Skocz do zawartości
wallop

jakie chłodzenie do 7xGTX570 plus procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie i zapraszam do wypowiedzi.

Otóż prosiłbym o sugestię dotyczącą schłodzenia 7 kart GTX570 EVGA 2512MB Ram) plus procesor plus Aquaero 5LT.

Bloki graficzne to EK Water Blocks EK-FC570 GTX SE - EN Nickel , procek EK Water Blocks EK-Supreme HF.

Karty będą (jezeli się uda) kręcone , procesor to i7920 oc do 4 Ghz, płyta główna to ASUS P6T7 WS Supercomputer , zasilanie to 2 lub 3 razy Thermaltake toughpower 1350w modular 80.

Całosć oparta na 2-3 pompkach , pompki MCP655 lub produkty kolegi Kamila (pompki )

A tak na marginesie to co bedzie lepsze : 1 czy 2 czy może 3 pętle? a może podwójny top ( 2 pompy szeregowo?)

jakie sugerujecie chłodnice? biorę pod uwagę znaną mi ( uzywam ja w jednej ze swoich maszyn ) Phobię 1080 razy 2 , ew. Phobię 1260 (tej nie znam)plus coś tam jeszcze , bądź coś bardziej szalonego typu chłodnica do Zetora (35x40x10 cm pełna miedź) :lol2:

Na sczzęscie nie jestem ograniczony obudową ( będzie szyta na miarę :))

oto graficzny pmysł ( jeszcze w wersji bez WC).

Jako materiału użyję plexi 16 , 12 oraz 6 mm.

post-125812-0-24270800-1326973317_thumb.jpg

post-125812-0-03080900-1326974243_thumb.jpg

post-125812-0-42865500-1326974256_thumb.jpg

post-125812-0-92662800-1326974263_thumb.jpg

post-125812-0-68238800-1326974272_thumb.jpg

Edytowane przez wallop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał taką chłodnicę + 18 takich wentylatorów; wentyle puszczone na maksa - opcja jeśli cisza nie jest dla Ciebie priorytetem.

Bądź jeśli nie chcesz by było zbyt głośno 2 MORy i słabsze (tudzież skręcone) wentylatory (coś w okolicach 800rpm).

Zdaje się, że najlepszą opcją byłoby spięcie dwóch pomp takim topem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folding supercomputers.

Były takie projekty ale AC nie LC i na dużo słabszych kartach graficznych.

 

Feature - How To Build The Best Folding Rig | bit-tech.net

 

Planujesz konfig generujący potężną ilość ciepła i chałas.

LC wydaje się rozsądnym podejściem ale koszty... kolosalne.

 

Teoretycznie siedem sztuk GTX570 schłodzą dwie chłodnice 9x140mm np 1700 obr/min (ja bym użył jednak 4x Silverstone 180mm Air Penetrator AP181)

Ciche to nie będzie ale wydajne.

Push-pull niewiele wnosi do wydajności chłodnicy przy bardzo wysokich obr wentylatorów a koszty znacznie wzrastają.

 

Pompy DDC 1T+ 18W po jednej szt na loop dadzą radę.

Wersje dual pracujące w turbo można zastosować jeśli użyjesz restrykcyjnych bloków w układzie.

 

Aquaero zadba o bezpieczeństwo układu o ile 24/7 będzie to wszystko pracować.

W razie awarii pompy cut off power i załatwione.

 

Popatrz jaki konfig LC tutaj zastosowano przy czterech bardzo gorących grafach...

http://www.fold4life.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=1780

Asus P6T7 Supercomputer motherboard, Intel Core i7 920 D0 (O/C'd to 3.8GHz - 19x200 / 1.25V)

with Swiftech GTZ water block and 4x Palit GTX295 (O/C'd to 684/1476/1080 from 576/1242/999 defaults)

with EK FC-295 water blocks. Rev.2 single PCB version.

 

Dlaczego na jednym z renderów jest 8 nie 7 kart graficznych?

Rozpędziłeś się :)

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na jednym z renderów jest 8 nie 7 kart graficznych?

Rozpędziłeś się :)

 

 

A więc po kolei:

rzeczywiscie jest raz 7 a raz 8 bo biorę pod uwagę konfigurację na 8 kart ( jest to maksywalna liczba kart obsługiwana przez sterowniki nvidia dla windowsa) jak i dla siedem.

