Skocz do zawartości
Elder

Black Ice Project

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Tylko szkło, ale jak je zamocować?

Może polecę z pomysłem ale ... elektromagnesy ? Fajne by było, solidnie i zgrabne, ale gorzej jak prądu zabraknie i wszystko się spie.... ^^

Jeszcze przychodzi mi na myśl banalne rozwiązanie w stylu mocowania rusztowań :

Dołączona grafika

Z wykorzystaniem "zapadki", tudzież w tym przypadki mocnego i ciasnego gumowanego "elementu przekręcanego".
  Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komplikuję sobie życie...nowymi pomysłami.
Dołączona grafika


Przecież to miała być prosta i surowa w formie buda,miała być...ale apetyt rośnie w miarę jedzenia Dołączona grafika
Przeniosłem się do piwnicy domu z całym tym bałaganem i eksperymentuję dalej.




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Jutro wezmę się za przymiarki chłodnic i kwestię wycięcia w unibody otworów pod chłodnice.
RotoZip RZ3 i cyrkiel powinny rozwiązać temat.



Dołączona grafika



Dołączona grafika


CDN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Co do koncepcji...nie zrezygnowałem z pomysłu umieszczenia w tej budzie AC z miniITX EVGA Z77 Stingray (tak jak w TYR planowałem)



Dołączona grafika



Będzie hybryda LC AC z EVGA X79 Dark LC oraz Z77 Stingray AC.

Miejsca napewno wystarczy Dołączona grafika


Chłodnice HWLabs SR1 560 po przymiarkach wpisują się z dużym zapasem miejsca...




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika


560-tki wyglądają jak krasnale,zaskakujące.
Ta buda to T-Rex wsród big towerów,rozmiary to 720x700x250mm


Te same 560-tki przy Corsair Obsidian 800D wyglądały na wielkie chłodnice.
(Poniżej porównanie wielkości typowej 360 XSPC i 560 SR1)




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika



Widać teraz że Obsidian 800D spokojnie zmieścił by się wewnątrz Black Ice :E



Powstanie też wersja oparta na pierwszym projekcie ta z kasetami,mam do tego jeszcze jedno unibody.

Dual unibody wersja z obecnych fotek to już MarkII.
Rozwinięcie wstępnej wersji projektu uwzględniające zwiększenie ilości miejsca.
Dokupiłem trzecią chłodnicę SR1 560,wkrótce zobaczycie gdzie ją umieszczę.

Mobotray i elementy takie jak napędy ODD,dyski SSD i HDD oraz zasilacz i cały moduł AC miniITX z picoPSU
są montowane jak klocki lego w modułowych segmentach które można szybko wyjąć i wymienić...

Ok dosyć info na dziś...reszta później.


Na razie muszę pospawać giętarkę do blach aby we własnym zakresie wykonać wewnętrzne elementy BI.
Dokładnie taka jak w projekcie Cygnus X1 (Attila Lukacs)
http://forums.bit-te...viewmode=author
Prawdę mówiąc jestem od dawna pod wrażeniem jego prac...Cygnus czy Cor Leonis to po prostu arcydzieła.




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika



Hmm...jeszcze jedna ważna sprawa.


System połączeń.

Zarówno połączenie obudwu unibody ze sobą jak i wewnętrznych elementów musi być łatwo rozłączalne a jednocześnie bardzo solidne.
Umożliwia to system Bosh Rexroth
Profesjonalny system z gigantyczną wprost liczbą dostępnych opcji.
http://pl.rs-online.com/web/c/?searchTerm=Bosch+Rexroth&page-offset=20&sort-by=default&sort-order=default&view-type=List&searchType=Brand



Dołączona grafika



Tacka mobo będzie odsunięta 50mm od ściany tylnej obudowy,
żadne połączenia za I/O nie będą widoczne,żadnych smętnie wiszących za kompem kabli.

