler kupić na PCI za grosze... - 15PLN na alledrogo i odchodzisz HAPPY, nie wiem wogóle nad czym tu dumać. A co do zmiany/kupowania dysku to teraz na to nie czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta będzie nałożona na radiator.

To te trzy szare paski 1:18

http://www.youtube.com/watch?v=16IMttU7LIY

 

Sprytne ;)

 

Zamówiłam Celerona, reszta jak w zestawie grudniowym (RAM od wczoraj podrożał o 10zł :(). Jak najdzie mnie chęć na granie dokupię osobną kartę graficzną. Nie wiem jeszcze co w związku z dyskiem - jak nie znajdę w najbliższych dniach wartej uwagi oferty sprzedaży używanego dysku SATA w moim mieście, to pewnie zdecyduję się na kontroler IDE pod PCI (sugerowana w grudniu płyta Gigabyte nie ma PCI, przez co wzięłam alternatywnego Asusa).

 

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...