Skocz do zawartości
Zwolas

Pytanie odnośnie docisku Thermalright Venomous X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio nadarzyła się okazja aby kupić VX w proline za 169 zł. Więc kupiłem i założyłem na kompie. Zacząłem sobie przeglądać internet w sprawie oferowanego przez thermalright docisku. Zaniepokoił mnie fakt, że przy maksymalnym docisku tj. 70 lbs może zostać uszkodzona płyta główna a właściwie socket. W specyfikacji inetla maksymalny nacisk przez cooler określony jest na 50 lbs. Od razu wykręciłem śrubę. Maksymalnie była wkręcona przez 24h. Właściwie problem był rozważany tylko na jednym forum i to ostatni raz w 2010r. Więcej stron z zapadaniem się procesorów nie znalazłem. Czy Waszym zdaniem jest to możliwe? I czy przy stosowaniu minimalnego nacisku (40 lbs) używanie tego coolera jest bezpieczne? Z drugiej strony fakt, że thermalright nie zrezygnował z tego typu docisku (chociażby silver arrow), utwierdza mnie w przekonaniu, że nie jest to destrukcyjne dla socketu. Poza tym Prolimatech Megahalems powiela ten pomysł, z tym że jest on pooklejany z każdej strony ostrzeżeniami o możliwości uszkodzenia sprzętu.

Ciekawy jestem Waszego zdania.

 

Ale muszę przyznać, że ten cooler jest naprawdę dobry.

temp. otoczenia ok 23*C

 

Pozdrawiam

post-10164-0-51454000-1327343107_thumb.jpg

Edytowane przez Zwolas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...