Dalej.
Tacka mobo będzie zamocowana wychylnie tak by dostęp do podłączeń okablowania był szybki i wygodny.
Wymaga to wykonania do obudowy custom okablowania 24pin,EPS,6pinPCIE,8pinPCIE,molex i sata które będzie elementem stałego wyposażenia.
Dowolny zasilacz jaki przyjdzie nam użyć będzie dopinany do tych przedłużek i po sprawie.
Widoczne będą tylko przedłużki,oryginalne okablowanie zasilacza będzie schowane w kasecie/zabudowie zasilacza.

Na pewno spotkaliście się z tym rozwiązaniem,np w Silverstone TJ08-E
gdzie żadne kable nie pętają się po budzie,są bdb schowane w kasecie w której jest umieszczony zasilacz.




System wychylnych mocowań:
http://www.ams-at.eu/de/bosch/mge




Dołączona grafika




Łaczniki profili:




Dołączona grafika




Komponenty prowadzenia okablowania i osłon na okablowanie:




Dołączona grafika




Cóż,koncepcja rozwiązań użytych w Black Ice powstawała bardzo długo.
Musiałem wiele spraw przemyśleć i narysować aby je ocenić.
Wiele projektów odrzuciłem.


Nie mam niestety tyle wolnego czasu ile bym chciał by projekt szybko zrealizować ale...
Jestem uparty :D
Cóż...mój znak zodiaku to Byk,więc nic dziwnego :E

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery Titany ?

Do czego taki konfig używać ??? :) jak dla mnie to overkill .

 

Dwie chłodnice SR1 560 pozwalają na maksymalne wyciszenie wydajnego kompa z SLI...jak już sprawdziłem na wcześniejszym zestawie który żarł w stresie łącznie 725W.

Dla konfiguracji 4WAY SLI żeby zachować ciszę tzn 140mm wentylatory Noiseblocker PK2 skręcone na 650rpm to już będzie za mało

ale to nie problem...mam trzecią chłodnicę SR1 560 kupioną i buda umożliwia jej montaż w razie potrzeby.

 

Ten komp to pogodzenie sprzeczności...bardzo wysokiej wydajności chłodzenia w max stresie (renderowanie,folding) i ciszy.

Rozproszenie kilkuset W ciepła dla ostro kręconego SLI i zachowanie jednoczesnie ciszy to już ciężki w realizacji temat.

Chyba ze damy wielkie zewnętrzne chłodnice (np Phobya Supernova) poza budą.

 

Wpakowanie tak wydajnego systemu chłodnic do budy wymaga ekstremalnego podejścia.

Co widać po rozmiarach budy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hee...ekstremalne vmody w Titanie to kilka osób robi,na wycięcie sekcji zasilania z innego modelu i wlutowanie do Titana

mogą sobie pozwolić nieliczni...na razie u nikogo w PL tego nie widziałem...na razie :)

Po drugie to ma sens przy LN2 nie w kompie do pracy z renderingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony popatrz sobie co Elder robi - obudowe taka, ze mozna tam napchac 2 komputery

 

I to jest niegłupi pomysł. Dwa kompy w jednej budzie, jedno monstrum do renderingu na SLi i WC a drugi jakiś miniITX z Celeronem i wbudowaną grafą do netu/worda/pisania. Dołączona grafika Co więcej, do jednego monitora podpiąć dwa wyjścia i tylko zmieniając źródło w monitorze, przepinamy się na inny komp. Podczas renderingu (kiedy użycie CPU=100%) bardzo przydatne. Dołączona grafika Elder, pomyśl. Albo chociaż Rapberry Pi. Dołączona grafika

 

Koszt miesięczny utrzymania raspberry pi włączonego 24/7 wynosi około złotówki, z dyskiem będzie ~ 2zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż...masz rację co do niskich kosztów utrzymania Pi,tylko że do netu/muzy/worda itp to mam już to kupione:

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Foxconn H67S+G620+8GB ram

 

To maleństwo mieści się w Black Ice nad zasilaczem głównym,ma swoje picoPSU,swój oddzielny ICY DOCK Enterprise

i jest bezgłośne bo to pasyw lecz z wentylatorem Noiseblocker PRO PL1 na wypadek letnich upałów i przypadków obciążenia CPU

powodujących znaczne przekroczenie 60*C (co przez większość roku raczej mu nie grozi).

