Skocz do zawartości
Gosu

Oprogramowanie do mailingu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam nadzieję że uda mi się uzyskać pomoc na nurtujące mnie utrudnienia.

Prowadziłem do tej pory biznes wraz z wspólnikiem jednak okazał się nieodpowiednim do tego człowiekiem i zakończyliśmy współprace, jednakże jego zadaniem było sprawowanie pieczy nad mailingiem, newsletterem itp itd, ja w tych kwestiach niestety jestem zielony.Mam całkiem sporą bazę mailingową i chciał bym ruszyć z wysyłką newslettera, opiszę w podpunktach to czego potrzebuje.

 

-Ponieważ mam kilkanaście oddzielnych list w jakich są maile potrzebny mi jakiś program który mógł by połączyć je w jedną całość

-Potrzebny mi również sprawny (darmowy obecnie) program/system do wysyłki newslettera (około 8000 maili)

-Muszę stworzyć dodatkowo nowy system na jaki ludzie mogą się zapisywać żeby otrzymywać newsletter-nowi subskrybenci

 

Jako że w tych tematach jestem zielony to mam pytanie czy da się któreś z tych rzeczy zrobić bez ponoszenia kosztów?(jesli trzeba to je poniosę ale obecna sytuacja temu nie sprzyja)

No i proszę o porady w sprawie programów którymi mogę to wszystko zgrać i pchnąć do przodu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z darmowych chyba phplist by dał radę.

Zapisujesz wszystkie listy w csv, a potem możesz je zaimportować do phplist. Nieważne, czy jako osobne listy, czy dodając maile do już istniejącej.

Można wysyłać każdy mailing do którejkolwiek z list (wybierasz przy ustawianiu mailingu, do których chcesz wysłać), albo wszystkich na raz. Ja wolałem mieć zawsze kilka list i w razie potrzeby tylko zaznaczać konkretne. Do tego jeden mail może być przypisany do więcej niż jednej listy (wtedy e-mail i tak leci tylko raz do niego).

 

No i rozsyła całkiem sprawnie (mój rekord to mailing dla 16 list po 8-30k maili). Można poza tym rozsyłać maile z użyciem crona.

 

Problem z nim jest tylko taki, że co serwer, to trzeba go trochę dokonfigurować. Ostatnim razem, kiedy go używałem, trzeba było dłubać mocno w templatkach html-owych maili, żeby cokolwiek pozmieniać. Nie wiem, czy coś się w tej chwili zmieniło, czy nie - dawno nie korzystałem.

 

Z płatnych systemów nie korzystałem. Może mail chimp, albo inne draństwo? Podejrzewam że są bardziej zaawansowane, a na pewno mniej problematyczne (bo nie trzeba konfigurować). Tyle, że kasa... kasa... kasa :s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...