Skocz do zawartości
Grimlock

F1 Sezon 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Może wybiera się w przyszłym sezonie do Ferrari, a w tym urywa punkty McLarenowi ;)

 

Tak mi się jakoś skojarzyło z Fernando i jego sezonem w Renault zanim trafił do Scuderii. Sam przyznał, że nie w jego interesie było rozwijanie bolidu. Roberto miał przez to masę roboty wraz ze sztabem inżynierów, ale dali radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy w Q2 powaliły mnie na łopatki:

 

GRO 1`38.489 0.000

ROS 1`38.504 0.015

DIR 1`38.519 0.030

VET 1`38.530 0.041

RAI 1`38.531 0.042

BUT 1`38.563 0.074

MAL 1`38.570 0.081

HAM 1`38.616 0.127

HUL 1`38.689 0.200

KOB 1`38.703 0.214

ALO 1`38.707 0.218

MSC 1`38.770 0.281

MAS 1`38.780 0.291

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za wyścig, co za emocje - do samego końca :D

 

Dziadek na pudle :D

 

Fernando prawie się poryczał :D

 

Trzech mistrzów świata na podium... i każdy z nich jeździł dla Ferrari :)

 

Wielka szkoda Groszka i Lewisa. Maldonado czeka konkretna kara.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też najsympatyczniejsze to 3 miejsce Schumiego. W ogóle sami moi ulubieńcy na pudle :)

 

A paluch nie dojechał...a paluch nie dojechał... :lol2:

Edytowane przez rafa
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A paluch nie dojechał...a paluch nie dojechał... :lol2:

 

Hiszpańcy kibice go wygwizdali :)

 

Dziecko oczywiście musiało zaakcentować swoje niezadowolenie w postaci zdjęcia rękawic i rzuceniu przy bandzie :lol:

Tak czy inaczej wyścig stał się ciekawszy i przyjemniej się go oglądało :)

 

Nie jestem pewien bo nie dosłyszałem reakcji na kraksę Maldonado/Hamilton. Ale pewnie niejeden lokalny kibic miał banana na twarzy ;)

 

Świetnie dziś wyglądało podium: Iceman (z "przyspawanym" szampanem w ręku), w środku Alonso i po prawej nie mniej szczęśliwy Schumi. Jak za dawnych lat... i V10 ;)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie dziś wyglądało podium: Iceman (z "przyspawanym" szampanem w ręku), w środku Alonso i po prawej nie mniej szczęśliwy Schumi. Jak za dawnych lat... i V10 ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pechowy wypadek Marii De Villoty podczas testów aerodynamicznych na prostej.

 

Podczas powrotu dziewczyna uderzyła w rampę/windę ciężarówki, która była na wysokości jej głowy. W stanie ciężkim została przewieziona do szpitala.

 

Zdjęcie po wypadku: http://twitpic.com/a3duh9/full

 

http://www.pap.pl/pa...kSum=-110095120

 

http://www.bbc.co.uk...eshire-18685789

BBC Cambridgeshire presenter Chris Mann, who witnessed the crash, said the car was slowing down when it "suddenly accelerated" into the back of the lorry.

"The top of her car and her helmet seemed to take the brunt of it," he added.

"She didn't move for about 15 minutes.

"It was an absolutely awful moment. I was surrounded by people that knew her very well, including family, friends, engineers, and her manager."

 

 

Jak doszło do wypadku - grafika w Marca:

 

http://www.marca.com/2012/07/04/multimedia/graficos/1341398535.html

 

 

Z ogłoszonego komunikatu teamu Mariussia wynika, że Maria De Villota straciła prawe oko i jest obecnie stanie krytycznym.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak Fernando. Liczyłem po cichu na przebudzenie Jensona lub PP Lewisa na Silverstone.

 

Poz. Kierowca Zespół Czas

1 F.Alonso Ferrari 1:51.746

2 M.Webber Red Bull 1:51.793

3 M.Schumacher Mercedes 1:52.020

4 S.Vettel Red Bull 1:52.199

5 F.Massa Ferrari 1:53.065

6 K.Raikkonen Lotus 1:53.290

7 P.Maldonado Williams 1:53.539

8 L.Hamilton McLaren 1:53.543

9 N.Hulkenberg Force India 1:54.382

10 R.Grosjean Lotus -:--.---

11 P. di Resta Force India 1:57.009

12 K.Kobayashi Sauber 1:57.071

13 N.Rosberg Mercedes 1:57.108

14 D.Ricciardo Toro Rosso 1:57.132

15 B.Senna Williams 1:57.426

16 J.E.Vergne Toro Rosso 1:57.719

17 S.Perez Sauber 1:57.895

18 J.Button McLaren 1:48.044

19 W.Pietrow Caterham 1:49.027

20 H.Kovalainen Caterham 1:49.477

21 T.Glock Marussia 1:51.618

22 P.de la Rosa HRT F1 1:52.742

23 N.Karthikeyan HRT F1 1:53.040

24 C.Pic Marussia 1:54.143

 

 

Niestety Paluch w ostatniej chwili uciekł z P7 na P4.

