Skocz do zawartości
Kochin

Update kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w tej chwili:

 

Dual Core E2140 @ 3.0 GHz + Silent Knight 2

Abit IP35-e

Saphire Radeon 4850 512 MB

3 GB DDR2 Corsair XMS2

4 dyski w sumie 2 TB

Chieftec 550W

Obudowa Sharkoon + 2 wiatraki

 

Chciałbym kompa trochę unowocześnić. Co mogę zrobić?

Czy to dobry momemnt na wymianę podzespołów?

Chciałbym użyć starych części. Na razie nie chce zmieniać karty graficznej.

 

Co polecacie. Cena na razie nie jest ważna, jeśli warto będzie dopłacić. Interesuje mnie kategoria Cena/Jakość.

 

Na początek myslałem o zmianie proca, płyty i ramów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz na to kasy?

 

Jak napisałem. Kasa nie jest ograniczeniem ale też szkoda mi w to pakować wszystkich funduszy. Jak będzie warto dopłacić więcej to $ się znajdą.

 

Zastanawiam się nad procem i5 (900 zł) albo AMD Phenom (500 zl).

 

Czy poczuje dużą różnicę pomiędzy obecnym e2140 @ 3.0 i czy warto doplacac te 400 zł do i5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicę odczujesz kupując nawet celerona g530...

Najlepszym rozwiązaniem jest i5 2500k + mobo umożliwiające oc + 8GB ram. Różnica będzie naprawdę spora.

Intel Core i5-2500K 890zł

ASRock P67 PRO3 B3 380zł

8GB ddr3 150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakaś alternatywa dla płyty głównej? Można powiedzieć, że jestem uprzedzony do firmy ASrock przez doświadczenia z przeszłości. Jaką płytą warto się zainteresować o cenie ok 400 zł. Rozumiem, że Chieftec 550 W spokojnie wystarczy do tego zestawu. Nawet jak za jakieś pół roku będę chciał zmienić kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASrock kiedyś robił tylko tanie i kiepskie płyty, głównie do komputerów z supermarketów.. Jednak od czasów słynnej płyty soc 939 z agp i pcie ASrock zaczął robić też bardzo dobre płyty, przy czym pozostały atrakcyjne cenowo. ASrock jest robiony przez ASUSa, który często ma gorsze płyty od ASrocka :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taki tani. Dobre 50 zł trzeba dopłacić w porówaniu do Kingstone'a i OCZa. Ale rozumiem, że warto. Jeszcze może jakiś wiatrak do tego i5. Czy przy podkręceniu do 4,5 GHz trzeba zmieniać boxowe chłodzenie? Jeśli tak to czym warto sie zainteresować?

 

W sumie to już by był koniec koncertu zyczeń z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...