Skocz do zawartości
silencer7

udostępnianie dysku w sieci LAN - widoczność

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko, pewnie trywialne, ale jakoś nie mogę do tego dojść.

Otóż jest sobie sieć LAN a w niej kilkanaście kompów. Chciałbym udostępnić pomiędzy dwoma komputerami wszystkie dyski zarówno na odczyt i zapis - tak żeby na jednym można było zamapować dyski tego drugiego i odwrotnie.

Nie chciałbym jednak żeby inne komputery miały dostęp do tych dysków - tylko te dwa.

System to Windows 7, nie mogę się nigdzie doszukać...

Jak to ustawić?

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W XPku Professionalu jest prosto - wystarczy zrobić konto użytkownika (a właściwie admina jeśli ma mieć dostęp do wszystkiego) i identycznej nazwie i haśle na obu kompach i tylko jemu je (dyski) udostępnić. W siódemce Prof. powinno być tak samo. A Home nie używam więc się nie wypowiem na ten temat :)

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aquarium - zapewne da się taki efekt osiągnąć na podobnej zasadzie, tj. udostępnianie tylko na hasło i nie poprzez grupę domową, a konkretne nazwy użytkowników i hasła. Ewentualnie można też zapisać poświadczenia, co by nie wpisywać po każdym uruchomieniu komputera haseł do zmapowanych udziałów.

Nie wiem czy kombinacja działa na Home Premium - u mnie Win7 Pro udostępnia w ten sposób do Win7 HP i XP Home :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ale szczerze mówiąc to nie o to mi chodziło - komputery muszą mieć bowiem inne nazwy... A zapytam inaczej - jeśli na obu komputerach logowanie jest z hasłem to czy ktoś próbując dostać się do któregoś z nich będzie musiał je podać? Jak to wygląda? Nie mam do wspomnianych komputerów dostępu i nie mogę tego sprawdzić a łącząc się między tymi dwoma komputerami tzn. wchodząc na zamapowane dyski o hasła nie prosi, mimo że hasła poustawiane są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...