W przypadku konfigu na siedem kart w grę wchodzą płuta ASUSA P6T7WS lub Gigabyte UD9 ( obie mają po 7 pci-e x16) ale moim faworytem jest Asus.

W drugim wypadku jest tylko jedna możliwość czyli EVGA SR2 ( w przyszłości SR-X) która ma 8 pci-e x 16.

Tak czy inaczej w każdym przypadku ze wzgledu na ilosć zajmowanych slotów przez grafy ( 2 sloty) jestem zmuszony wyprowadzić karty poza płyt wykorzystując Hight-Flow Risery pci-e x16. Jest oczywiście mozliwe zastosowanie kart 1-slotowych ( już po uzbrojeniu w bloki) np Evga GTX580 3GB ale... te są okrutnie drogie ( 1 kosztuje 3tys pln).

Można również mówic o GTX590 ( podwójna) ale... tam z kolei pamięć 3GB jest dzielona na każdą kartę ( czyli 2x po 1,5GB)...

A ilość vram to dla mnie oprócz ilosci jednostek liczących ( i ich taktowania) rzecz arcyważna.

Dlatego chce użyć kart EVGA GTX570 z 2,5GB ram-u która jest prawie jak 580 (zamiast 512 ma 480 shaders) , w tej wersji ma 2,5 GB ram-u no i kosztuje 1900 pln razem z blokiem.

 

Co do temperatur: mam jedną jednostkę opartą na SR2 i 2 kartach 580 GTX wraz z blokami ( sumarycznie 2 bloki kart plus 2 procesory xeon 5650 4,5 Ghz czyli razem 4 bloki) napędzane przez MC655 i jako chłodnica Phobia 1080+ 9x12 coolerów na chłodnicy).

Wiatraczki kręcą 700obr/min , przepływ około 100 l/h przy napięciu na pompie 10V.

temperatury następujące:

idle --- procesory 24 C grafiki 25 C

full load --- procesory 67 C grafiki 54 C po 30 min stress ( proc 100% grafiki 95-98 %)

 

Pytanie: jak będzie to wygladało przy konfiru z 4 razy więcej kart?

pewno tylko przyktyczny test da tu konkretną odpowiedź.

Najwięcej wątpliwości mam odnoście wyboru chłodnicy i ew liczby loopow i związanej z tym ilosci i rodzaju pompek.

Skłaniam się albo do 2x Phobia 1080 albo... no własnie...w głowie cały czas mam wizję Zetorowskij chłodnicy o bombastycznych rozmiarach 35x40x10 waga 9 kG (miedzi)... :rolleyes:

hm no nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co chcesz je chłodzić woda? ja bym je zostawił na powietrzu i już...

 

głośność i temperatury .... kto wie czy nie w odwrotnej kolejności.

Myśle ze po 30 min pracy w obciązeniu temperatura w srodku przekroczyłaby 80C. Byłaby wręcz groźna i to nie tylko dla podzespołów ale i dla obudowy.

Edytowane przez wallop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wallop można by było zostawić na powietrzu ale tak jak zaznaczyłeś w środku było by bardzoooo ciepło ... pierwsze co by mogło się wtedy posypać to płyta... [niektóre jej elementy]

woda to bardzo dobre rozwiązanie a wręcz przy takich konfiguracjach niezbędna rzecz by dało się przy tym siedzieć

 

 

teraz masz 4 bloki a było by 8 [7 graf + cpu] czy coś jeszcze? wiec pewnie 2 takie chłodnice jak masz by były potrzebne choć może i coś z zapasem by sie przydało [na lato czy długi czas pracy by tempy utrzymywały się w granicach rozsądku]

 

mnie tylko ciekawi będzie wyglądać obudowa

dokładniej umiejscowienie i mocowanie poszczególnych elementów bo bardzo ciekawie można by było się zabawić w tej kwesti jeśli wiesz o czym mówie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wallop kontynuując naszą rozmowę, to ja to widzę tak : trzymajmy się jednego 1GPM ~230 l/h - optymalne rozwiązanie, do ekstremalnych wyczynów będziemy potrzebować 1,5 GPM.

