Skocz do zawartości
Grimlock

F1 Sezon 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie to, gdzie podziali się wyśmienici projektanci z innych zespołów? Od kilku lat w zasadzie tylko Newey potrafi zaskoczyć skutecznym rozwiązaniami. Owszem podwójny dyfuzor Hondy/BrawnGP czy F-Duct McLarena były sprytnymi pomysłami - ale to w zasadzie rodzynki. Mam wrażenie, że reszta czeka tylko na to co wymyśli Newey i zabieramy się za kopiowanie. Owszem cięcie kosztów, brak dowolności przeprowadzania testów warunkach drogowych (a teraz nawet w tunelu czy ograniczanie nawet wydajności komputerów do CFD). Ale skoro RedBull sobie świetnie radzi w takich warunkach to czemu inni nie dokonują takich postępów? :) FIA stara się na siłę zrównać pod kątem osiągów wszystkie bolidy, ale jeśli RB8 nadal będzie choćby o pół sekundy szybszy od reszty to chyba będą musieli zamykać Adriana w izolatce na 2-3 miesiące ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi to zweryfikować ale natknąłem się na info, że dziś na torze Mugello, ktoś jeździł Ferrari z 2010r. Kask biało-czerwony.

 

Dołączona grafika

 

 

Kubika? ;)

 

http://mikemojaformula1pl.blogspot.com/2012/02/czy-kubica-ponownie-testuje-na-mugello.html

Edytowane przez Grimlock
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja nic nie wiem... Mam kompletny brak informacji. Nie patrzcie na mnie :P

Ironi brak! Moze jak zlapie jakies informacje...

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chowa też lewą, czy to oznacza, że i lewa jest połamana?

 

Tutaj pewnie też miał obie połamane:

Dołączona grafika

 

Nie ma co wyciągać pochopnych wniosków. Bardziej zastanawia fakt, co Robert ma w przedniej kieszeni bluzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu nowy nabytek BBC, były kierowca Formuły 1 Jaime Alguersuari podzielił się ze słuchaczami brytyjskiego radia swoimi informacjami na temat stanu zdrowia Roberta Kubicy. Zdaniem Hiszpana jego niedawny rywal z toru nie jest w stanie chwycić kontuzjowaną dłonią szklanki z wodą. Dzisiaj Włosi z portalu rallyemotion.it poinformowali, że wczoraj Polak testował w okolicach Genui swoją Skodę Fabię WRC.

 

Zastanawiam się, w jaki sposób człowiek, który rzekomo nie jest w stanie samodzielnie napić się wody, potrafi poprowadzić 300-konnego potwora z napędem na cztery koła i sekwencyjną skrzynią biegów. Ponadto jego tempo było ponoć ekstremalnie dalekie od spacerowego, a wczorajsza przejażdżka podobno nie była pierwszą od czasu wypadku…

 

 

źródło: sokolimokiem.tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne że informacja o testach R.K w skodzie WRC pojawiła się tuż po wypowiedzi hiszpańskiego kierowcy,wcześniej całe miesiące totalnej dezinformacji a tu dowiadujemy się że to nie pierwsza przejażdżka naszego rodaka tym autem...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez B@nita
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dołączona grafika

 

 

Kurza melodia. Robercik przebywał przez ten cały czas z kosmitami. Nie można ich uwiecznić na zdjęciu !

 

W ogóle strasznie mu się przytyło. Nie zmieści się do bolidu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kultowy tekst Montoyi. Generalnie "Fuckin' idiot" dość często padało z jego ust. Barwna postać, trochę szkoda, że zabrakło go w F1. Hamilton to przy nim pikuś :)

 

 

Ciekaw jestem jak co będzie z Robertem w F1, ale najważniejsze, że chłop jest zdrowy, zadowolony i nadal robi to co lubi. Znowu za kierownicą Fabii. Jego dziewczyna i rodzina mają chyba nerwy ze stali.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Kobon się mocno spasł, do bolidu już nie wróci, ogólnie to zdanie mam takie, że raz na ruski czas ktoś tam wrzuca jakieś newsy jak to zajebiście by się do końca sponsorzy nie wycofali a szybko to go za kółkiem nie zobaczymy, gdzieś słyszałem, że ktoś z jego otoczenia w chwili szczerości się wygadał, że tak naprawdę to on szklanki w ręce utrzymać nie potrafi jeszcze, więc gdzie tam do f1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ty chcesz przejsc rehabilitacje na DIECIE??? Dobre...

