Skocz do zawartości
moe

ACTA (+SOPA, PIPA)

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo coraz lepszego dostępu do informacji i sposobów - społeczeństwo jest coraz bardziej otepiale. Owszem ktoś może mieć większe zmartwienia typu jak zarobić na ratę za mieszkanie, co włożyć do garnka aby wyżywić rodzinę czy wysupłać ostatni grosz na leki. Ale pomimo coraz bardziej pogarszającej się sytuacji, nadal wybiera ta sama władzę. A wladza ta uważa, że ma przyzwolenie na takie działania. Przecież naród wybrał, to popiera. Owszem telewizja ogłupia, jest coraz mniej wartościowych programów ale to nie znaczy, że ludzie nie potrafią myśleć, analizować i odsiewac to co generuje socjotechnika. Trzeba tylko włączyć myślenie i dobrze zastanowić się na kogo oddaje się glos. Niestety wiele głosów jest oddawanych bezmyślnie, bez refleksji. Partie kandydujące powinny być oceniane na podstawie swoich osiągnięć a nie obietnic czy straszeniem opozycją. Nota bene za koalicji PIS-LPR-Samoobrona wcale tak źle nie było.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to co juz kilkakrotnie pisalem...

Zaglosuje na Tuska bo to mniejsze zlo niz Jarek...

Ale taki debil (nazywajmy rzeczy po imieniu) nie spojrzy juz na inna liste. "Bo ta partia/osoba bedzie miala za male popracie"

I tak oto krecimy sie w blednym kole.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno tez policja zdobedzie narzedzia do tego zeby jednak prawnie i bez zgody wlasciciela wkraczac do domow i sprawdzac komputery.

Czyli ktos zapuka a my juz nie bedziemy mogli nie wpuscic.

Cale szczescie ze ktos wymyslil pojemne dyski USB.

 

Podaj artykuł, który o tym mówi, albo przestań wreszcie trollować.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo fajnych wypowiedzi o ACTA jest na nowyekran.pl

Mafie biorą za płytę 40, 50, 80 zł, kiedy autor dostaje 1 zł. Zaiks, cała reszta.. Tysiące biznesików wspieranych 4 władzą. Mafia zagrożona, władze piszą ustawy. Taka jest geneza ACTA i takie są konsekwencje. Oczywiście to moim skromnym okiem laika, kiedy zasypiam przy komputerzJa np. nie ściągam świątek piątek programów, filmów, itp. Zdechłbym przy samej ich instalacji, nie jedząc i nie pijąc przez najbliższe sto lat ;).. Sam sobie „limituję” internet. Kiedy, panowie, zrobimy porządek z tymi mafiami, które zaprowadzą i narody, i samych siebie do grobu? Tak, panowie. Mordowanie nauki, niszczenie sztuki, zdrowia, gospodarki prowadzi do opóźnień, opóźnienia prowadzą do tego, że kiedy potrzebujesz pomocy nauki, zdychasz i cię nie ma. A pomoc mogłaby się zjawić już 500 lat temu. Gdyby nie oni. Uczniowie diabła. Dobrze że ma się ku końcu tego złego świata. Czego sobie i wam życzę. Z okrutnym uśmiechem zadowolenia. Oni boją się prawdy.

Koszty ACTA - PREDAkTOR - NowyEkran.pl

 

Na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi jak teoria spiskowa, ale przy takim nastawieniu to i czipowanie RFID ludzi przepchnie ten rząd pod pretekstem np. łatwego odnajdywania zaginionych...

 

 

Dopiero co o tym pisałem znajomemu, że niedługo czipy nam wmontują pod skórę... Trza działać..

 

Viva La Resistance!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak ale przed tym bedzie trzeba dac ludnosci powod. Czyli np zorganizowac masowe zaginiecia ludzi trwajace rok (czy krocej jesli bedzie IM sie spiszylo). Stany ladnie namalowaly ludnosci terrorystow burzac wtc, takze teraz juz wszsytko przejdzie :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi jak teoria spiskowa, ale przy takim nastawieniu to i czipowanie RFID ludzi przepchnie ten rząd pod pretekstem np. łatwego odnajdywania zaginionych...