 

Całość umieszczona na mini unibody wygiętym z tafli z 8mm czarnego akrylu tak by ukryć ICY DOCK i okablowanie od picoPSU...jak to skończę to dam nowe fotki.

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można,wcześniej kombinowałem nawet z mocniejszym zestawem...

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Był plan by Z77 Stingray tam wpakować z i3 3240@4GHz ale to overkill i nici z pasywu w takim przypadku.

 

Myślę że tak czy inaczej zostawię AC pasywne więc radiator musi być konkretnych rozmiarów i dużej wydajności a CPU bez szaleństw

bo trafi to do budy gdzie nie będzie idealnych warunków chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elder bawiles sie to plyta EVGA ? Bo rozwazalem jej zakup, ale w testach wypadla niezbyt. Stad pytanie do Ciebie jak Ty ja oceniasz ?

 

Łukasz,kupiłem Stingera dla jego wyglądu bo technicznie to topowy Asus itx bije go na głowę.

 

Choroby wieku dzieciecego...piszcząca delikatnie sekcja zasilania,jazdy z UEFI i OC...rzeczy o których wielokrotnie czyta się na forum EVGA.

Ludzie są wściekli za to co EVGA zrobiło tej mobo.

Tak dobrze sie zapowiadała...rozmieszczenie elementów i kolorystyka doskonale mi odpowiadają

ale ostatnio ciśnienie mi skoczyło konkretnie jak horyzontalnego Phanteksa na niej montowałem.

W dwu miejscach elementy wystające na spodzie pcb kolidują z backplate od Phanteksa Dołączona grafika

 

A ja twierdzę że obudowa zaprojektowana do WC istnieje- tyle że jest w k****ę droga...

 

http://www.murderbox.com/mkii/

 

Polecam obejrzeć wszystkie 3 galerie na stronie Dołączona grafika

 

Ewolucja projektów Charlesa opartych na TJ07 była już na forum poruszana jak tylko aerial założył temat o MurderMod Mk2.

 

Bardzo lubię TJ07 za jej koncept ...nie tylko ja... co widać po ilości userów którzy ją mają  Dołączona grafika

To co Charles tak precyzyjnie i przepięknie wykonał to dla mnie wzór profesjonalizmu,co do niektórych rozwiązan jak wentylatory na top mam natomiast mieszane uczucia

ale to w sumie kwestia gustu a tego się nie dyskutuje.

 

 

Co do TJ07 i Black Ice to....

 

 

 

 

Obudowa nie jest duża wbrew pozorom.

Dziś przy świetnej pogodzie nie podziałałem przy budzie...bo wygrał motocykl  :)  ale kilka fotek zrobiłem...

Silverstone Temjin TJ07 mieści się wewnątrz Black Ice bez problemu.

 

Teraz widać dokładnie rzeczywiste rozmiary BI.

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

Edytowane przez Elder
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dla ciebie pomysł na twoją obudowę - co prawda masz już zakupione chłodnice ,a le te można odsprzedać no i pozostaje jeszcze kwestia szerokości obudowy- ale myślę że powinno się udać Dołączona grafika

 

Mój pmysł jest następujący : Kupujesz jedną z tych http://www.aquatuning.pl/index.php/cPath/25_300 (9x120) lub tych http://www.aquatuning.pl/index.php/cPath/25_973 (9x140) . żostawiasz za tacką na płytę główną miejsce na poprowadzenie kabli zaś chłodnicę montujesz w ramie/płaskim pudełku- tak żeby od strony wnętrza komputera była zasłonięta jenolitą płytą z blachy zaś w środku ramy/pudełka pomiedzy jej spodem(blachą) a chłodnicą została przestrzeń o wysokości conajmniej 3cm.

