Skocz do zawartości
moe

ACTA (+SOPA, PIPA)

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem co jutro nasz "kochany" premier będzie mówił po tym jak tyle różnych informacji ujrzało światło dzienne. A Boni za te kłamstwa to powinien pod sąd trafić.

Mam nadzieje, że ludzie będą pamiętać o tym przy następnych wyborach.

 

 

Sie kurde wzruszyłem ;(

 

Właśnie ja też

 

Jeszcze taka luźna refleksja. Gdyby próbowali przepchnąć tą ustawę w czasach gdy nie było Youtube, Facebooka i Twittera to pewnie nikt by nie zauważył.

 

 

offtopic:

A tym czasem na wiejskiej...:

Foto - portal TVN24.pl

Edytowane przez el caco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odniesieniu do linku powyżej wystarczy, że zacytuje jeden z komentarzy:

 

Zupełnie jak w czasach PRL - rząd wie lepiej co dla ludzi najlepsze, zmieniła się tylko ambasada z której dzwonili żeby dopilnować czy wszystko idzie jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak, że całe rozdmuchane zamieszanie o INTERNET ma przykryć prawdziwe oblicze ACTA?? Cytuję:

 

"ACTA, to nie tylko piractwo, ktore jest najmniejszym pryszczem w tym szambie, najgorsza jest zywnosc modyfikowana. Czy rolnicy wiedza? Ze skonczylo sie, pan Tusk im zalatwil, ze od teraz beda musieli kupowac za ciezkie pieniadze wylacznie nasiona modyfikowane (opatentowane), z ktorych bedziemy mieli super jarzyny, jak po bombie atomowej wielkie i szkodliwe dla zdrowia, bez zapachu i smaku. Smacznego. Nie kupimy tez zadnych zamiennikow, ani na drogie leki, ani w postaci farb do drukarek."

 

 

o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Cyli trzeba teraz nakupic nasionek i stworzyc wlasny ogrodek jak ktos ma domek. Gorzej jednak z zamiennikami np tuszy, baterii do telefonow, kosmetykow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@graham, daj spokój, ACTA nie przejdzie. My nie pozwolimy wydawać naszych ludzi za czyny nie będące przestępstwami w naszym kraju. To było by chore a wiesz, First to fight. Z Polakami nie ma żartów.

Poległ sekretarz Łuni ds. ACTA. Powody, nieprawidłowe, kłamliwe sprawozdawanie prac nad ACTA i jawne kłamstwa podczas relacjonowania ACTA dla euroosłów.

http://falkvinge.net/2012/01/26/eu-acta-chief-resigns-in-disgust-over-disrespect-at-citizens-next-steps/

Psie szczyny ku jego pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyli trzeba teraz nakupic nasionek i stworzyc wlasny ogrodek jak ktos ma domek. Gorzej jednak z zamiennikami np tuszy, baterii do telefonow, kosmetykow.

 

Ty chyba nie rozumiesz czym jest zamiennik leku, skoro dostęp do warezu i swobodnego jarania zioła jest dla ciebie istotniejszy? Zamiennik leku, przyjacielu, oznacza, że tę samą substancję czynną (założmy paracetamol) może wyprodukować firma X (kosztuje wtedy 10 euro) oraz firma Y (kosztuje wtedy 1 euro), oczywiście pod różnymi nazwami, np. Apap i Panadol. Firmie X jest to nie na rękę, więc popiera wprowadzenie ACTA, które wykosi z rynku konkurencję Y, oferującą to samo za 1 euro.

 

A w telewizorze marcin prokop (trawestując klasyka - "dlaczego prokop ciach!ą jest?") śmieje się wesoło, nazywając protestujących przeciw ACTA "kibolami" i "piratami". Oby tylko nigdy nie potrzebował oryginalnych leków, bo to już wesołe nie będzie.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie rozumiesz czym jest zamiennik leku, skoro dostęp do warezu i swobodnego jarania zioła jest dla ciebie istotniejszy?

