Skocz do zawartości
disaster3

23"/24" - koniecznie z HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam monitora 23"/24" coś w stylu Dell'a U2312HM - w podobnej cenie ale koniecznie z wejściem HDMI. Czy jest coś godnego na rynku porównywalne cenowo i jakościowo do Dell'a mającego HDMI? Niestety laptop mój (to co w podpisie) ma tylko wyjście D-SUB i HDMI (nie mam DVI-D) dlatego musi być wyposażony w takie złącze.

Kompa używam w głównej mierze do www i for internetowych, do muzyki i oglądania filmów (wiec FHD mile widziany), kompletnie już nie gram, nie pracuje na kompie, jedynie w/w aktywności.

 

Cenowo jakby coś było w ok. w/w Della czyli ~800 PLN to byłoby super ale górna granica 1k PLN.

 

Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

disaster3

 

//edit: ok. poszperałem trochę na allegro i znalazłem 2 modele w podobnej cenie, FHD, matryca matowa, IPS, i przede wszystkim mają HDMI, są to:

 

IIYAMA X2377HDS

LG E2370V

 

coś ktoś może o tych modelach powiedzieć, warto? i czy warto dopłacać do LG'ka te 80 PLN (m.in. za pilot)?

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz kupić monitor z matrycą IPS, jeżeli korzystasz z komputera tylko do wyżej wymienionych celów, nie szkoda Ci pieniędzy? Ale jeżeli już zdecydowałeś, to ponoć najlepszy w tej kategorii jest LG E2370V-BF.

 

Aha, i nie musisz sie martwić, że nie masz wyjścia DVI, bo są zarówno przejściówki HDMI-DVI, jak i kable HDMI-DVI. Chyba, że chcesz korzystać z głośników w monitorze, to HDMI będzie lepszym (prostszym) rozwiązaniem.

Edytowane przez thunder_pl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, to o tym nie wiedziałem. Generalnie dobrą matryce chciałem kupić pod kątem filmów, bo nie zamierzam kupić tv (a się przymierzałem do 50" plazmy Panasa) jednak po tym artykule BYLEjakość techniczna platform satelitarnych - HDforum sie wyleczyłem . I dopoki to sie nie zmieni to bede jechał dalej na swoim 32" CRT az sie nie zepsuje lub czegos nie zrobią aby Europa Wschodnia dostawała to co Zachodnia. U mnie proporcje to 70% TV a 30% material z kompa - więc szkoda mi wydawac kase na gowno które oferują w kablu i zdecydowalem sie na monitor zeby chociaz na czyms wiekszym niz 15,6" z Lapka bylo mozna obejrzec bo niestety nie mam wyjscia starego (TV-out'a) na nim, bo tak to wogle bym odpuscil i monitor - mam tylko D-SUB i HDMI ale jesli mowisz ze majać HDMI moge kupic kabek HDMI-DVI to Dell wraca do gry i ze tak powiem nie mam problemu :)

 

dzieki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież przez dvi też można przesyłać dźwięk, poza tym , wtyczka w hdmi trzyma się mocniej niż przy dsub i raczej nie będzie wypadać tak jak to ma często miejsce przy vga bez śrubek , dlatego teżdsub ma śrubki, a hdmi nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież przez dvi też można przesyłać dźwięk, poza tym , wtyczka w hdmi trzyma się mocniej niż przy dsub i raczej nie będzie wypadać tak jak to ma często miejsce przy vga bez śrubek , dlatego teżdsub ma śrubki, a hdmi nie ma :)

 

Nieprawda. Tzn. prawda, bo jest standard DVI-D, który obsługuje audio, ale jest ona rzadko wykorzystywany. Najczęściej jest stosowany DVI-I, który dźwięku nie przesyła.

 

Mi tam HDMI często wypada :P i nie wiem jak może się trzymać lepiej niż D-Sub, skoro D-Sub ma śrubki; ale to tak poza tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda czy nieprawda? :) zdecyduj się....

 

kable z gniazda dsub wypadają dopiero po mniej więcej roku ciągłego wkładania i wyjmowania, przy hdmi najwyraźniej jest podobni, mi nigdy jeszcze nie wypadał, bo najwyraźniej często nie wtykam i wytykam kabla

 

co do przejściówki vga -> scart, pewnie że są, możesz sobie nawet sam zrobić: Libero - Community - I siti personali ...jeżeli wiesz co robisz (uwaga na zimne luty!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Merlin85

Zgadza się masz całkowitą rację, ale oprócz kabla może się też uszkodzić gniazdo od ciągłej eksploatacji. Także trzeba uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...