Skocz do zawartości
hKropp

FX-6100 vs Phenom 4 965 Black vs i5 2400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj poszedłem do salonu komputerowego w moim mieście i poprosiłem o wycenę procesora + płyty głównej

 

Otrzymałem coś takiego :

 

AMD X6 FX-6100 3.3GHz BOX 699zl brutto

 

MSI 870A-G54 (FX) 359 zl

 

Kingston HyperX DDR3 2X 2GB 1600MHz CL9 Blu 119zl

 

-----------------------------------------------------------------------------------

1120~zł

 

AMD Phenom II Quad-Core 965 BOX Black Edition 609zl

 

Asus M5A78L/USB3 349 zl

 

Kingston HyperX DDR3 2X 2GB 1600MHz CL9 Blu 119zl

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

1080~zł

 

Intel Core i5 2400 3,10 GHz BOX 859 zl

 

MSI P67A-C45 (B3) 399zł

 

Kingston HyperX DDR3 2X 2GB 1600MHz CL9 Blu 119zl

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

1375~zł

 

 

Sprzęt głownie będzie służyć do gier, oraz zbioru narzedzi do templatek (joomla,ps). Gry nie maja zamiaru chodzić na ustawieniach "ultra".

 

Co do mojego sprzętu aktualnie mam

GPU: GeForce 9800GTX+ (która niedługo idzie do wymiany)

Zasilacz: Chief tec GPS650AB A (630W)

CPU: AMD Athlon 5600+ x2 2.91Ghz

MOBO: GIGABYTE: GA-M57SLI-S4

 

 

Moje pytanie, który sprzęt jest bardziej ekonomiczny?

 

 

 

z góry dziękuje za udzieloną pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest oczywiście trzeci zestaw z i5-2400, aczkolwiek jako płytę lepiej wziąć AsRocka P67 PRO3 B3. Pamięć - GoodRam 4GB 1333MHz CL9 w jednej kości. Nie daj się tylko potem namówić sprzedawcy, że takie zmiany wprowadzą chaos do konfiguracji, czy też że spadnie jej wydajność / jakość. Takie zmiany tylko ulepszą ten zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje, ze jako jedyny udzieliłeś mi odpowiedzi.

 

a wiec mamy coś takiego

 

CPU:[intel Core i5 2400 3,10 GHz BOX] ~757zł

MOBO: [ASRock P67 PRO3 (B3)] ~379zł

RAM:[Goodram DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1333MHz CL9.0 BOX] ~89zł

-----

1225zł

 

1). Znalezione ceny są ok? Czy można taniej?

2). Wszyscy mówią ze i5 lepsza od FX-6100, ale na chłopski rozum 6 rdzeni >>> 4 rdzenie (wiem ze tego tak sie nie liczy, ale dla mnie to dziwne).

3). Za ile będę musiał modernizować procesor? (na oko).

4). ASrocka, widzę w sklepach -> Camino oraz Morele.net, warto dopłacić te parę złoty i kupić w morelach?

5). W styczniu maja spaść ceny, spadną one tak drastycznie ze zaoszczędzi się te 100-200zł? Czy kupować teraz i się tym nie przejmować?

 

Jeszcze raz dziękuje za pomoc

pozdrawiam

Edytowane przez hKropp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje, ze jako jedyny udzieliłeś mi odpowiedzi.

 

a wiec mamy coś takiego

 

 

 

1). Znalezione ceny są ok? Czy można taniej?

2). Wszyscy mówią ze i5 lepsza od FX-6100, ale na chłopski rozum 6 rdzeni >>> 4 rdzenie (wiem ze tego tak sie nie liczy, ale dla mnie to dziwne).

3). Za ile będę musiał modernizować procesor? (na oko).

4). ASrocka, widzę w sklepach -> Camino oraz Morele.net, warto dopłacić te parę złoty i kupić w morelach?

5). W styczniu maja spaść ceny, spadną one tak drastycznie ze zaoszczędzi się te 100-200zł? Czy kupować teraz i się tym nie przejmować?

 

Jeszcze raz dziękuje za pomoc

pozdrawiam

 

1.Ceny OK jeśli sklep któremu ufasz w sprawach gwarancyjnych to są dobre ceny.

2. AMD w FX-6100 nie ma 6 fizycznych rdzeni, to dość skomplikowane, jednak ogólnie i5 2400 znacznie szybsze od FX-6100 szczególnie w grach w programach wykorzystujących wielowątkowość już podobnie.

3. W grach dopiero jak wyjdą konsole nowej generacji ale nikt nie wie kiedy to będzie.

4. Patrz punt pierwszy, Ja bym dodał alternatywą do Asrocka w postaci MSI P67A-C45 dla i5 2400 moim zdaniem lepszy wybór ale głównie z powodu iż MSI daje 3 lata gwarancji Asrock przeważnie 2.

5. Tego nie wie nikt wahania cen są spowodowane wahaniom kursu złotówki i ja nie napiszę Ci nic wiarygodnego na ten temat. Ceny po świętach zawsze spadają ale jak złotówka się znowu osłabi to nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja osobiście bym zamienił i5 2400 na i5 2500k przy kwocie ~1200 zł te 100 zł różnicy wydaje się niewiele. A jak Ci zabraknie mocy możesz go bezproblemowo podkręcić. Sam zastanawiałem się nad i5 2400 i powiem szczerze, że nie żałuje tych 100 zł.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Zwolas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...