 

On się raczej odniósł do sprawy rolników...nie zioła :wink: i chodziło mu o sadzenie kapusty, pomidorków i ogórków na zapas, bo potem "oryginalne" nasiona będą drogieeeeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie rozumiesz czym jest zamiennik leku, skoro dostęp do warezu i swobodnego jarania zioła jest dla ciebie istotniejszy? Zamiennik leku, przyjacielu, oznacza, że tę samą substancję czynną (założmy paracetamol) może wyprodukować firma X (kosztuje wtedy 10 euro) oraz firma Y (kosztuje wtedy 1 euro), oczywiście pod różnymi nazwami, np. Apap i Panadol. Firmie X jest to nie na rękę, więc popiera wprowadzenie ACTA, które wykosi z rynku konkurencję Y, oferującą to samo za 1 euro.

 

A w telewizorze marcin prokop (trawestując klasyka - "dlaczego prokop <span style='color: red;'>[ciach!]</span>ą jest?") śmieje się wesoło, nazywając protestujących przeciw ACTA "kibolami" i "piratami". Oby tylko nigdy nie potrzebował oryginalnych leków, bo to już wesołe nie będzie.

 

Przykro mi Jonas, ale nie masz racji. Na mocy paktu ACTA objęte 25 letnią licencją substancje aktywne leków w USA są objęte licencją także w Polsce. W efekcie każdy zamiennik tego leku jest podróbką i jego producent jak i posiadacz trafi do więzienia w USA.

 

Ciekaw jestem po co USA tyle niewolników w więzieniach? Do eksperymentów na ludziach czy na części zamienne?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Sławomir Guzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Jonas, ale nie masz racji. Na mocy paktu ACTA objęte 25 letnią licencją substancje aktywne leków w USA są objęte licencją także w Polsce. W efekcie każdy zamiennik tego leku jest podróbką i jego producent jak i posiadacz trafi do więzienia w USA.Ciekaw jestem po co USA tyle niewolników w więzieniach? Do eksperymentów na ludziach czy na części zamienne?

 

Wstyd mi ze ta banda nieudacznikow reprezentuje nas, Polakow. W stanach sie z nas smieja i to prosto w oczy (przynajmniej ich rzad) a nasza wladza probuje im wejsc w dupe bez wzgledu na to co dostaja w zamian.

 

Dołączona grafika

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ratyfikuje ACTA jednogłośnie (innych głosów nie dopuści) uznając, że zagrożenia nie ma. FAP FAP FAP.

 

Edit:

 

http://www.wykop.pl/ramka/1021351/akcja-pomidor-wez-pomidora-na-otwarcie-stadionu-narodowego-i/

29-01-2012 zapraszamy na otwarcie narodowego w Wwa. nie zapomnijcie kolacji, w menu pomidory, mogą być mocno dojrzałe.

 

Edit:

 

500.000 PODPISÓW pod REFERENDUM w SPRAWIE ACTA!

http://www.wykop.pl/zbieramypodpisy/

akcje organizuje wykop.pl

Czytałem regulamin i poza możliwością zaznaczenia opcji informowania o akcji co może skutkować przysyłaniem maili z których można zrezygnować nie widzę tam żadnego zagrożenia. Wg mnie można bezpiecznie się podpisać, tym bardziej, że nie żądają szczegółowych danych.

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisac wniosek z pewnoscia warto i zachecam innych, czlonkow rodziny i przyjaciol. Warto probowac, bo w takiej postaci ta ustawa nie moze wejsc w zycie. Modyfikoana zywnosc? Nie dajmy sie zwariowac. Polska zawsze mi sie ze zdrowymi warzywami o ile wie sie gdzie kupowac. Brak zamiennikow lekow? Chore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ratyfikuje ACTA jednogłośnie (innych głosów nie dopuści) uznając, że zagrożenia nie ma. FAP FAP FAP.

 

Edit:

 

Zobacz: Akcja POMIDOR - weź pomidora na otwarcie stadionu narodowego i... - Wykop.pl

29-01-2012 zapraszamy na otwarcie narodowego w Wwa. nie zapomnijcie kolacji, w menu pomidory, mogą być mocno dojrzałe.

 

Tak jak pisałem: zbiorowa histeria. Co Stadion Narodowy na z tym wszystkim wspólnego, wyjaśni mi ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, trzeba władzy dać znać, że nie pogodzimy się z prawem na podstawie którego mogą Ciebie deportować do dowolnego kraju i tam osądzić mimo, że czyn nie jest w Polsce przestępstwem. Nigdy nie zaakceptuję takiego prawa.

