Skocz do zawartości
jzbl

Modyfikacja SILENT dla zestawu styczeń/3200PLN + $$$

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym złożyć zestaw styczniowy '12 za 3200zł z zestawienia purepc + dołożyć do budy i OSu (bez wyraźnego limitu cenowego).

Mam kilka pytań dla ludzi bardziej obeznanych w temacie cichych PC. Ostatnio kompa składałem w erze C2D, P35 i DDR2 więc trochę wypadłem z obiegu.

 

Prosiłbym o pomoc w dobraniu części które sprawią, że będe mógł wstawić komputer do sypialni i nie irytować się buczeniem albo jednostajnym piskiem z dysków czy cewek na zasilaniu. Również fajnie gdyby buda oraz wentylatory w środku nie świeciła kolorowymi ledami po nocy.

 

Moja wersja - proszę o komentarze.

============

 

- Intel Core i5-2500K

 

Będzie nie-boxowe chłodzenie i ew. overclock max do 4.2Ghz więc bez istotnego znaczenia.

 

- ASRock P67 PRO3 B3

 

Zawsze byłem fanem ASUSa, nie trafiłem na "piszcząco-cewkowy" egzemplarz co zdarzało się z płytami MSI czy właśnie Asrockiem.

Da radę ta płytka? Bo cenowo i sprzętowo jest jak najbardziej OK dla mnie.

 

- Kingston 2x4GB 1600 MHz HyperX Blue

 

- Gigabyte GeForce GTX 560 Ti

 

Karta musi być Nvidii (oprócz Win7, będzie biegał Linux w dual-boot), może być nieco droższa, grunt żeby była cicha w desktopowej pracy. Jeśli chodzi o pracę w stresie / 3D też w miare cicho ale bez przesady (nie gram po nocach, używam nieco CUDA).

 

- WD Blue AAKX 500GB lub Samsung 500GB F3

 

Posiadam w swoich stacjonarkach same Samsungi (serie F*) i nie trafiłem na głośny egzemplarz.

W razie problemów przełoże cichy 1TB Samsung F3 z drugiego kompa.

 

- DVD LG GH24NS50

 

Liteon'y to strasznie hałaśliwe 'bombowce' i nie mam do nich zaufania. Od zawsze mam w komputerze napędy LG i są bardzo ciche.

 

- Seasonic M12II-520

 

Tutaj nie wiem czy jest to cichy model, po komentarzach i recenzjach jest całkiem cichy - prosiłbym o dobrą poradę.

 

- Enermax ETS-T40-TB

 

Tak samo jak z zasilaczem, polegam na wyborze z zestawu. Chętnie dołoże nieco $$$ żeby było cicho i wydajnie.

 

- Obudowa ???

 

Prosiłbym o pomoc w doborze, zasilacz na dole (żeby pasowało do płyty gł.), jak najmniej szumu (wentylatory 120mm) i ledów (jeśli są odłączane kabelkami w środku obudowy to ok). Karta graf. musi się zmieścić bez problemu i wentyl na procka też.

 

- Dodatki

 

klawa, mysz + Win7 HP 64bit, monitor LG 23" ze starego desktopa.

 

Jeśli są jakieś dodatki które mógłbym jeszcze dokupić np. maty wyciszające, podkładki pod dyski itp. to prosiłbym o jakieś przykłady, linki itp.

 

--

Pozdro, jzbl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainteresować się zasilaczem be quiet! z certyfikatem 80Plus GOLD i chłodzeniem tej samej marki oraz kontrolerem obrotów. Widzę, że masz bardzo racjonalne podejście i nie żądasz ani pasywnej konstrukcji za 3k ani ultra cichej w stresie zatem kontroler obrotów to najlepsza opcja. W trakcie "nic nie robienia" skręcasz obroty do minimum i zapominasz o PC, a temperatury i tak są niskie. Dysk możesz podwiesić na gumkach lub zamontować na specjalnych gumowych nakładkach albo zrobić/nabyć tzw. bitumbox tudzież bitumenbox, który pozwoli zapomnieć o HDD. Pozostanie grafika i tutaj zależnie od potrzeb kontrolujesz ją z poziomu sterowników czy innego softu lub podpinasz pod kontroler jak resztę. Nie jestem zwolennikiem chłodzeń typu DirectCu, TwinFrozr czy WindForce, bo jak się okazuje każde z nich w zależności od wersji ma jakieś dolegliwości, a jeśli mowa o średniej półce GPU to zwykle i tak lepiej się sprawdzi stare Accelero S1 z cichym wentylatorem. Pozostaje obudowa, ale tutaj też nie należy mieć złudzeń, bo nawet drogie konstrukcje ciche nie są i już. Producenci zwyczajnie nie dbają o to by montować ciche wentylatory, a czasami nawet wkładają ich bóg wie ile w bóg wie jakich rozmiarach i potem okazuje się, że nawet na 5V brzęczy :E Cichofile zapewne zaraz podpowiedzą co wybrać, ale i tak warto pomyśleć nad zaopatrzeniem się w swoje, markowe wentylatory, których koszt nie jest szczególnie duży.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o HDD to jeśli budżet pozwoli, proponuję opcję SSD + HDD 2,5cala. Laplopowe dyski 500GB sa obecnie w cenach dysków 3,5cala. SSD ożywi całego kompa. Oczywiście sam dysk 2,5 cala będzie wolniejszy od 3,5 cala. Poziom hałasu przemawia natomiast za 2,5 cala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

 

Obudowa "SilentiumPC Regnum L50 Pure Black" jest całkiem, całkiem. Trochę drogo wychodzi, nigdy nie kupiłem jeszcze budy za 3 stówki :)

 

Jeśli chodzi o SSD i 2.5" laptopowe HDD to wole zwykłe dyski 3.5", mam taki kilku-miesięczny 1TB w zapasie więc w ostateczności mogę go przeznaczyć na system. Szczegolnie po ostatnim 200% wzroście cenowym. Jak dla mnie tani dysk SSD typu 64GB to wciąż za mało na "dysk systemowy", poczekam aż stanieją.

 

Dzięki za porady z zasilaczem BeQuiet, też się mu przyglądałem.

 

Jeśli ktoś mógłby dołożyć jaki koment, na temat grafiki, płyty głównej szczególnie to będe wdzięczny.

 

--

pozdro, jzbl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...