 

Opcję chłodzenia widzę dwie : kupujesz wentylator typu "cross flow) http://www.smart-fan.eu/technology.html?gclid=COuh2PjO1rYCFTMdtAodEUYAIA - jak widać są modele zasilane napięciem 10v w tym także z PWM. Wentylator montujesz pinowo w obudowie - powinie szię zmieścic obok koszyków/stelaża na napędy bo nie zajmują one całej szerokości obudowy, jak będzie wysoki to mozna rozważyć montaż napedu optycznego pionowo bo zajmuje mniej miejsca(najlepszy byłby typu slot in). Wentylator możesz dodatkowo obudowac blachą tak żeby została mu tylko szcelina od strony porzodu obudowy do zasysania powietrza(można w szczelinie w obudowie jakąś ładną siateczkę umiescić coby estetycznie było) oraz drugą od strony ramy/pudełka na chłodnicę. W ramie na chłodnicę na jej krawędzi od strony wentylatora robisz szczelinę lub kilka mniejszych( to miejsce warto wyposażyć w gumową uszczelkę/uszczelki) zaś wemnątrz pudełka9nawijmy je obudową chłodnicy) dodatkowo mozna przyspawać/przylutować "grzebienie" z blachy które beda odpowiedno kierować strumień powietrza tak aby dotarł do najdalszych kranców chłodnicy. Cało obudowę chłodnicy montujesz na zawiasie tak aby można było łatwo ja otworzyć i wyjąć w celu dostępu do wnętrza komputera lub kontroli/konserwacji. Na zewnątrz chłodnicy z boku kompa możesz zainstalować dodatkowe 9 wentylatorów w konfiguracj pull, lub nie instalować ich a chłodnicę pomalować na kolor komponujący się z resztą obudowy.

 

Druga opcja chłodzenia jest podobna : robimy obudowę/pudełko na chłodnicę, ale od środka instalujejemy na niej tradycyje wentylatory w ilości 9 sztuk, wtedy pozostaje tylko zrobić szczelinę/szczeliny w boku obudowy chłodnicy i z produ obudowy - opcje wykończenia te same, czyli jakaś ładna siatka na przód obudowy i gumowa uszczelka na łączeniu szczelin w środku. Dodatkowo w obudowie chłodnicy należało by przulutować/przyspawać 2 paski blachy na całą jej długość - w kieunku od przodu obudowy/komputera do jej tyłu , tak aby wśrodku powstały 3 osobne przegorody które będą tworzyły 3 tunele dla wentylatorów dzięki czemu powietrze będize miało odpowiedni przebieg. I tu także na zewnątrz można zainstalować dodatkowe 9 wentylatorów lub po prostu ładnie ją pomalować. Sposób montażu ten sam - na zawiasach, tak aby tworzyły łatwo demontowalne drzwiczki.

 

Jest jeszcze inna opcja - jeśli lubisz ciszę możesz zakupić to http://www.aquatuning.pl/product_info.php/info/p9126_Alphacool-Cape-Cora-HF-1042-silber.html wtedy wystarczy sama ramka montowana na zawiasach z chłodnicą pasywną w środku, nawet bez blacy z jej tyłu, dodatkowo można tą chłodnicę pomalować na inny kolor>

 

Nie wiem czy moje pomysły spodobają Ci się ,ale myślę że skoro budujesz obudowę od podstaw to warto by było stworzyć coś nietuzinkowego Dołączona grafika

 

Edit : z wentylatorów cross flow znalazłem jeszcze coś takiego : http://www.ebay.co.uk/itm/Dynatron-CF-003-Crossflow-Blower-Cooling-Fan-System-for-1U-2U-Rackmount-CF-003G-/400244060054?pt=US_CPU_Fans_Heatsinks&hash=item5d3067af96  przeznaczony do serwerów itp. więc odrazu ma odpowiednie zasilanie, ale niski jest więc pewnie potrzeba by ze 2.

