Skocz do zawartości
pci

czy mandat bez podpisu jest ważny ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam, ostatnio dostałem w komunikacj miejskiej mandat od tzw kanarow, za jazdę bez biletu. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że po spisaniu moich danych z dowodu osobistego, nie poprosili mnie o podpis, ostatnio przyszło wezwanie do zapłaty. I się zastanawiam czy taki mandat bez podpisu jest ważny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki znowu mandat (karny)?

To jest bilet opłaty opłaty dodatkowej i przewoźnik ma rok na ściągnięcie tego. Po roku, jeśli nie skierują sprawy do sądu lub nie wyślą upomnienia listem poleconym, sprawa się przedawnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez Twojego podpisu równie dobrze możesz się zapierać że ktoś inny podał Twoje dane. Nie podpisałem=nie otrzymałem.

 

Miałem taki jak opisałem przypadek, dowiedziałem co za spryciarz podał moje nazwisko. Sprawę olałem i śpię spokojnie 3rok ;] Nie przejmuj się tym. I zacznij kupować bilety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kiedyś się odwołać od takiego mandatu i tylko koszty mi doszły sądowe. Generalnie sędzia od mojego wejścia na salę był po stronie kanarów więc mogłem się dwoić i troić a i tak byłem na przegranej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to bezczelne żerować tak na czyjejś pomyłce i kombinować co by tu zrobić aby nie płacić, było zakupić bilet bo i tak jest pewnie tańszy niż byś miał zapłacić za bajurę którą byś spalił jadąc samochodem.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...