Skocz do zawartości
david911

Asrock 775i65g Zmiana procesora a typ płyty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem zmienić procesor na wydajniejszy, niestety nie jestem pewien czy będzie działać... Na Stronie Producenta jest jakiś dziwny podział na płyty R1.0 i R2.0. Jak rozpoznać wersję mojej płyty? Poza tym jak procesor będzie najwydajniejszy a jaki relatywnie tani a szybszy od mojego (Pentium D 2.8 )?

Pozdrawiam

 

P.S.

Screen z CPU-Z w załaczniku

post-167945-0-08444600-1327070621_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć CPU-Z to jest to rewizja A2.... sprawdź na laminacie płyty po otwarciu obudowy (może przy bankach pamięci a może przy złączach PCI) czy masz wydrukowane rev: X.XX - raczej większość producentów oznacza swoje wyroby.

 

EDIT: powinny być 2 miejsca z rewizją:

Jedno

oraz Drugie

 

Chociaż w zasadzie wszędzie gdzie jest napisany typ płyty powinien być też oznacznik rewizji.. AsRock dziwnie pogrywał z oznaczaniem laminatów swego czasu.

Edytowane przez PC_Speaker
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila do Asrock'a z tym pytaniem i otrzymałem odpowiedź:

 

Dear customer,

 

 

 

I attached a picture, so you know where to locate the revision number, also it is maybe best to update the BIOS to the latest version 3.30, before you change the CPU:

 

ASRock > Products > Motherboard > 775i65G > Download

 

 

 

Kind regards/ mit freundlichen Gruessen,

 

ASRock Support

W załaczniku fotka którą dostałem w mailu (wielkość zdjęcia oryginalna). Oczywiście w zaznaczonym miejscu zbyt wiele nie znalazłem, bo płyta jest zawalona coolerem :)

post-167945-0-37254600-1328393955_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugerujesz się chyba strzałką?

Tu masz lepsze zdjęcie. Rev jest podana przed napisem FSB800.

 

Rev 2.0 ma też napis Presler Conroe Dual Core CPU, obecność tego napisu lub brak nie musi być jednak wyznacznikiem rev.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus - oczywiście, że sugerowałem się strzałką! :) Dopiero dziś jak odkopałem ten temat znalazłem za nazwą modelu info REV 2.03 czy 06. W każdym bądź razie procesory z listy nr 2 powinny być obsługiwane

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopanie tematu - Chcę wymienić procesor na szybszy - Przede wszystkim dla filmów HD - tu pojawia się moje pytanie - jaki procesor najlepiej wybrać w kwestii ceny do jakości? Ew. energooszczędność mile widziana (chętnie zastosował bym jakiś pasywny zasilacz). Warto pchać się Core 2 Quad? Może lepiej Core 2 Duo albo Dual Core? A może najlepiej sprzedać ten zestaw i wybrać coś innego (równie budżetowego)?

Czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w twoim przypadku jest sens wymieniać procka , do dekodowania filmów HD wystarczy player używający wspomagania DXVA od karty np. VLC czy Media Player Home Cinema .

 

A twoja karta ma wspomagania DXVA - w całości sama dekoduje film HD .

 

Bez tego potrzebował byś C2D@3GHz aby płynnie oglądać 1080p .

 

Ew. wymiana platformy - za niecałe 500 zł masz Celerona G620 + płyta na H61 + 4 GB ram DDR3 .

 

Do filmów jak znalazł a i całość jest energooszczędna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...