Skocz do zawartości
macw25

Seasonic X-Series X-760 SS-760KM 760W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam pytanie co myślicie na temat tego zasilacza: Seasonic X-Series X-760 SS-760KM 760W

Warto za niego zapłacić te 680zł. Ewentualnie coś innego równie cichego byście polecali

W Proline- mówią że piszczące cewki to przepadłość tej firmy - prawda to???

 

pozdr

macw25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój leciutko "świerszczy", ale trzeba wręcz do niego przystawić ucho, żeby to usłyszeć.

Uważam, że jeśli zależy Ci na półpasywie nic lepszego nie ma. No, poza SeaSonic 1000W Platinium, który jest jeszcze lepszy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam początkową serię, konkretnie x-650 od klilku miesięcy i żadnych problemów z cewkami. Poza tym przyłączam się do zdania kolegi wyżej. Mnie jeszcze ani razu wentyl się nie uruchomił (poza momentem, kiedy włącza się komp) więc zasilacz chodzi jako pasywny. Moje najlepiej wydane ~650 pln "na komputer" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że kupowanie Seasonic X-Series X-760 SS-760KM 760W do poniższego zestawu ma sens??:

procesor: i7 870

płyta główna GA-P55-UD4

dysk twardy: crucial c300 oraz Seagate ST2000DL003

karta graficzna Gigabyte GTX 260 Super Overclock

RAM: 8GB

nagrywarka DVD oraz nagrywarka BLU-RAY

Kartę graficzną będe chciał zmienić na coś mocniejszego

Ewentualnie zastanawiam się nad Seasonic X-Series X-660 SS-660KM 660W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka 760 to do SLI bez problemu starczy , jak nie masz zamiaru kupowac jakis GTX 580 czy HD6990 to nawet by wystarczyła Ci 560. Konkurentammi dla tego Seasonica jest Corsair AX (to samo wnetrze lecz inne kable , dluzsza gwarancja i moim zdaniem gorszy wyglad) , NZXT Hale 90 ("inny" wyglad , takze dosc cichy lecz nie polpasywny) jest jeszcze bq! p9. Wszystkie sa warte swych cen i ktory kolwiek wybierzesz powinienes byc zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zmienił grafikę na coś o podobnej wydajności, ale nowszego czyt. o mniejszym poborze energii to mógłbyś kupić pasywnego Seasonica lub SilverStone itp 400-500W. Pytanie po co Ci tak cichy zasilacz skoro masz SOC, który na pewno cichy nie jest i BOXa na procesorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są zasilacze są ciche, ale Seasonic jest cichszy, bo pracuje pasywnie prawie cały czas.

760W do tego Twojego PC nie ma większego sensu. Mój zestaw przy bardzo dużym obciążeniu (FurMark na Radeonie + BarsWF na Geforce + LinX na Athlonie) pobiera z gniazdka ~630W link. Bierz SeaSonic X-660; będziesz miał i tak zapas.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszysykim za odp.

Jestem skłonny <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ten Seasonic X-Series X-660 SS-660KM 660W.

Tylko zastanawiają mnie te piszczące cewki.

Pisałem też do support Seasonic i odpisali: że piszczące cewki to nie jest

powód do wymiany gwarancyjnej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem oficialnego maila z Seasonic Support - odnośnie piszczenia cewek

"I am sorry but we are not aware of any issues with the PSU that will "scream".

It is possible that based on certain system configurations, the PSU will emit a slight electronic noise due to vibration of the transformer. Normally this is not very audible."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam X-660 i z czystym sumieniem mogę Ci go polecić.

W moim kompie z podpisu, w idle i pod lekkim obciążeniem, pracują 4 Noiseblockery XL1 ustawione na ok 300-350 RPM (na CPU ciut wyżej, ale zawsze poniżej 500 RPM), więc praktycznie z każdej odległości i w każdych warunkach akustycznych, zestawu z tym zasilaczem (w trybie pasywnym) nie słychać. A piszczące cewki w takim otoczeniu "grałyby pierwsze skrzypce" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym piszczeniem, to wychodzi że każdy zasilacz może piszczeć, a to czy będzie zależy od szczęścia i konfiguracji którą posiadamy (w niektórych wypadkach dany zasilacz może piszczeć na jednej, i być zupełnie cichy na innej). A oczekiwałoby się, wydając np. około 1000zł na zasilacz, żeby była 100% pewność, że nie będzie słychać elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam X-650 (pierwsza rewizja) i jest absolutnie rewelacyjny. Nic nie piszczy, a wentyl z reguły nie działa, raz na jakiś czaś załączy się na kilka sekund, gdy wnętrze zasiłki zrobi się cieplejsze, wtedy lekko go słychać, ale nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...