 

jakiś fanboj ?

 

jak nie potraficie określić różnicy w wadzę na podstawie twarzy Roberta z czasów F1 vs. teraz, no cóż żyjcie dalej w świece fantazji pierwszych miejsc na podium w sezonie 2012 :lol:

Edytowane przez slavOK
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... A co ma stosowac drakonska diete F1 zeby odbudowac STAWY, KOSCI, TKANKI? Get real...

 

Idealne rozwiazanie zeby zostac faktycznym inwalida. Faktycznie przytyl i nie zamierzam sie z tym sprzeczac, ale w jego przypadku to nie chec lub zaniedbanie tylko koniecznosc aby przytyc.

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie potraficie określić różnicy w wadzę na podstawie twarzy Roberta z czasów F1 vs. teraz, no cóż żyjcie dalej w świece fantazji pierwszych miejsc na podium w sezonie 2012 :lol:

 

Z twarzy to można wywnioskować miesiąc-dwa redukcji i będzie to samo co było. Nie przesadzaj, nie przytył przecież do 140kg, może mu tam z 10kg poszło do góry, albo mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównajcie sobie zdjęcia ze spotkania ze zwycięscami konkursu Lotto i te wyżej.

Na tych z lotto jest szczuplejszy na twarzy, a spotkanie miało miejsce pod koniec lutego. Sądzicie, że w 2 tygodnie utył tyle?

Dołączona grafika

 

Teraz jeszcze przeczytajcie co Sokół napisał o tych testach rajdówki:

"Ponadto jego tempo było ponoć ekstremalnie dalekie od spacerowego, a wczorajsza przejażdżka podobno nie była pierwszą od czasu wypadku…"

 

Jak na moje, to te foty są z wcześniejszego testu, który podobno odbył się w styczniu. IMO zostały upublicznione jako odpowiedź na komentarz Alguersariego, że Robert nie może szklanki w ręku utrzymać.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko ja bym się jeszcze przedwcześnie tak nie cieszył

Irytuje mnie fakt,że gościu już ponad rok nie pokazuje się przed kamerami,żadnego choćby najmniejszego wywiadu dla kibiców.Skoro jest w stanie(podobno)jeździć za kółkiem to mógłby też zrobić ten mały ukłon w stronę kibiców,a tu nic,totalna olewka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irytuje mnie fakt,że gościu już ponad rok nie pokazuje się przed kamerami,żadnego choćby najmniejszego wywiadu dla kibiców.Skoro jest w stanie(podobno)jeździć za kółkiem to mógłby też zrobić ten mały ukłon w stronę kibiców,a tu nic,totalna olewka.

 

Irytuje mnie twoje niedoinformowanie, były dwa wywiady.

 

 

No w końcu ktoś z forum autosportu (nick Metal) podsumował artykuł z dzisiejszego włoskiego Autosprintu:

The rally test was done with an italian co-pilot Giuliano Manfredi with whom Kubica had already driven, the guys from the Erreeffe rally team said that he impressed everyone with his driving, the car hasn't been modified in any way for him, neither the wheel, nor the handbrake , nor the gearbox.

The karting test from last year had been done during the night and, this is not official, he has established a new track record at the third lap!

Moje szybkie tłumaczenie:

Test w rajdówce był przeprowadzony z pilotem Giuliano Manfredi, z którym Kubica już wcześniej jeździł. Ludzie z ekipy Erreeffe Rally Team powiedzieli, że Robert zaimponował wszystkim swoją jazdą. Samochód nie był w żaden sposób dostosowany, ani kierownica, ani ręczny, ani skrzynia biegów. Test w gokarcie z zeszłego roku był przeprowadzony w nocy oraz, nieoficjalnie, Kubica ustanowił rekord tego toru na trzecim okrążeniu.

 

Dodam, że chodzi o testy w gokarcie, o których wspomina np. ten news/artykuł: Robert spróbował swoich sił w kartingu | F1TALKS.PL - BLOG F1, FILMY F1 - chodzi o tor w Castelletto di Branduzzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to czekałem, kierowanie gokartem to bardzo duże obciążenie dla rąk, co oznacza że jest znacznie lepiej niż Jaime nas ostatnio zapewniał. No i jakiś chudszy się wydaje w porównaniu do zdjęć z Fabią.

 

Teoria spiskowa mode on: Czemu kask z 2009 i znowu chowa prawą dłoń :lol2: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...