 

REZ bardzo duża tuba --> Dwie moje pompy Turbo 37W ( łączny maksymalny pobór ok 50W , na aquaero 5LT Ci to nie pójdzie to jest dobra popierdółka do sterowania

 

wentylami... Controller T-Balancer/bigNG to jest to co DDC3 lubią najbrdziej ;) 40 W na kanał , 80 W łącznie --> karty graficzne łączysz równolegle ( jednak

 

przemyślałem co do mnie mówiłeś,

 

trochę policzyłem i jednak się myliłem co do szeregu) , takie

 

rozwiązanie zmniejszy drastycznie restrykcje i wygeneruje większy przepływ --> chłodnica phobya 1080 lub Watercool MO-RA3 9x140 Pro --> CPU --> MB --> Pamięci --> co tam jeszcze chcesz -->

 

chłodnica (jeszcze chodzi mi po głowie taka chłodnica : Phobya Xtreme SUPERNOVA 1260 z wentylami 22cm gdzie jeden ma przepływ 170 m3/h i 18 dB).

 

Zapas mocy pomp wystarczy, na max obrotach wygenerują 300l/h przy takim configu.

 

A propos łączenia kart graficznych przy siedmiu to trójnik -> 2x dwójnik i trójnik.

 

Albo jeszcze inaczej rezerwuar, opcja Rez od EK Advance coś takiego ma, da radę zrobić z którego wychodzi 7 lub 8 węży.

 

Pozdr

Edytowane przez KamilWlodar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia flow jest drugorzędna.

To czy będzie 150 l/h czy 250 l/h jest bez znaczenia

gdyż zdolność chłodnic do oddania do otoczenia generowanego przez układ ciepła jest decydująca.

Połaczenie parallel bloków GPU wskazane,przynajmniej w moim przypadku

zaobserwowałem znaczący wzrost flow w porównaniu z serial.

Dual loop jest sensownym rozwiązaniem przy tej ilości kart graficznych

a pompy...no cóż,zdecydujesz co Tobie odpowiada.

Przerobiłem temat pomp od DDC 1T przez D5 Vario,Swiftech 35X,Koolance 450 Strong 24V po Iwaki RD-30.

Wyszło na to że to co pompy potrafią polepszyć we flow to nowe bloki skutecznie potrafią schrzanić.

Szczególnie bloki na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda tego ciepła. Ta chłodnica od ciągnika świetnie słodzi wstępnie płyn.Jak już ją masz,to trzeba to wykorzystać:). Na ścianę budynku zetorka,pompkę danfossa,a dalej to już zestawy jak polecane wyżej.Albo obieg zamknięty z zetorkiem na zewnątrz,danfossem i płytowym wymiennikiem ciepła ( wymiennik ciepła - Szukaj w Google ) i wewnętrzny obieg z drugą chłodnicą ,,dochładzającą" i dedykowaną pompą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ wallop

 

W przypadku konfigu na siedem kart w grę wchodzą płuta ASUSA P6T7WS lub Gigabyte UD9 ( obie mają po 7 pci-e x16) ale moim faworytem jest Asus.

W drugim wypadku jest tylko jedna możliwość czyli EVGA SR2 ( w przyszłości SR-X) która ma 8 pci-e x 16.

Pamietaj, ze do zwijania wcale nie potrzebujesz x16. O ile pamietam to jest dokladnie tak samo jak w przypadku BTC, czyli x1 to jest to czego potrzebujesz (+ tasma x16->x1)

 

Pictures of your mining rigs!

 

Pictures of your mining rigs!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7x EVGA GTX580 plus MO-RA3 9x120mm

Przed modyfikacją układ miał kiepski flow (55 l/h) i wysokie temp GPU w stresie (70*C).

 

Po modyfikacji (nowe węże,pompa,wentylatory) temperatury GPU w stresie około 55*C i flow 220 l/h

Tylko jaką pompę (EHEIM 1262) i jakie obr max wentylatorów (2000 obr/min) dał po modyfikacji dla pracy w stresie.

 

Cytat:

"Pump inlet was swapped from 3/8" to full 1/2". Fans were swapped out to Yate Loons (1500 RPM idle 2000RPM @ load), flow sensor re-attached, larger res added.

Currently seeing a 9c drop under load (55c across most cards) flow rate is up to 220lph"

 

Jak chcesz cicho i wydajnie to jedna chłodnica tej wielkości nie da rady.