 

A może wolisz 20 obozu koncentracyjnego w Chinach za umieszczenie linka? Na przykład przez twojego syna/córkę w przyszłości?

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Na4KbXEMZk4

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem: zbiorowa histeria. Co Stadion Narodowy na z tym wszystkim wspólnego, wyjaśni mi ktoś?

 

Najgorsza IMO jest bezczynność.

Na dodatek jego ignorancja wobec sprzeciwu rozzłościła ludzi jeszcze bardziej.

 

- Jakich ograniczeń mogą spodziewać się internauci po ratyfikacji ACTA?

 

- Żadnych nowych.

 

- W dalszym ciągu będziemy mogli na Facebooku wrzucać filmy, muzykę itd.?

 

- Będziemy mogli robić to, co czyniliśmy w tej chwili zgodnie z prawem.

 

- To po co nam coś, co już mamy? Po co nam ACTA i skąd protesty na ulicach i w sieci?

 

- ACTA jest po to, aby interesy państw UE, państw będących wysoko zaawansowanych w technologiach jak i produkcji były respektowane przez państwa, które dotychczas tego nie respektowały. Każde państwo chce, żeby jego prawo było respektowane poza granicami Europy. ACTA podpisujemy ze spokojem, jako państwo respektujące prawo, ale liczymy, że inne państwa będą również respektować nasze prawo.

 

Zdrojewski: wyobrażam sobie, że Polska nie ratyfikuje ACTA

Czy w końcu doczekamy się czasów kiedy politycy będą odpowiadać za swoje słowa? Dosyć już tej szopki. Obietnice przed wyborami, a później nikt ich z tego nie rozlicza. Tak być nie powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sławomir Guzik

 

Uprzedziłeś mnie z tym linkiem, świetnie zrobione, można powiedzieć "na wesoło", ale tak na prawdę obnaża cały ten mechanizm - końcówka najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza IMO jest bezczynność.

Na dodatek jego ignorancja wobec sprzeciwu rozzłościła ludzi jeszcze bardziej.

 

Czyli żeby robić cokolwiek wszczynajmy awantury i rzucajmy pomidorami? Uważasz, że to ma sens?

To mi przypomina zamieszki w Londynie jakiś czas temu, kiedy to "rozzłoszczony władzą" tłum zbiorowo wynosił telewizory i inne sprzęty ze sklepów. U nas do tego jeszcze na szczęście nie doszło, ale sytuacja radośnie do tego zmierza...

 

Poza tym nadal nie odpowiedziałeś mi, jaki związek z ACTA ma rzucanie pomidorami na Stadionie Narodowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby robić cokolwiek wszczynajmy awantury i rzucajmy pomidorami? Uważasz, że to ma sens?

 

Ludzie wyrażali sprzeciw w Internecie - rząd zignorował

Anonymous przeprowadzili DDoS przykuwając uwagę mediów - rząd zaprzecza i kłamie dalej

Ludzi wychodzą na ulice - Tusk mówi, że i tak podpisze

 

Obrzucanie pomidorami z pewnością nie jest najlepszą formą protestu ale lepsze to niż zadymy z policją która póki co nie jest niczemu winna. Mówisz żeby nie siać paniki ale co dokładnie proponujesz? Sprawa sama się nie rozwiąże. Jeśli rząd nie będzie widział sprzeciwu to będzie przepychał ustawa po ustawie.

 

To mi przypomina zamieszki w Londynie jakiś czas temu, kiedy to "rozzłoszczony władzą" tłum zbiorowo wynosił telewizory i inne sprzęty ze sklepów. U nas do tego jeszcze na szczęście nie doszło, ale sytuacja radośnie do tego zmierza...

 

Rzucanie pomidorami to forma protestu (prymitywna - nie przeczę), a wynoszenie telewizorów to zwykła kradzież. Skoro nie doszło to nie porównuj bo nie wiadomo jak to się wszystko skończy.

 

Poza tym nadal nie odpowiedziałeś mi, jaki związek z ACTA ma rzucanie pomidorami na Stadionie Narodowym...

 

Najwyraźniej jest to jedyna okazja spotkać się z premierem na żywo który przez cały czas nas ignoruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...