 

To już tylko kwestia czasu. Oczywiście wszystko dla dobra towarzyszy. Jak np. zakaz sprzedawania żarówek z powodu "globalnego ocieplenia". Ale o tym że na przeciwnym biegunie lodu przybywa to już nikt nie mówi.

 

A wszyscy którzy mówią, że to teorie spiskowe po prostu nie maja odwagi stawić czoła rzeczywistości.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.electroonline.pl/news/4925,Kara_wiezienia_za_brak_OZE_w_domu

 

Projekt o OZE ustawy przewiduje, że każdy nowy lub poddawany generalnemu remontowi budynek za trzy lata będzie musiał mieć zapewniony co najmniej 13% udział energii odnawialnej w bilansie energetycznym budynku. Za nieprzestrzeganie tego obowiązku ma grozić nawet kara więzienia - pisze Bartłomiej Derski na łamach CIRE.

:mur: Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli niebawem moze z 1/4 populacji Ziemi bedzie w kryminale :lol2: (nie mowie o OZE)

 

przy takim obrocie spraw, murzynski szalasik w afrykanskim buszu zdala od "ucyfrowionej"(:lol2:) cywilizacji robi sie kuszaca propozycja :)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demokracja to władza ludu, jest to forma ustroju państwa, w której jego obywatele (naród) sprawują władzę bezpośrednio lub za pośrednictwem wybranych przedstawicieli, którzy w tym przypadku o tym zapomnieli. To jawna ignorancja i arogancja, a na to nie może być zgody. Panowie to już nie walka o ACTA, a o wolności obywatelskie i demokrację, której wiele można zarzucić, ale w obecnej sytuacji jedynie forma demokracji bezpośredniej w postaci referendum może nam pomóc. Liczenie na sejm nie ma wiele sensu, bo przypomnę kolegom, że już N razy PSL miał się przeciwstawiać po czym rozchodziła się fama o tym co służby specjalne mają na Pawlaka i znikąd u ludowców w godzinę brała się dyscyplina klubowa.

 

Costi masz racje krytykując paranoiczne wypowiedzi, ale w tej umowie jest mnóstwo niedomówień, których interpretacja może być bardzo szkodliwa dla nas. Wszyscy "obiektywni" prawnicy podkreślają chociażby słowo domniemany, domniemane jest przestępstwo i domniemana jest kwota odszkodowania, wszystko. Daje to ogromne pole do nadużyć i przede wszystkim obchodzi przymus współpracy z niezbędnymi organami przez co do niczego niepotrzebny będzie np nakaz sądu. Czemu protestują usługodawcy internetu? Bo będą zmuszeni udostępniać dane klientów dokonujących domniemanego naruszenia, właścicielom lub upoważnionym do operowania danymi prawami autorskimi. Wystarczy podejrzenie by Multimedia wysyłała moje dane personalne juniwersal miusic czy RIAA i to na mnie ciąży obowiązek udowodnienia niewinności o.0 Tym samym od kilku lat nie miałem DVD i posiadałem kopie, które trzymałem na HotFile - właściciele praw autorskich mają gdzieś czy to kopia, czy to na własny użytek itp

 

Normy prawne wynikające z umowy ratyfikowanej w drodze ustawy (takiej jak ACTA) mają pierwszeństwo względem prawa krajowego, a więc rząd ma rację, że nie będzie trzeba zmieniać prawa, bo ono sobie może być nawet niezgodne - nie ważne, bo i tak ACTA to "dokument wyższego rzędu".

post-165410-0-65452400-1327584159_thumb.jpg

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja co do OZE jestem za choć może pierw ciut delikatniej powinno być...