 

Need some help with temps - Overclockers Forums

 

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak...zdecydowanie lepiej zastosować DDC355 lub PMP-450 Strong.

 

Bardziej jednak pragnę zwrócić uwagę na fakt

że użycie bloków Aquacomputer AquagraFX i łącznika Aquacomputer

uwalnia od budowy gigantycznej i kosztownej custom budy,używania riserów PCIE

i kombinowania z połączeniem bloków wodnych na skośnie umieszczonych grafach.

 

Pakujemy 7 szt kart graficznych w typową budę big tower i wystarczy podłączyć

zewnętrzne chłodnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wallop masz kupione te bloki EK na grafy czy dopiero kupisz?

Kamil wszystkie Twoje pompy to używki z nową elektroniką

czy masz też w ofercie nowe pompy z elektroniką Sanyo?

 

Obecnie żadne nowe pompy nie ruszą na Sanyo jedynie kontroler Toshiby je ruszy.

Czy uważasz że ktoś kupił by nową pompę z wymienioną elektroniką za 450 zł z topem? Ludzie targują o 10 zł...

I co z tego że są używane skoro wszystkie częsci które mogą się popsuć są wymienione. Łożysko ? jest ceramiczne. Jeżeli pompa była uruchamiana na sucho to tak, wirnik ulegnie zniszczeniu, ale takich sztuk nie posiadam, z popsutym łożyskiem.

To właśnie produkty fabryczne są źle zaprojektowane , chodzi mi o elektronikę, grzeje się( ok 100C, temperatura PCB podnosi temperature wody jak i samego trzpienia ceramicznego) , jest mało wydajna i nieefektywna elektrycznie. natomiast do mechaniki nie ma zastrzeżeń, choć można by inaczej zaprojektować wirnik.

Edytowane przez KamilWlodar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi.

Nowa,nigdy nie używana pompa plus nowa elektronika Sanyo.

Taka konstrukcja mniej się grzeje niż 355,ciszej pracuje niż 355

dlatego mimo większych kosztów niż seryjna 355 jest dla mnie lepszą propozycją.

Szczególnie o ciszę tu chodzi gdyż to priorytet,elektronika Toshiba mocniej się grzeje

a wszelkie wentylatorki pod pompą są źle widziane dlatego pytam o Sanyo.

 

Zamieściłeś takie info:

"Na Toshibie bez wiatraczka ok 80 st C. z wiatrakiem ok 50st C"

więc mam pytanie:

Jak to wypada na Sanyo pod względem temperatur?

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi.

Nowa,nigdy nie używana pompa plus nowa elektronika.

Taka konstrukcja mniej sie grzeje niż 355,ciszej pracuje niż 355

dlatego mimo większych kosztów niż seryjna 355 jest dla mnie lepszą propozycją.

 

Dla Ciebie tak ale dla innych użytkowników liczy się cena/jakość. Taka konstrukcja tylko na zamówienie, poza tym wentyl i obudowa jest konieczna, bo teraz tylko DDC3 produkują

 

Nie o to chodzi.

Nowa,nigdy nie używana pompa plus nowa elektronika.

Taka konstrukcja mniej się grzeje niż 355,ciszej pracuje niż 355

dlatego mimo większych kosztów niż seryjna 355 jest dla mnie lepszą propozycją.

Szczególnie o ciszę tu chodzi gdyż to priorytet,elektronika Toshiba mocniej się grzeje

a wszelkie wentylatorki pod pompą są źle widziane dlatego pytam o Sanyo.

 

Zamieściłeś takie info:

"Na Toshibie bez wiatraczka ok 80 st C. z wiatrakiem ok 50st C"

więc mam pytanie:

Jak to wypada na Sanyo pod względem temperatur?

 

Na Sanyo jest założony radiator który odprowadza ciepło i w zasadzie są temp ok 40-45 st. Radiator jest konieczny gdy chcemy zmiienić top z wlotem u góry, w innym przypadku czujnikk będzie wyłączał pompe na 1-2 sek chroniąc ją przed przegrzaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie.

 

Swiftech 35X plus elektronika Sanyo, wykonalne?

Jeśli taki mod schłodzi i wyciszy 35X bez spadku flow

to jestem zainteresowany.