 

Ewentualnie takie http://www.ebay.co.uk/itm/TANGENTIAL-CROSSFLOW-MOTOR-COOLING-FAN-200mm-LEFT-/400371588135?pt=UK_Home_Garden_Hearing_Cooling_Air&hash=item5d38019c27

 

http://www.ebay.co.uk/itm/PAC-CF-1-Cross-Flow-Fan-Amp-Rack-System-Cooling-Fan-For-Amplifier-System-/150931552380?pt=Car_Audio_Video&hash=item232438b87c

 

Ogólnie na ebay po wpisaniu hasła crossflow fan jest tego sporo

Edytowane przez zriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zriel
na siłę chcesz "swój" pomysł "wcisnąć"  Elder-owi on ma spore pojecie o tym co robi a przede wszystkim co chce

poza tym ten projekt od początku był robiony pod te chłodnice i pomysł przerabiania teraz jest dość idiotyczny ...  o ile nie szalony
dodatkowo był by kosztowny i wymusił dodatkowe godziny przy planowaniu i pracy

Elder 
czekam na dalsze prace Dołączona grafika śledzę projekt cały czas [choć ostatnio pare miesięcy zaniedbałem forum ppc , to jak już wchodzę to do ciebie zaglądam]
nie mogę się doczekać finału Dołączona grafika od początku zapowiada się bardzo ciekawie.
zastanawia mnie czy nie będzie sytuacji że w niektórych miejscach [obudowy] nie będą powstawać martwe miejsca [brak ruchu powietrza / kumulacja ciepła] ale to lepiej będzie widać przy dalszych pracach bo takie rzeczy ciężko przewidzieć

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zriel

na siłę chcesz "swój" pomysł "wcisnąć"  Elder-owi on ma spore pojecie o tym co robi a przede wszystkim co chce

 

poza tym ten projekt od początku był robiony pod te chłodnice i pomysł przerabiania teraz jest dość idiotyczny ...  o ile nie szalony

dodatkowo był by kosztowny i wymusił dodatkowe godziny przy planowaniu i pracy

 

Nikomu nie chcę nic wciskać - gdybym ja miał odpowiednią ilość czasu i gotówki na projekt wykonany od podstaw zrobił bym właśnie coś takiego. było by wydajnie,estetycznie i cicho. Ale jak słusznie zauważyłeś Elder ma własną koncepcję tego projektu, co nie zmienia faktu że w wielu projektach koncepcja ewoluwaz czasem i finalny ofekt bywał różny od początkowych założeń.

 

@ Elder  : Ewentualnie można jeszcze zrobić coś w tym stylu

 

http://www.million-dollar-pc.com/gallery-2009/lian-li/v2000b/030-02.jpg

 

 

http://www.million-dollar-pc.com/gallery-2009/lian-li/v2000b/030-03.jpg

 

Tylko ja bym te chłodnice ładnie pomalował Dołączona grafika

Edytowane przez zriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że prace idą pełną parą. I pomyśleć, ile zachodu kosztowało wykonanie takiego wygiętego panelu.

 

@zriel - zanim zaczniesz udzielać rad, może ogarnij trochę temat, projekt o którym tutaj mowa to efekt planów i przemyśleń, doświadczonych ludzi w temacie, którzy przez lata dojrzewali do tego co chcą zrealizować. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wpakowania chłodnicy 9x120mm (lub 9x140mm) do budy jest możliwy w realizacji w Case Labs.

Nie ma potrzeby strugać samodzielnie takich konstrukcji.

