Skocz do zawartości
Glaziu

Modernizacja (wymiana/dokupienie) komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Do komputera używam TV 46 calowy, więc wymagam od gier, w które gram wysokiej rozdzielczości. Już od jakiegoś czasu mam ten zestaw i nie mogę na niego raczej narzekać, ale wolałbym powoli zacząć go ulepszać, abym nie musiał w późniejszym czasie wymieniać wszystkiego na raz. Obecnie posiadam następujący sprzęt:

 

Processor: AMD Athlon II X4 620 Processor (4 CPUs), ~2.6GHz

Memory: Kingston DDR3 HyperX 1600MHz 2x2048

Hard Drive: Samsung 500GB SATAII F3

Video Card: Power Color Radeon HD 5770

Motherboard: AsRock M3A770DE A770 sAM3

Power supply: Fortron FSP500-60GHN(85)

O/S: Windows 7 Professional 64-bit Service Pack 1

 

Rozważam 3 opcje lecz nie wiem, która z nich jest najlepsza. Różnią się cenowo jakby nie patrzeć i to bardzo.

1. Najtańszą opcją jest dokupienie Ram: Kingston DDR3 HyperX 1600MHz 2x4096 - Koszt ~200zł,

2. Dokupienie drugiej Power Color Radeon HD 5770 pod SLI - tu jednak nie wiem czy to musi być totalnie identyczna wersja HD5770 - jeśli tak to będzie problem bo ciężko dostać Power Color na dzień dzisiejszy, nie wiem także czy jest to opłacalne czy lepiej po prostu wymienić kartę - nie jest ona znowu, aż tak słaba chyba, aby było warto ją całkowicie wymieniać.

3. Trzecią opcją jest wymiana procesora, który chyba jest najsłabszą częścią tego zestawu - nie orientuję się niestety na co warto go wymienić - tutaj koszt Phenom X6 ~600zł lub inny Athlon X4 z wyższym taktowaniem ~500zł. Obecny procesor jest chłodzony przez SilentiumPC Fortis HE1225 i jest to jak widać dobre chłodzenie, więc może po prostu lepiej go troszę podkręcić z 2,6Ghz na 3,0Ghz? Procek nie powinien utracić bardzo dużo na żywotności (przynamniej mam nadzieję, nie znam się).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Glaziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu mam ten zestaw i nie mogę na niego raczej narzekać, ale wolałbym powoli zacząć go ulepszać, abym nie musiał w późniejszym czasie wymieniać wszystkiego na raz.

 

Jak nie możesz narzekać to po co coś zmieniać?

Najlepszym wyjściem będzie właśnie zmiana wszystkiego za jakiś czas.

Na dzień dzisiejszy kręć procesor pod 3,3-3,5GHz. Nic nie dokupuj, nic nie wymieniaj. Będziesz pakować kasę a słabsze ogniwo zawsze sprawi, że przyrost wydajności będzie znikomy.

Na portalu masz poradnik o podkręcaniu procesorów. Przeczytaj na spokojnie i bierz się do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw, najlepiej wymień wszystko. Nie ma sensu wymiana ramu bo i tak tyle nie wykorzystasz. Co do karty graf to po 1 nie będzie to SLi tylko crossfire. Po 2 twoja płyta umożliwia pracę dwóch kart ale na łączu pcie x4. Więc karty będą pracowały w 1/4 swojej mocy co zupełnie mija się z celem. Co do procka to jedynie amd pii 960T

http://techplanet.pl/produkty/procesory/amd-phenom-ii-quad-core-x4-960t-am3-box,27565.html
ale najlepszym rozwiązaniem będzie jak już pisałem wymiana wszystkiego lub kup teraz tego phenoma, sprzedaj swoją kartę i procka a za to co weźmiesz(+ kilkadziesiąt zl) kup gtx460/6850 lub poszukaj 5850 na allegro. Edytowane przez Tek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...