Skocz do zawartości
moe

ACTA (+SOPA, PIPA)

Rekomendowane odpowiedzi

Po części masz odpowiedz wyżej.

 

Ludzie mówią ze nie chcą acta, rząd nic sobie z tego nie robi.

To zaczynają krzyczeć i nadal zero reakcji ze strony rządu.

Czyli najwyraźniej trzeba do rządu zacząć strzelać(czy tam rzucać pomidory(co pewnie też jest przenośnią)) żeby w końcu nas szarych obywateli dostrzegli tam z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej jest to jedyna okazja spotkać się z premierem na żywo który przez cały czas nas ignoruje.

Tylko że nie ma żadnych informacji żeby premier miał się tam pojawić. To klasyczna impreza masowa z serią koncertów i fajerwerkami na koniec. Stąd się dziwię o co biega, bo wygląda mi na to, że w ramach walki z ACTA nawołuje się do obrzucania pomidorami Bogu ducha winnych warszawiaków... to jeszcze histeria, czy już manipulacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi przypomina zamieszki w Londynie jakiś czas temu, kiedy to "rozzłoszczony władzą" tłum zbiorowo wynosił telewizory i inne sprzęty ze sklepów.

 

Tam tłum był rozzłoszczony zachowaniem policji, która zastrzeliła chłopaka na ulicy, władza nie miała z tym nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie ma żadnych informacji żeby premier miał się tam pojawić. To klasyczna impreza masowa z serią koncertów i fajerwerkami na koniec. Stąd się dziwię o co biega, bo wygląda mi na to, że w ramach walki z ACTA nawołuje się do obrzucania pomidorami Bogu ducha winnych warszawiaków... to jeszcze histeria, czy już manipulacja?

 

To czy będzie tam premier to już powinni organizatorzy tej akcji sprawdzić. Osobiście to wątpię by miał odwagę.

Jeżeli nie będzie tam nikogo z polityków to raczej nikt pomidorami nie będzie w nikogo rzucał. Przynajmniej taka mam nadzieję.

A tak poza nawiasem to jeżeli miałby się tam pojawić premier to na pewno nie pozwolą ludziom wchodzić na stadion z czym im się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie ma żadnych informacji żeby premier miał się tam pojawić. To klasyczna impreza masowa z serią koncertów i fajerwerkami na koniec. Stąd się dziwię o co biega, bo wygląda mi na to, że w ramach walki z ACTA nawołuje się do obrzucania pomidorami Bogu ducha winnych warszawiaków... to jeszcze histeria, czy już manipulacja?

 

Może odniosłeś mylne wrażenie. Nikt nie zamierza rzucać w ludzi stojących pod sceną. To chyba oczywiste. Choć debile zawsze się znajdą, szczególnie, że policja ma prowokatorów, ale to już nie poradzisz.

 

To czy będzie tam premier to już powinni organizatorzy tej akcji sprawdzić. Osobiście to wątpię by miał odwagę.

Jeżeli nie będzie tam nikogo z polityków to raczej nikt pomidorami nie będzie w nikogo rzucał. Przynajmniej taka mam nadzieję.

A tak poza nawiasem to jeżeli miałby się tam pojawić premier to na pewno nie pozwolą ludziom wchodzić na stadion z czym im się podoba.

 

Tak na zdrowy rozum, odległość od sceny będzie na tyle duża, że bez miotacza pomidorów nie doniesie ;) tak, że to tylko niegroźny performance.

 

A podsumowując, nie ma co się przejmować, w Hiszpanii mają wojnę na pomidory, całe miasto się obrzuca, wszyscy po szyje w pomidorach i żyją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc po ACTA? Która znaczy zupełnie co innego?

Zaczęli tracić poparcie i próbują się bronić, pewnie już znają wyniki prawdziwych sondaży.

 

Fakty są takie,

 

Komisarz Unii podczas sprawozdawania dla europosłów ACTA wielokrotnie okłamywał europosłów. Został usunięty ze stanowiska dopiero wczoraj po demonstracjach w Polsce kiedy temat stał się zbyt głośny by kłamstwa dało się ukryć.

Michał Boni skłamał dwa razy z premedytacją w poniedziałek w RMF FM. Powyżej podawałem linki, zdemaskował go europoseł ze Szwecji.