Widziałem takie aplikacje dla superpower systemów  3960X+quadfire 7970

 

 

 

Gdybym w tym kierunku zmierzał to kupił bym Case Labs i po sprawie.

Jednak takie wielkie serwerowe szafy w domu nie interesują mnie... nawet mniejsza M8 odpada.

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Black Ice Mk I ma kasety osłaniające chłodnicę które wymuszaja przepływ powietrza

natomiast w BI MkII chłodnice i wentylatory są celowo wyeksponowane i wyrzucają nagrzane powietrze poza budę.

 

Wloty powietrza z filtrami przeciwkurzowymi zobaczycie jak wewnętrzne elementy budy wykonam

chyba że wcześniej się przełamię i zrobię w Blenderze kolejne rendery.

 

Krótko... BI Mk2 ma pewna niespotykaną cechę której nie ma w żadnej Case Labs...jakoś nikt na to uwagi nie zwrócił.

Symetria.

Inwerted ATX uzyskuje się przez odwrócenie budy i postawienie na top...po prostu.

Dalej...można flip zrobić i na frontplate ją postawić...mamy wtedy pionowy układ chłodnic,też bez modyfikowania budy.

BI będzie miała specjalna podstawkę do tego celu (konstrukcja jak w przypadku deskorolki Dołączona grafika)

 

Ahh...nie wspomniałem że w Mk2 tacka mobotray jest obracana i bez obracania budy można mobotray ustawiać portami I/O

w górę,dół lub boki...pełna dowolność.

Wymaga to zabudowy okablowania wychodzącego z mobo (dedykowanego covera za portami I/O) którą przedstawię w kolejnych info z postępu prac Dołączona grafika

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się boję,  Elder, że przy takich gabarytach i przede wszystkim masie zaczniesz mieć problemy ze stabilnością na tej deskorolce. Oczywiście, jeśli obudowa będzie np przytulona do jakiegoś mebla, albo schowana pod meblem to nie ma problemu.

 

Teraz trochę zburzę Twój misterny plan obudowy:

Masz aktualnie tacę na płytę główną, śledzie z tyłu obudowy.

Masz zamiar zrobienia panelu do schowania tych kabli.

 

A jakby zrobić takie coś:

Obrócić tę płytę ze śledziami o 180 stopni, aby kable z grafiki wychodziły do wnętrza obudowy.

Tam zrobić małą maskownicę, i puścić kable przedłużające do panelu I/O (grafika, usb, esata, ethernet, audio, prąd i co tam jeszcze masz).

 

Dzięki temu z tyłu mógłbyś zrobić płaską maskownicę albo nawet szybkę Dołączona grafika

A panel IO mógłby np kierować wyjścia na bok, z tyłu na wysokości chłodnicy, albo jako ogon...

 

http://i.imgur.com/HljbP85.png

 

Ewentualnie można by maskownicę zintegrować z tym pudłem na zasilacz.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co widać na wykonanym przez Ciebie przykładzie jest moim zamysłem.

Widzę że jednak będę musiał te rendery zrobić by przedstawić koncepcję

bo tekst mało obrazowo jest w stanie przekazać to co wymyśliłem.

 

Co do standów budy z tzw deskorolką to mało precyzyjnie wyraziłem się...tak to jest jak bez renderów usiłuję coś objaśnić.

Konstrukcja będzie stabilna...zrobię w Blenderze kilka rzutów tych rozwiązań to będzie widać dokładnie o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej wyjdź i zrób coś zamiast pieprzyć jak potłuczony. Albo patrząc na postęp ocen twoich postów 29.IV udupię cię za trollowanie na forum.

