Skocz do zawartości
4rch0n

HP dv6799 losowe BSODy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

otóż jestem w posiadaniu laptopa HP dv6799, na co dzień do kultury pracy nie mogę, a raczej nie mogłem się przyczepić, temperatury przyzwoicie poniżej 60* w stresie, a przynajmniej tak wykrywa czujnik, organoleptycznie także nie czuć nic niepokojącego, odczyty SMART też są w porządku, a memtest nic nie wykrywa. Wracając do sedna, od jakichś 3 miesięcy mam problem z bsodami, czasami jest 5 dziennie a czasami nic przez 3 tygodnie. (Oryginalny Windows 7 x64)

 

jestem świeżo po przeczytaniu tego [LINK] artykułu a także już wcześniej udało mi się doczytać że ten laptop nie jest z najszczęśliwszej serii.

 

Myślicie że może to być coś z bga? Błędy krążą wokół sterownika karty graficznej i kontrolera dysku twardego. Jeżeli tak, to byłbym wdzięczny za polecenie jakiegoś punktu serwisowego z okolic Warszawy, bo HP w dniu skończenia gwarancji odwraca się do klienta tyłkiem, i nawet maila do serwisu nie da się wysłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

otóż jestem w posiadaniu laptopa HP dv6799, na co dzień do kultury pracy nie mogę, a raczej nie mogłem się przyczepić, temperatury przyzwoicie poniżej 60* w stresie, a przynajmniej tak wykrywa czujnik, organoleptycznie także nie czuć nic niepokojącego, odczyty SMART też są w porządku, a memtest nic nie wykrywa. Wracając do sedna, od jakichś 3 miesięcy mam problem z bsodami, czasami jest 5 dziennie a czasami nic przez 3 tygodnie. (Oryginalny Windows 7 x64)

 

jestem świeżo po przeczytaniu tego [LINK] artykułu a także już wcześniej udało mi się doczytać że ten laptop nie jest z najszczęśliwszej serii.

 

Myślicie że może to być coś z bga? Błędy krążą wokół sterownika karty graficznej i kontrolera dysku twardego. Jeżeli tak, to byłbym wdzięczny za polecenie jakiegoś punktu serwisowego z okolic Warszawy, bo HP w dniu skończenia gwarancji odwraca się do klienta tyłkiem, i nawet maila do serwisu nie da się wysłać.

 

Witam serdecznie.

 

Faktycznie, Twój laptop jest w kręgu tych z "czarnej listy". Jednak przy BSOD na sam początek proponuje prostą diagnozę jaką każdy użytkownik jest w stanie przeprowadzić - podmianę RAM.

 

Jednak fakt, iż BSODy dotyczą sterownika graficznego kieruje podejrzenia na GPU.

 

Powiem tak - póki GPU jeszcze działa nie przejmuj się, jak wyzionie ducha czyli zacznie sypać artefaktami bądź w ogóle nie wyświetli obrazu, to po prostu teraz wiesz, że należy je bezwzględnie wymienić na nowe.

 

Twój laptop oparty jest o platformę Intel która jest praktycznie bezawaryjna, więc jedynym jego słabym punktem jest GPU. Po jego wymianie na fabrycznie nowy, laptop zyska kolejne kilka lat życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,

nie wiem jakim cudem ale uszło mojej uwadze, że jeden z odczytów smart ma warrninga w HDTune, nietuzinkowego, ponieważ wartość Reallocated Sectors Count sięga około 4,3mln oraz Current Pending Sector=1

co w połączeniu z opisem tego pierwszego link oraz jego przytłaczającą wartością może chyba oznaczać, że dysk ma problemy z odczytem danych, a winowajcą BSODów wcale nie musi być układ karty graficznej. Za dwa tygodnie będę miał pod ręką przenośny dysk sata 2.5'' chyba więc po prostu podmienię go z obecnym i zobaczę czy pomogło, bo chyba hddregenerator i pochodne to średni pomysł na ratowanie dysku systemowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej.

Przeskanuj dysk mhdd lub victorią, jak jest nie duzo badów to je zremapuj - pomoże do czasu pojawienia sie anstepnych, chociaz z tego co piszesz to ze smarta wynika że dysk odchodzi do krainy wiecznych terabajtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat po paru testach

Na innym, nowym dysku bsody nadal występują :/

Bug Check Stringi z kilku ostatnich bsodów:

DRIVER_VERIFIER_IOMANAGER_VIOLATION 0x000000c9 (ntoskrnl.exe)

DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION 0x000000c4 (ntoskrnl.exe, Null.SYS)

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL 0x000000d1 (ntoskrnl.exe)

 

MemTest nadal nic nie wykazuje jak będę miał chwilę to włączę MemTest86+

 

Macie może jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...