ACTA łamie kartę praw podstawowych UE a część krajów już ratyfikowało to porozumienie, nie może więc ratyfikować ACTA.

USA nie ratyfikują tej konwencji.

NA je podstawie kraje mają wydawać bez sądu bez prawa do obrony i wyjaśnień swoich obywateli innym krajom.

 

W środę okazało się, że ACTA musimy podpisać bo tak i już.

 

Teraz PO traci poparcie, ludzie usuwają Tuska z "lubię to" na fejsie, profil PO także stracił kilka tysięcy lajków a i tak miał ich cztery razy mniej niż Korwin Mikke.

 

Panowie Boni i Tusk spękali bo zobaczyli, że weszli na minę. Ale nie zmienili zdania, nie zmienili pomysłu na Polskę, zmienili tylko sposób oszukiwania nas.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej o piractwie :) no bo nie dodal ze oczywiscie za nie zaplacil

 

Dopiero teraz odsluchalem nagranie ;)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odniosłeś mylne wrażenie. Nikt nie zamierza rzucać w ludzi stojących pod sceną. To chyba oczywiste. Choć debile zawsze się znajdą, szczególnie, że policja ma prowokatorów, ale to już nie poradzisz.

 

Skoro oczywiste, to po co ta szopka z pomidorami? Powtarzam - nie ma żadnych informacji, jakoby premier, czy jakikolwiek inny polityk, miał tam być, impreza jest czysto rozrywkowa.

Głupi żart, czy już świadoma manipulacja? Wcale bym się nie zdziwił, jakby wyszło, że to drugie, tłumem się łatwo manipuluje (i równie łatwo to wychodzi bokiem). Tyle, że takie ciach!iarskie zachowania wcale sprawie nie pomagają - chcemy być traktowani poważnie, to zachowujmy się poważnie, w przeciwnym przypadku łatwo będzie całą akcję zdyskredytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawe:

 

The Pirate Bay torrents printable 3D objects • The Register

 

Obecnie można drukować elementy plastikowe, ale kto wie co będzie za 10-20 lat? :D

 

We believe that things like three dimensional printers, scanners and such are just the first step. We believe that in the nearby future you will print your spare parts for your vehicles. You will download your sneakers within 20 years.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forach warezowych zaczął pojawiać się pewnien rozłam między użytkownikami zarobkowymi a ideowymi, pojawiają się np takie wypowiedzi ludzi ze strony zwolenników idei o wolnej wymianie plików :

 

''Możecie mówić o zjednoczeniu w sprawie ACTY ale tego zjednoczenia nie ma bo najbardziej udzielają się Ci którzy chcą zarobić.''

 

Zaczyna też wychodzić na jaw nienawiść niekórych (tj tych którzy zarabiają na uploadowaniu) do bezpłatnych serwerów na które teraz ludzie będą teraz więcej uploadować, poniżej cytat :

 

'' Ja czekam tylko az wszystkie linki RS padna. Bedzie duzo wiekszy zarobek na hostingach typu FSC,WU,FS''

 

'' wole powrzucac na FS,FSC,WU i miec z tego $$$. I to calkiem fajne sumki jak sie do tego przyloze.''

 

Wychodzi na jaw też że wielu tzw uploaderów bardzo często szybko pobierało nowe pliki z bezpłatnych serwerów a zaraz potem jak najszybciej zgłaszali te pliki z tych bezpłatnych serwerów jako naruszające prawo i wtedy jak już te pliki zostały usunięte, to zaraz wrzucali te same pliki (po kilkadziesiąt razy ten sam plik) na płatne serwery a potem dawali linki na warez pod kilkudziesięciu sklonowanymi nickami.

A każdy ten sam plik miał oczywiście ten sam rozmiar, tak jak zresztą każdy jego ''właściciel'' był ten sam, albo przynajmniej w wielu przypadkach tak właśnie było.

 

Co o tym myślicie ? .

