Skocz do zawartości
Sir_Mark

Laptop do 1400zł, bez systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie laptopy polecacie do 1400zł?

 

Będę go potrzebował do w miarę prostych rzeczy: zastosowania biurowe, programowanie i szansa na pogranie w jakąś grę od czasu do czasu (z tych starszych).

 

Zależy mi na jakości wykonania i w miarę przyzwoitej baterii. Nie potrzebuję systemu do niego.

Matryca - najchętniej 15 cali.

 

Chciałbym kupić go przez neta. Może ktoś jest na bieżąco w promocjach na np. Allegro? ;)

 

Na co zwracać uwagę przeglądając oferty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierować się tym, żeby nie kupić lapka z prockiem netbookowym, tj C-50/60 albo E-350/450.

 

Czyli te procesory ceciach!ą się bardzo słabą wydajnością i koniecznie wziąć coś innego?

 

Na Allegro znalazłem takie coś:

LAPTOP HP 635 E-300 4GB 320 HD6310 BT MAT+TORBA (2032351666) - Aukcje internetowe Allegro

 

Procesor chyba też z tych netbookowych? :)

Jakie macie opinie o firmie HP, bo ze swojej strony slyszalem troche nieprzychylnych uwag :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że te wszystkie tanie komputery nagle mają tak słabe procesory? Kiedyś tak nie było, jeszcze półtora czy dwa lata temu kupowałem za około 1550 zł sprzet z dwurdzeniowcem ~ 2,5 GHz.

 

Pytałem już wcześniej o to: forum.purepc.pl/Co-kupic-Notebooki-Laptopy-f84/Budzetowy-laptop-pracy-neta-t342371.html.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te procesory ceciach!ą się bardzo słabą wydajnością i koniecznie wziąć coś innego?

 

Na Allegro znalazłem takie coś:

LAPTOP HP 635 E-300 4GB 320 HD6310 BT MAT+TORBA (2032351666) - Aukcje internetowe Allegro

 

Procesor chyba też z tych netbookowych? :)

Jakie macie opinie o firmie HP, bo ze swojej strony slyszalem troche nieprzychylnych uwag :/

 

Tak, procek z netbooka. Z HP warto kupować serie Probook i Elitebook. Reszta to chłam.

 

C-60 jest słaby, E-450 już jest nawet całkiem spoko, ale to wciąż połowa wydajności takiego B800. Ewentualnie jak Ci się coś bardzo spodoba z E-450 to też możesz rozważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z HP warto kupować serie Probook i Elitebook. Reszta to chłam.

C-60 jest słaby, E-450 już jest nawet całkiem spoko, ale to wciąż połowa wydajności takiego B800. Ewentualnie jak Ci się coś bardzo spodoba z E-450 to też możesz rozważyć.

 

Jak to jest z tymi zintegrowanymi kartami graficznymi (np. Intel HD Graphics z tego linka co podeslales)? One sa w stanie wyswietlic cos wiecej niz film w HD?

 

Jak to jest, że te wszystkie tanie komputery nagle mają tak słabe procesory? Kiedyś tak nie było, jeszcze półtora czy dwa lata temu kupowałem za około 1550 zł sprzet z dwurdzeniowcem ~ 2,5 GHz.

 

Pytałem już wcześniej o to: forum.purepc.pl/Co-kupic-Notebooki-Laptopy-f84/Budzetowy-laptop-pracy-neta-t342371.html.

 

Też mnie to zszokowało.

Gdy w sierpniu przepatrywałem Allegro, to natknąłem się na takie cudo (link: Publiczne Archiwum Allegro)

 

Procesor Intel Dual Core P6100 2x 2.00 GHz

6 GB RAM DDR3

Dysk twardy 320 GB

Matryca HD 15,6" LED

Karta graficzna NVIDIA GeForce 310M 1GB

 

Za 1319zł! Teraz widzę, że muszę dopłacić aby zrównać się wydajnościowo (a przecież kompy z roku na rok powinny być od siebie wydajniejsze). i również chciałbym, żeby ktoś mi to wytłumaczył... :(

Edytowane przez Sir_Mark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, do gier się toto nie nadaje, bo w 3DMarku06 osiąga trochę ponad 2k pkt. Dla porównania nawet taki wyżej wspomniany MSI ze swoim bądź co bądź też słabym 310M ma ponad 1/3 wydajności więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska obudowa i słaby proc?

 

Mógłbyś rozwinąć o co chodzi z tą "kiepską obudową"?

Jak się ma ten Acer, do Lenovo, które poleciłeś: http://www.x-kom.pl/p/72134-notebook-laptop-15,6-lenovo-ibm-b570-b800-4gb-320-dvd-rw.html

 

Z tego co widze, ma wiecej RAMu, chyba lepsza grafike i troche slabszy procesor. Jeszcze jakies istotne roznice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć o co chodzi z tą "kiepską obudową"?

Jakość wykonania - w tanich acerach stosowany jest lichej jakości plastik.

 

Więcej niż 4gb jest zbędne, zwłaszcza przy tak słabym procesorze. Wydajność grafik jest praktycznie dokładnie taka sama ( Notebookcheck.pl: Mobilne karty graficzne - rozpiska osiągów ), natomiast procek B800 jest zauważalnie wydajniejszy od E-450 - ok. 1,5-2x szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...