Z całym szacunkiem, to Możesz mnie odrazu "udupić". Ocenami się nie przejmuję, i nie próbuję nikogo trolować. Forum - jak sama nazwa wskazuje, służy do wymieniania poglądów i dyskusji. Elder jak widać moich wypowiedzi nie odebrał jako trollowanie, czy też krytykę(bo i żadną z tych rzeczy nie były) i uprzejmie oraz konstruktywnie wyjaśnił mi dlaczego moje pomysły są nie do przyjęcia i jaki ma zamysł swojego projektu - który notabene coraz bardziej mi się podoba.

 

Co zaś do Twojej powyższej wypowiedzi jako moderatora - cóż, delikatnie rzecz ujmując świadczy o niedojrzałości i trąci lekkim fanatyzmem(jak jakiś noob na forum śmie dyskotowac o projekcie Naszego kolegi), oraz o tym że nie za bardzo z takim podejściem nadajesz się na moderatora.

 

Osoba świadoma, i wyzbyta ograniczeń wie że z takich właśnie dyskusji rodzą się czasami świetne pomysły, a nawet jak nie to taka wymiana poglądów i opinii może czasem dać obopulną lub jednostronną korzyść takiemu użytkownikowi forum - może się czegoś nowego nauczyć lub dowiedzieć, albo też inaczej spojrzeć na jakąś kwestię. Jak pisałem Ty(oraz spora grupa innych użytkowników forum) tego nie rozumiesz - albo nie rozróżniasz. Więc jeśli Masz ochotę i sprawi Ci to przyjemność lub poprawi nastrój to mnie "udup" ,albo.. ochłoń pozwól swobodnie wymieniać poglądy oraz opinie z innymi użytkownikami - dopuki ich to nie uraża, nie jest pustym nabijaniem postów lub w inny sposób nie łamie regulaminu forum.

 

Przepraszam Ciebie Elder, oraz innych zainteresowanych tym projektem za tą dygresję w topicu - ale nie mogłem przejść obojętnie wobec takie zachowania, i to w dodatku "moderatora" forum. Obiecuję że od tej pory w tym topicu będę się wypowiadał tylko na temat i miarę konstruktywnie Dołączona grafika

Edytowane przez zriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz ma ostatnio ciężkie dni.

Niemniej zriel tez czasami zbyt żarliwie przedstawiasz swoje pomysły. Moze dlatego, że dopiero co pojawiłeś sie na forum i może podchodzisz do pewnych tematów trochę zbyt entuzjastycznie - starasz sie innych poruszyć swoimi pomysłami, które czasem nie są do końca trafione. Po prostu pewne osoby od tygodni drążą dane zagadnienia i raczej wiedzą co robią.

 

Obaj dajcie na wstrzymanie, jeden przed nadmiernym komentowaniem, drugi nad banowaniem Dołączona grafika

 

@ Elder, te kabelki ciut krótkie ;)

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelki mają dokładnie 62 cm długości,mniej więcej tyle co oryginalne okablowanie...to zawijasy dają takie wrażenie że są krótsze.

Są natomiast tak podatne na układanie i formowanie że seryjne twarde jak patyki okablowanie wysiada.

 

Co do emocjonalnego podejscia do LC to też je miałem ale zawsze studzone było przez moją pragmatyczną naturę.

Nie teoria a praktyka mnie pociąga stąd ciągłe testy sprzętu i chęć osobistego zbadania różnych nawet dziwnych kombinacji

vide testy Iwaki RD30,badanie ciśnienia w loop,total paraller setup itd...

Dlaczego nie?

To co zrobię przyniesie mi nowe doświadczenia,to czego nie zrobię...nie nauczy mnie niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elder a obudowę zasilacza też będziesz modował, czy zostanie standard ?

 

@Kaszpir ; niby 60cm to nie dużo, ale jak patrzyłem na różne ambitne projekty to zazwyczaj i tak były tylko doprowadzane do jakiś płytek/przekaźników a stamtąd zasilanie szło dyskretnie poprowadzonymi kablami. Skoro jak pisze Elder  w środku mają być 2 kompy to zapewne ma już jakieś rozwiązanie kwestii zasilania .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...