 

ma to na celu ochronę planety ... bo obecne działania niszczą środowisko i jak tak dalej pójdzie to nasze dzieci/wnuki mogą mieć przykry widok...

więc ma to + wg. mnie bo bez działań tego rodzaju nikt tego nie będzie robił ... ale pewnie spowoduje to wzrost cen ;/ więc każda rzecz ma swoje + jak i -

 

 

to samo tyczy się ACTA ma parę rzeczy dobrych ale wiele których nie da się zlekceważyć

 

ja jestem przeciwny takiej formie ACTA ... choć z odpowiednimi regulacjami/zapisami może bym się zgodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konkluzja jest taka, że z taką formą ochrony praw intelektualnych trzeba walczyć.. zwłaszcza przepychaną bokiem... nic nie wiedziałem, że coś takiego ma miejsce... czemu dziennikarze, którzy powinni stać na wolności słowa, nie trąbili o tym pół roku temu? hę ?

 

Nie wyjdę na ulicę, bo prowadzę działalność i nie wezmę sobie L4 żeby pójść i protestować. Muszę zapierdalać po 12h żeby wyjść na swoje i wiem, że to zabrzmi mocno egoistycznie, ale Wy, którzy macie czas, studenci, pracownicy budżetówki ;), uczniowie - protestujcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raport mniejszości - Przedstępstwo

 

Wewnętrzny dokument Departamentu Obrony Narodowej sugeruje, że kontrowersyjny program stworzony po to by przewidzieć czy dana osoba popełni przestępstwo jest aktualnie testowany przez wolontariuszy.

 

Homeland Security moves forward with 'pre-crime' detection

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=1punjkon-hU

Bezzałogowe maszyny (drony) nad ulicami US - aka Big Brother is watching you!

 

Bezzałogowe maszyny znane jako drony, będące podstawowym wyposarzeniem misji wojennych USA oraz misji szpiegowskich, są aktualnie używane przez policje USA na terenie kraju.

(...)

"Agencje wyszukują coraz to nowe powody aby uzasadnić użycie dronów" (...) "Mówią, że są potrzebne żeby ograniczyc handel narkotykami, potrzebują ich ponieważ jest coraz więcej włamań"

 

Dronology: America’s flying eye pries on its own people — RT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawa przed inwigilacją jest zasadna tylko wtedy, gdy rząd (jak nasz) wykorzystuje zdobyte informacje nie do celów, do których powinien.

 

Przykładowo zaginęła taka dziewczyna Iwona W, jak by drony fotografowały cały czas teren to by ją odnaleziono. Dlatego dobry rząd zajął by się tym, aby w obronie prostych ludzi policja dysponowała takim sprzętem.

 

Tymczasem u nas drony będą łapać nasze dzieci chowające się z jointami, podsłuchy zamiast namierzać mafię będą łapać 80% społeczeństwa ściągające coś z netu lub kopiujące link do facebooka. Te środki zostaną wykorzystane na walkę z wymyślonym wrogiem, nie będą już mogły być użyte do obrony naprawdę potrzebujących. Rząd w ten sposób służy mafii.

 

Taka dziewczyna porwana przez cholera wie kogo będzie więc bezpowrotnie stracona ale Tusk zrobi nagonkę na piratów i pochwali się ile dzieci nam zamknął w więzieniu. Wygra wybory bo wielu ludzi lubi dokopać komuś innemu. Cieszy się jak ktoś, kto ma więcej płacze. To taka forma komunizmu, wręcz trockizmu ukrytego w skorumpowanej układem medialnym pseudo demokracji.

 

W Polsce demokracji nie ma a to dlatego, że nie głosujemy na partie, które popieramy a tylko przeciw tym, których się boimy. Tymczasem obie główne wg mnie są w zmowie, PIS zawsze kłóci się z PO po nastaje na PIS i w efekcie wyborcy dzielą się pomiędzy nie. Doskonale wspierają tą kłótnie media. To nie jest demokracja! Dlatego tak nam źle w Polsce.

Edytowane przez Sławomir Guzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja co do OZE jestem za choć może pierw ciut delikatniej powinno być...

