Skocz do zawartości
Feluke

Modernizowac czy kupic nowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Wlasnie nie wiem co dokladnie zrobic.

Zmienilem 8800GT na GTX460 i widac ze karta ewidentnie sie nudzi przy obecnym procesorze pozatym raz na 3-4lata przydal by sie maly upgrade. ;)

No wiec mam 3 drogi:

1. Q6600 + 4GB

2. G620/I3 + 8GB + MOBO

3. I2500K + 8GB + MOBO

 

Pierwszy jest najbardziej ekonomiczny ale nie dostaje jakiegos super kopa w wydajnosci i zostaje ze stara platforma.

Drugi jest jeszcze do przelkniecia i mam juz nowszy sprzet z mozliwosciami rozwoju w przyszloci.

Trzeci najbardziej lupiacy po kieszeni (zupki chinskie do konca miesiaca) ale najwiekszy skok wydajnosci i pewnie na kolejne 3-4lata wystarczy.

Tak wiec ktora droge wybrac?

 

No i teraz drugie pytanie jezeli przesiadac sie na nowa platforme to kupic taniego Asrock'a na P67, cos na Z68 w podobnej cenie czy dolozyc troche i wziac cos z obsluga SLI zeby w przyszlosci dokupic tanio druga karte?

Edytowane przez Feluke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Feluke w jakie gry i czy w ogóle grasz? Kolejna sprawa jak lubisz upgrade i wchodzi w gre kupno nowego PC-ta to może lepiej AMD i AM3+/FM1? W każdym bądź razie Twój drugi krok jest 'załagodzeniem apetytu na chwile' ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym nie gral to bym wogole kompa nie zmienial. ;)

Crysis 2, GTA4, Batman:AC, teraz chcial bym w BF3 pograc.

Druga opcja po glebszym przeanalizowaniu wogole nie da mi wzrostu wydajnosci ale przejde na nowsza platforme do ktorej i tak bede musial niedlugo dokupic procka...

Tak wiec pozostaje Q6600 albo I5 2500k...

AMD z mila chcecia bo bylem sporym fanem do czasu wyjscia C2D. Niestety ale teraz cos AMD nie moze sie wybic przed intela ktory jednak jest wydajniejszy, szczegolnie teraz po wyjsciu SB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I2500K + 8GB + MOBO zdecydowanie, ja wywaliłem ostatni hajs. No i jaki widzisz w mojej sygnaturzę jeszcze zbieram na kartę graficzną, ty przynajmniej zamontujesz sobie narazie GTX460 więc będziesz zadowolony z wydajności I5. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... kupic taniego Asrock'a na P67 ...

 

i do tego i3-2100 który Ci w zupełności starczy do giercowania i Twojego gtxa. z czasem jak odczujesz potrzebę zamienisz na i5.

 

... i wziac cos z obsluga SLI zeby w przyszlosci dokupic tanio druga karte?

 

eeeee tam, chopaki zapewne napiszą: "zawsze lepsza 1mocniejsza karta niż 2 w sli/cf" ;) poza tym ŁOSROKI są fajowe i wszyscy je polecają.

Edytowane przez pr1est

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc, to sam bym chętnie przytulił coś na i5/i7, niestety koszta są ciut wysokie jak dla mnie ...

 

ale jednego jestem pewien - przy zmianie płyty pod żadnym pozorem nie brać Asrocka...

 

w przeszłości miałem, że tak to powiem, NIEPRZYJEMNOŚĆ mieć kilka płyt tej firmy (bo tanie itd... - chipsety od VIA 266 - NF serii 4 ...)

 

niestety to nie ma nic wspólnego z jakością i jeśli szukasz dobrej płyty, to nie Asrock tylko jakaś normalniejsza firma - Asrock to płyty zrobione z części znalezionych na śmietniku...

z autopsji wiem, że lepiej dołożyć do płyty lepszego producenta niż się pakować w ten badziew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest kompromis w tej sytuacji a mianowicie i5 bez "k" np. i5 2400 przy włączonym turbo ma 3.4ghz zdecydowanie rakieta,nie każdego jara i5 2500k@4.5ghz i nie każdy patrzy w benchmarki,zdecydowanie polecam zakup używanego i5(na konkurencyjnym forum są po 540zł musiałbyś już dzisiaj/jutro rano napisać)+ do tego tania płytka na h61,bo po cholerę lepsza jak nie będzie OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety to nie ma nic wspólnego z jakością i jeśli szukasz dobrej płyty, to nie Asrock tylko jakaś normalniejsza firma - Asrock to płyty zrobione z części znalezionych na śmietniku...

z autopsji wiem, że lepiej dołożyć do płyty lepszego producenta niż się pakować w ten badziew

 

Asrock jest produkowany w fabrykach Asusa nie na śmietniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...