 

Przy pełnym obciążeniu pompa nagrzewa się do 86*C,

tutaj wyniki walki Martina z tym problemem:

[Martinsliquidlab.org] Swiftech MCP-35X-HS DDC Pump Heat Sink Review

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Przepraszam za milczenie wynikajace z masy obowiązków jakie mnie ostatnio doświadczyły a które zapewne mogłoby trwać trochę dłużej jeszcze gdyby nie "okazja" z powodu przeziębienia :).

Wszystkie maile i uwagi w nich zawarte czytam i jestem za nie bardzo wdzięczny.

A więc po kolei...:

1.

Bloki które wymieniłem dopiero będę kupował. To sa jedyne bloki które pasuję na GTX570 z 2,5 GB ram.

Niestety nie mam wyboru no chyba ze jakieś custom block ale brak oprzyrządowania i maszyn....Gdyby ktos z forumowiczów był w stanie wykonać byłbym bardzo zainteresowany( wzór mogę dostarczyć).

 

2.Z waszych linków link ELDERA (thx Elder) wynika że może wystarczyłby jeden radiator Mora3 ew Phobia1260 link.

To byłoby super... ale czuję że jednak dopiero konkretny test nam to wyjaśni.

Dziś a najpóźnej do czwartku( mam wreszcie czas) zamówię bloki plus pozostałe częsci jakich mi brakuje w aquatuning.pl.

Nawiasem mówiąc jeżeli ktoś bedzie ma coś do zamówienia zapraszam do "podłączenia się" do mojego zamówienia( ponieważ zamówienie będzie dosyć duze będę starał się uzyskac jakiś sensowny rabat).

 

3.Cały czas wałkuję temat pomp. Pompy Kamila wydają mi się dobrym rozwiązaniem choć zastanawiam się na poziomem głośności...

Pod ręką mam już 2 sztuki MCP655 i 2 x MCP655B czyli wersje z Tacho.

.... reszta po południu bo już gorączka mnie rozkłada :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz cztery pompy na stanie to je wykorzystaj.

Po co wydawać kasę na kolejne pompy jak turbo loop możesz zrobić.

 

Poza tym MCP655 i MCP655B to konstrukcje o doskonałej kulturze pracy.

Spokojnie dwie pompy w pracujące w turbo dają radę z restrykcyjnymi układami i dodatkowo przy systemach działających 24/7

dual pomp solution zwiększa bezpieczeństwo konfigu.

W przypadku awarii jednej pompy druga dalej utrzymuje flow.

 

Chcesz eksperymentów z pompami to pożyczę na testy Iwaki RD-30 24V plus sterownik 24V

abyś porównał pracę układu na tym monstrum z pracującymi w turbo pompami MCP655.

 

Jeśli bloki od Aquacomputer nie pasują na wybrany model kart graficznych to custom case jest koniecznością.

Ewentualnie zakup gotowej konstrukcji od CaseLabs.

Mają w ofercie potężne konstrukcje pod dwa zasilacze,stado chłodnic i kart graficznych :D

Caselabs Store

Caselabs Case Photo Compilation, Builds Log Links, Reviews & Interviews

 

Dla mnie jednak Twój projekt obudowy przedstawia się o wiele ciekawiej.

Pomimo podatnego na rysy materiału z którym trzeba się obchodzić jak z jajkiem

inaczej mamy po pół roku uzytkowania porysowane maksymalnie straszydło a nie budę.

 

Z chłodnicami nie ma problemu jak jedna MO-RA3 (czy Phobya) będzie za mało

to dokupisz drugą i po sprawie.

W pierwszej kolejności sprawdził bym jednak wydajność przy użyciu jednej z w/w maxi size chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaa...przenosząc drgania rzucona luzem na podłoże,a słyszałeś ją w realu kiedy jest wytłumiona?

Zupełnie inaczej wtedy pracuje,ciszej...gęsty płyn i restrykcyjny układ też wycisza pracę tej pompy,

na demineralce pracuje wyraźnie głośniej.

Cichutka nie będzie,nie oszukujmy się...nie przy tej mocy i parametrach.

 

Darmacz robił testy tej pompy w temacie "Rzadkie okazy,ciekawe zabawki"

W realnych warunkach dla pracy pompy...czyli bloki wodne CPU i 2xGPU w pętli

nie wiadro z wodą.