Edytowane przez mpeg-4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To temat o piractwie? Sam tak zarabiałem kilka lat temu (tyle, że to ja padałem ofiarą "życzliwych" ;] choć pliki, które wrzucałem to były nagrywane z TV programy, których inaczej obejrzeć nie szło), ale mało mnie to teraz interesuje. To, że braknie szybkich i wscieklych 24 hąkąg fly na warezie to nic wobec całości tego co wprowadza ACTA

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

To temat o piractwie? Sam tak zarabiałem kilka lat temu (tyle, że to ja padałem ofiarą "życzliwych" ;] choć pliki, które wrzucałem to były nagrywane z TV programy, których inaczej obejrzeć nie szło), ale mało mnie to teraz interesuje. To, że braknie szybkich i wscieklych 24 hąkąg fly na warezie to nic wobec całości tego co wprowadza ACTA

 

A miales pozwolenie na nagrywanie czy raczej moze na rozpowszechnianie nagrywanego materialu?

FisQs o tym wiedzial?

Nieladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozglądam się po tych forach i mpeg-4 ma racje. To smutne że spora część tych ludzi martwi się jedynie o to, że nie będzie mogła zarobić.

 

BTW ten temat na PurePC jest IMO jednym z bardziej merytorycznych jakie można znaleźć w sieci.

 

 

edit

@poniżej: poprawione :oops:

Edytowane przez el caco
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Retoryczne tez pasuje. W koncu zadajemy pytania aby inni zastanowili sie nad nimi i snuli wnioski :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"PO: TVN mamy problem, poparcie nam spada - zróbcie coś

TVN: Już nad tym pracujemy, towarzyszu"

 

Podobało mi się jak kiedyś JKM powiedział coś w ten deseń:

"Jeżeli PO mówi, że PIS kradnie to trzeba im wierzyć. Jeżeli PIS mówi, że PO kradnie to też im trzeba wierzyć. Już oni się dobrze znają."

 

 

Z materiału zamieszczonego przez pix3l:

" (...) gdybyśmy niewygodne decyzje zrzucali na obywateli to żadna z nich nie została by podjęta. Nie muszę mówić gdzie byśmy wtedy byli"

...pewno nie w kraju gdzie obywateli robi się w konia, kłamie w żywe oczy i nakłada podatek za podatkiem...
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na osłodę:

 

Migalski o głosowaniu nad ACTA w europarlamencie - Polityka - wszystko o polityce w Dziennik.pl - politycy, informacje, PO, PiS, SLD - Dziennik.pl

 

 

Czy ci ludzie są debilami? To tak jakbym zlecił stolarzowi wykonanie schodów, zapłacił mu z góry a on zacząłby przybijać deski po scianach, mówiąc że nie jest w stanie wykonać swojej pracy a tak w ogóle powinien to robić ktoś inny.

 

Nosz ciach!a mać.

 

 

WRZUTA - Unia Brukselska - mp3

Może i grosteskowo brzmi i niechetnie to przyznaje - ale moher ma racje!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link, przeczytałem z uwagą. Chętnie zapoznałbym się również z innymi interpretacjami zapisów ACTA, najlepiej osób zawodowo związanych z prawem. Ciężko obecnie znaleźć w sieci obiektywne opracowania na ten temat, to samo tyczy się SOPA - wszędzie tylko "szum informacyjny", bardzo mało konkretów. I prawdą jest, że większość protestujących w Polsce nie wie przeciw czemu konkretnie protestuje (ludzie nie wiedzą też, jakie przepisy dot. praw autorskich obowiązują obecnie), ale nie widzę w tym nic złego - pozytywnym znajduję sam fakt protestów, jednak Polakom chce się czasem wyjść na ulice "w słusznej sprawie", to powinno dać politykom do myślenia. Lobbyści (w tym przypadku koncerny fonograficzne i inne podobnej maści) też może się wreszcie zastanowią, czy aby na pewno opłaca im się takie podejście. Kolejnym krokiem powinien być zakrojony na globalną skalę bojkot największych wydawnictw. Sami artyści coraz częściej wydają materiał bezpośrednio, o ironio, w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Mnie wkur*** tylko jedno.

 

 

Antifa pojechała do Warszawy powiedzieć NIE dla zgody przez urzędników i Państwo wzięcia oficjalnie w pochodzie grup FASZYSOWSKICH, które dostały formalne pozwolenie na łamanie prawa

 

"Art. 256.

Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

 

A w TV słyszę, że to durne Niemcy przyjechały Polaczków pobić w ich święto...

