Skocz do zawartości
DejaVuu

karta graficzna do 700 PLN i5 2500k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Potrzebuje karty graficznej w przedziale cenowym do 700 zł. (poprzednia 4850 dzisiaj sie sfajczyła)

Karta graficzna będzie pracować w i5 2500k kręconym na 5GHZ. Nie mam uprzedzeń do producentów (ATI czy GF-Force)

Zasilacz to 450W Chiftec.

 

Proszę o pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw taki juz pracuje u mnie ponad 4 miesiące na taktowaniu 5ghz z tym ze dzisiaj odeszła w niepamięć grafika.

Rozumiem ze wymiana grafiki będzie wiązać się z nowym zasilaczem ? (jakiego konkretnie producenta polecasz grafe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o HD6870, to może się okazać, że będziesz musiał dopłacić kilkadziesiąt zł do tych 700 zł, teraz trudno dostać tą kartę poniżej tej ceny. Tu masz jeden z tańszych i ciekawszych modeli:

Karta graficzna Sapphire Radeon HD 6870 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

Generalnie dobre są modele Gigabyte'a / MSI / Sapphire. Jeśli chodzi o GTX 560, to ich dostępność w cenie ~700 zł powinna być wyższa, ale są one nieco mniej wydajne i bardziej prądożerne od HD6870. Jeśli Twój zasilacz to konkretnie ten Chieftec z podpisu, to dobrze byłoby go wymienić, 348W na linii 12 V może się okazać niewystarczające przy i5-2500k @ 5GHz i HD6870, mimo, że to dość oszczędna karta jak na swoją cenę i wydajność.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie jestem zdecydowany na Radeon-a 6870 HIS 1GB 2xDVI&HDMI&2xMiniDP (PCI-E) 759 zł

Jeśli zasilacz podoła tej grafice bez podkręconego procesora to zakupuje tą grafe.

Jeśli nie da rady to 6850 bedzie lepszym rozwiązaniem ?

Mój zasilacz CHIEFTEC GPS-450AA-101A ATX 450 Watt

Edytowane przez DejaVuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850 miał TDP 110W, 6850 ma 127W a 6870 TDP 151W

więc obie karty mają większy apetyt na "W"

 

skoro masz tak podkręconego proca to mocniejsza karta da lepsze efekty,

ale proponował bym 6870 i obniżyć taktowanie CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika kupiona - Radeon HIS 6870

Póki co wszystko hula :) 200 zł mogę przeznaczyć jeszcze na zasiłek czy w tej kwocie coś zakupię pod tą grafę + I5 2500K @ 5 GHZ jeśli tak to prosiłbym o wasze propozycję ( nie chcę zakładać już nowego tematu)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...