Skocz do zawartości
marcinq123

Dobranie chłodzenia pod dq6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem w doborze chłodzenia cpu do mojej płyty ...

 

Moja płyta to gigabyte ga-965-dq6

 

problemu moze i by nie było gdyby nie fakt na specyficzną budowę płyty.

 

mianowicie wokół procesora są radiatory ( wiadomo po co ) ale między nimi jest stosunkowo mało miejsca tak mi się wydaję... jak widać na załączonym obrazku odległość ( 1 ) wynosi 10 cm, (2) między 2 radiatorem a bankiem pamięci odległość wynosi także 10 cm ( 10,5 w sumie ale margines bezpieczeństwa niech będzie :P ) wysokość najwyższego radiatora wynosi 3 cm.

 

Ale to nie koniec kłopotu, bo na odwrocie płyty znajduje się chłodzenie "crazy cool" co dyskwalifikuje chłodzenie cpu korzystające z backplate...

 

Chciałbym kupić wydajne chłodzenie które :

 

1. Schłodziłoby kręconego q6600.

2. jego wymiary musiały by oscylować chyba coś koło tego 10x10x15 ( 15 to wysokość ograniczona przez obudowe)

3. Typ montażu najlepiej bez backplate

4. Jeszcze raz wydajne.

 

Jeśli nie ma takiego chłodzenia ( w cale bym się nie dziwił) to może mógłbym się pozbyć crazy cool, ale nie chciałbym się tak na prawdę tego pozbywać...

 

 

Chciałbym przeznaczyć na chłodzenie max 150 zl

post-190853-0-27519600-1325851983_thumb.jpg

post-190853-0-89805900-1325852000_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.anandtech.com/show/2047/8

Gigabyte GA-965P-DQ6 E6600 400FSB from bios and 520fsb by EasyTuner

Miejsca w bród. Ograniczeniem jest tylko to, aby chłodzenie było na pushpinach jeśli nie chcesz montować backplate.

Zmierz dokładnie ile masz miejsca pomiędzy procesorem a ścianką obudowy. 150mm troszkę ogranicza wybór coolerów. Jeśli byłoby 158-160mm to jest w czym wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad silentium pc fera bo jest właśnie na pushpinach.

 

Biorąc pod uwagę wysokość radiatorków wokół procesora i wysokość między podstawą coolera a dołem samego radiatora może być ciasno, jeśli dobrze znalazłem to wysokość ta ma 25 mm, podobnie jak wysokość radiatorków na mobo. Być może że się myle ;]

 

Co do wysokości chłodziwa to absolutne maximum to 155 mm +/- 2mm ?

 

Wstępnie zmierzyłem wysokość między płytą a panelem bocznym obudowy i wynosi jeśli się nie mylę 16.5 cm nie wliczając socketu

Edytowane przez marcinq123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...