 

Teraz. Ludzie są źli. Jak są źli to biorą kamień w rękę i rzucają. Pielęgniarki i Górnicy to też kibole? Ludzie widzą co robi TVN dlatego atakują samochody. TVN przekształca to w bezmózgie ataki agresji...

 

Gdybym mieszkał w Warszawie z chęcią udałbym się pod sejm jeśli szłaby grupa 200 - 1000 osób by pokazać, że nie jesteśmy idiotami a miarka się już przelewa.

 

To się robi chore. Urzędnicy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje decyzje, nawet gdy dają zgodę na coś niezgodnego z prawem. Dodatkowo co rok przybywa ich coraz więcej, bo trzeba coraz więcej kontrolować. A wszystko z podatków, które muszą lecieć na pensje owego sektora, który gdyby nie było urzędów pracował by w sektorze prywatnym, który ma założenie takie, że zarabia pieniądze a nie bierze je z podatków.

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@powyżej

Tak to już jest. obecnie TV to najefektywniejsza maszynka do masowego prania mózgu.

 

 

Warto przeczytać (ang):MPAA Exec Admits: 'We're Not Comfortable With The Internet'

 

Jeden z komentarzy pod artykułem:

 

Wiecie co, MPAA ma racje: słyszę już od jakiegoś czasu o tym całym Internecie i chociaż nadal uważam, że to tylko przejściowe zainteresowanie to faktycznie zaczyna być coraz bardziej popularny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkur*** tylko jedno.

 

 

Antifa pojechała do Warszawy powiedzieć NIE dla zgody przez urzędników i Państwo wzięcia oficjalnie w pochodzie grup FASZYSOWSKICH, które dostały formalne pozwolenie na łamanie prawa

 

"Art. 256.

Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

 

A w TV słyszę, że to durne Niemcy przyjechały Polaczków pobić w ich święto...

 

Teraz. Ludzie są źli. Jak są źli to biorą kamień w rękę i rzucają. Pielęgniarki i Górnicy to też kibole? Ludzie widzą co robi TVN dlatego atakują samochody. TVN przekształca to w bezmózgie ataki agresji...

 

Gdybym mieszkał w Warszawie z chęcią udałbym się pod sejm jeśli szłaby grupa 200 - 1000 osób by pokazać, że nie jesteśmy idiotami a miarka się już przelewa.

 

To się robi chore. Urzędnicy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje decyzje, nawet gdy dają zgodę na coś niezgodnego z prawem. Dodatkowo co rok przybywa ich coraz więcej, bo trzeba coraz więcej kontrolować. A wszystko z podatków, które muszą lecieć na pensje owego sektora, który gdyby nie było urzędów pracował by w sektorze prywatnym, który ma założenie takie, że zarabia pieniądze a nie bierze je z podatków.

 

Nacjonaliści to nie faszyści, to po pierwsze. Po drugie było tam sporo zwykłych osób, którzy przyszli uczcić 11 listopada, jest to przecież najważniejsze w Polsce święto patriotyczne. Po trzecie, znalazło się kilku neonazistów i to ich powinno wywalić się z demonstracji :mur:. Antifa obrała za cel cały marsz. Widziałem kilka filmów jak lewacy blokują marsze organizacji typu ONR. Jeśli uważasz, że na tych marszach propaguje się faszyzm to jesteś w błędzie, ludzie krzyczą "Bóg, honor, Ojczyzna", nie robią niczego złego, a lewacy i tak stają im na drodze. Co prawda wszędzie znajdziesz radykałów, ale są to głównie puste imbecyle szukające zaczepki. Gdyby nie prowokacja ze strony lewicy to nie byłoby żadnych zamieszek na marszu. No, ale patrioci źli, trzeba nazwać ich faszystami, co z tego, że krytykują Mussoliniego i Hitlera, co z tego, że kochają Ojczyzne, to po prostu faszyści, a niemiecka Antifa, która wszczyna burdy jest spoko. W mediach słyszałem dosłownie coś odwrotnego niż Ty mówisz, jechano po uczestnikach marszu, a o niemcach wspomniano jedynie przy okazji tego, że zabarykadowali się w kawiarni.

 

Taka dyskusja powinna odbyć się w topicu o polityce. Tutaj mówimy o ACTA.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...