Są tam też filmy z wykonanych testów i wyniki pomiarów flow dla różnych ilości bloków i różnej restrykcyjności konfigów.

RD-30 to jakaś alternatywa dla kilku pomp łączonych szeregowo...duża,nieporęczna i wyjątkowo mocna.

 

Mniejsza o to...pompy już są więc Iwaki to tylko ciekawostka.

wallop MCP655/MCP655B masz wyposażone w seryjne topy czy coś od EK lub Bitspower?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaa...przenosząc drgania rzucona luzem na podłoże,a słyszałeś ją w realu kiedy jest wytłumiona?

Zupełnie inaczej wtedy pracuje,ciszej...gęsty płyn i restrykcyjny układ też wycisza pracę tej pompy,

na demineralce pracuje wyraźnie głośniej.

Cichutka nie będzie,nie oszukujmy się...nie przy tej mocy i parametrach.

 

Darmacz robił testy tej pompy w temacie "Rzadkie okazy,ciekawe zabawki"

W realnych warunkach dla pracy pompy...czyli bloki wodne CPU i 2xGPU w pętli

nie wiadro z wodą.

Są tam też filmy z wykonanych testów i wyniki pomiarów flow dla różnych ilości bloków i różnej restrykcyjności konfigów.

RD-30 to jakaś alternatywa dla kilku pomp łączonych szeregowo...duża,nieporęczna i wyjątkowo mocna.

 

Mniejsza o to...pompy już są więc Iwaki to tylko ciekawostka.

wallop MCP655/MCP655B masz wyposażone w seryjne topy czy coś od EK lub Bitspower?

 

Czytałem ten temat i nie widziałem tłumienia, poza tym restrykcja układu zwiększa hałas i drgania a nie je tłumi. Gęstość owszem ale nie ciśnienie... Poza tym odczep się od mojego wiadra z wodą, bo w ten sposób mogę zobaczyć jak leci woda i zatkać palcem wąż i czuć jak pompa mocno pompuje przy okazji zbadać kulturę pracy pompy i więcej się dowiem na jej temat w krótszym czasie niż montując układ "profesjonalny". Przepływ też można bardzo łatwo zmierzyć nie kupując przy tym przepływomierzy.

Edytowane przez KamilWlodar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie mam możliwości palcem mierzyć wydajności w swoim układzie

więc musiałem z przepływomierza korzystać.

Dodatkowo sprawdzilem trzy rózne pompy i trzy rodzaje płynu

by porównać wydajność i głośność testowanych pomp.

Jeśli to mało rzetelne podejście do tematu i nie daje wglądu

w rzeczywiste osiągi pomp w restrykcyjnym układzie to słucham.

Doradź mi jaka jest lepsza metoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę że moja metoda jest najlepsza, ale jest szybka, prosta i tania. Z czasem kupię manometr, przepływomierz i zawór oraz całą hydraulikę, ale nie mam na to pieniędzy. Tymczasem korzystam z metod i rzeczy mi dostępnych. Uważam że miarodajnym testem jest test gdzie pod wpływem zmiany restrykcji układu mierzymy ciśnienie i przepływ. A ja ani słowa złego nie napisałem na temat Twoich testów, w przeciwieństwie do Ciebie.

Edytowane przez KamilWlodar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można zastosować osobną obudowę,to ja wolałbym zrobić układ na bazie posiadanej chłodnicy od Zetora.Do tego wentylator 0k 45 cm. przenośny podłogowy( Wentylator Prem-I-Air PHVCF4500 ) .Obieg wymusić którąś z pomp np:Wita U35-25

 

Pompa- Pompa C.O. WITA U 35 - 25 180 (maksymalna wysokość pionu:4m) - Kotły i piece centralnego ogrzewania. Kotły Per-eko, piece Ogniwo i inne. Sprzedaż hurtowa i detaliczna produktów techniki grzewczej, kotły c.o., grzejniki, pompy ciepła.

 

Wentylator- Wentylator Prem-I-Air PHVCF4500 :: Sklep Cleanlink.pl

 

Wydajność będzie taka,że starczy na 9 pętli,a koszt mały.Pompa 220PLN ,wentylator ok. 300PLN.Oczywiście ,jeśli się tak da zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...