 

Pierwsze słowo mojego ojca który pośrednio siedzi w tej branży gdy mu dałem do przeczytania ten artykuł - "idiotyzm", i to nawet nie z powodu kar.

 

edit:

Obawa przed inwigilacją jest zasadna tylko wtedy, gdy rząd (jak nasz) wykorzystuje zdobyte informacje nie do celów, do których powinien.

 

Przykładowo zaginęła taka dziewczyna Iwona W, jak by drony fotografowały cały czas teren to by ją odnaleziono. Dlatego dobry rząd zajął by się tym, aby w obronie prostych ludzi policja dysponowała takim sprzętem.

 

Ale trzeba też wziąć pod uwagę niebezpieczeństwo jakie rodzi sytuacja gdy ktoś niepowołany uzyskuje dostęp do takiej infrastruktury/danych.

A przecież takie sytuacje się zdarzają.

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

To sie porobilo. Administrator prywatnej sieci na osiedlu nieopodal podal do informacji ze zamierza zablokowac protokol P2P. I to juz nie jest moja hipotetyczna wizja.

 

 

 

tak na marginesie

http://finanse.wp.pl/kat,1348,title,Megaupload-zamkniety-za-lamanie-praw-autorskich,wid,14183050,wiadomosc.html?ticaid=1dcf2

Edytowane przez G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie porobilo. Administrator prywatnej sieci na osiedlu nieopodal podal do informacji ze zamierza zablokowac protokol P2P. I to juz nie jest moja hipotetyczna wizja.

 

Blokowanie "protokołu p2p" (a co to takiego?) jest jak walka z wiatrakami.

Blokowanie po portach - kompletnie nieskuteczne

Blokowanie usług z użyciem iptables + l7-filter - bittorent ma szyfrowanie połączeń

 

Jeśli te całe acty i pipy zaczną działać to obsługa zaszyfrowanych połączeń będzie systematycznie wprowadzana do czego sie tylko będzie dało. Nie wiem jeszcze na co ta ACTA wpłynie ale na pewno nie na zmniejszenie piractwa.

Edytowane przez el caco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie porobilo. Administrator prywatnej sieci na osiedlu nieopodal podal do informacji ze zamierza zablokowac protokol P2P. I to juz nie jest moja hipotetyczna wizja.

 

 

 

tak na marginesie

Megaupload zamknięty za łamanie praw autorskich - Finanse - WP.PL

 

Wyrok Trybunału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie polecę troszkę myślami ;)

oglądając filmik na youtubie - apel anonymousa i ogólnie ich wystąpienie, czytając w miedzy czasie o strajkach, pochodach, inwigilacji itp...poczułem się jakbym to już gdzieś widział/słyszał.

 

A mianowicie było kilka gier/filmów/opowiadań gdzie odbywało się to w identyczny sposób - nieświadome społeczeństwo kontrolowane i karmione informacjami przez rząd. Próby przebicia się hakerów/rebeliantów/ruchu oporu do społeczeństwa. Nielegalne przekazy w TV/internecie. Mimo iż praktycznie te działania były nie szkodliwe -> zapobiegawczo podciągane były do rangi terroryzmu i przekonywaniem przez rząd że "oni" są tymi złymi, a państwo broni swojego społeczeństwa...

 

Pamiętam jak dawno temu oglądałem film pewnego reportera (nie pamiętam tytułu ani nazwiska autora) o globalizacji i próby stworzenia rządu światowego. Jak na razie jego scenariusz się sprawdza.....państwa łączą się w unie -> a te kolejnymi traktatami/umowami zaczynają być podporządkowane konkretnemu globalnemu prawu itp...globalny spisek ? można się śmiać ale coś w tym jest.

 

ot takie luźne czytanie między wierszami i rozkmina przy piwku. Ps, pracuje w budżetówce -> niestety ustawodawca zakazał mojej "części społeczeństwa" strajkować. A szkoda bo strajk z BWP lub BRDM mógłby dać rządowi więcej do myślenia na naklejki na ustach ludzi ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...