 

W sumie czołówka mogłaby tak dojechać do mety :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferrari po raz kolejny straciło na strategii oponiarskiej - choć ostatni pitstop Fernando był naprawdę popisowy. Ale cóż poradzić - przynajmniej było ciekawiej i Mark bardziej odskoczył od swojego partnera zespołowego. Za to cieszy progres techniczny Scuderii, choć w trochę w chaotycznych warunkach, ale jak widać specyfikacja B bolidu dała skokową zmianę i jest w miarę skutecznie rozwijana. Cieszy mnie także coraz lepsza jazda Filipa - może jego los jest przesądzony, a może nie. McLaren przeżywa regres, owszem na Silverstone przywieźli jak to określili dużo nowych części wyraźnie zmieniających bolid. Warunki jakie były podczas treningów i kwalifikacji nie pozwoliły na jasną ocenę ich efektywności - na suchej nawierzchni Lewis jak i Jenson nie radzili sobie za dobrze - ustawienie pod kątem sporych opadów deszczu? Wyścig nie był porywający, liczyłem, że trochę popada co dałoby Schumiemu większe szanse na pudło :)

 

Maldonado niestety przejął rolę naczelnego durnia w F1 - jeszcze jakby skończył wyścig na ścianie jak to było w Melbourne, ale niestety wyeliminował dobrze jadącego Pereza. Fernando i Lewis jak i inne pary zawodników toczące walkę koło koło potrafili się zachować na torze.

"Japoński samuraj" dziś zagrał w kręgle - mam nadzieję, że nikt nie ucierpiał w większym stopniu niż zarobienie kilku siniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fernando Alonso: "Hiszpan na pierwszym polu w Niemczech we włoskim samochodzie? Nie chcę iść w politykę, ale to zdecydowanie ciekawy zbieg okoliczności."

 

Dołączona grafika

 

Obyś tylko wygrał, Mark może być drugi, a Schumi trzeci ;)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu, że Vettel nie ma PP, bo raz, że za nim nie przepadam, a dwa, że to by już nudne było, zresztą dziwne, że w tym sezonie Mark nie mam problemu ze startami, czyżby to dlatego, że Vettel już tak nie śmiga zawsze na PP??

 

Co do opadów to niestety ma być piękna pogoda, chociaż może i lepiej, bo ostatnio przy każdych opadach jest przerywany wyścig, a na YT jest tyle filmików z zeszłych sezonów, że jeździli i się dało.

 

Liczyłem a PP Webbera, bo i tak zostanie przesunięty 5 pozycji, na 2 i 3 widziałem Hamiltona i Schumachera w dowolnej konfiguracji, no ale niestety się nie udało, zostaje się cieszyć z tego, że Schumi w sumie startuje z P3, a P1 ma Alonso a nie paluch.

 

Całkiem ciekawe info:)

http://www.f1wm.pl/php/news_id-26846.html

Edytowane przez demon92
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawy wyścig. Lewis pomimo problemów i jazdy na odległych pozycjach jako dublowany zawodnik ścigający czołówkę: Alonso i Vettela - tego ostatniego bez trudu wyprzedza Dołączona grafika Jenson jadący na trzeciej pozycji nie był w stanie utrzymać tempa Lewisa. McLaren wykonał wyraźny postęp. Cieszy też postęp Jensona - zasłużone pudło. Schumi, Perez, Kobayashi i Kimi też pokazali się z dobrej strony dostarczając niemało emocji. Fernando faktycznie jest w swojej szczytowej formie - wyciska z Ferrari 110% Dołączona grafika

 

Mam nadzieję, że Vettel zostanie ukarany za nieprzepisowe wyprzedzanie poboczem.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie o 15 przypomniałem, że wyścig jest i byłem dopiero od 46 okrążenia. Cieszy mnie poprawa Buttona i mam nadzieje, że dostanie swoje zasłużone 18pkt, a Vettel +25s jak to zazwyczaj bywa, albo przynajmniej powinno być.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...