Skocz do zawartości
Grimlock

F1 Sezon 2012

Rekomendowane odpowiedzi

@chemiczny_ali:Skąd takie info??

 

A Groszek jak zwykle w formie, nawet swój rekord pobił zamiast wykasować siebie plus jednego rywala, to wykasował siebie i 4 innych xD

 

Czemu Hamilton niósł jakąś część bolidu??

Edytowane przez demon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego burdelu to już dawno nie było na starcie. Ciekawe co pomyślał Alonso gdy po nosie jego bolidu przetoczył się Lotus Groszka. Lewis jakoś na spokojnie podszedł do tematu, myślałem, że Groszka udusi Dołączona grafika Szkoda Saubera, stracili chyba najwięcej na tym bałaganie.

 

Dołączona grafika

 

 

Lewis niósł kawałek przedniego skrzydła. Po prostu pomógł porządkowym ;)

 

Z ciekawych sytuacji warto wspomnieć o Schumim, jak śmignął przed Vettelem do pitlane i Icemanie gdy wyprzedzał na podjeździe (Eau Rouge). Mają jaja wyjadacze :D

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolid Mercedesa choć i tak lepszy niż poprzednie kiepsko obchodzi się z oponami. Owszem Schumi miał kilka momentów gdy zaskakiwal wszystkich np. PP w Monaco. Ale widać kondycyjnie już nie dorównuje młodym, choć duchem z pewnością przewyższa. Fajnie wyglądała dziś walka między nim i Icemanem i to właśnie na SPA. Jakich by nie miał wyników i problemów z bolidem i pracą zespołu, to dobrze, że wrócił na te kilka lat z powrotem za kółko Dołączona grafikaUPDATED:

Grosjean zawieszony na jeden wyścig i kara 50 000 euro za poważne naruszenie regulaminu z potencjalnym zagrożeniem kontuzją innych zawodników. Sędziowie przy okazji podkreślili, że Grosjean wyeliminował z wyścigu kierowców walczących o mistrzowski tytuł. Na Monzy najprawdopodobniej wystartuje Jerome d’Ambrosio.

Maldonado otrzymał cofnięcie o 5 pozycji za falstart i o kolejne 5 za kolizję z Glockiem – łącznie przesunięcie o 10 pozycji w GP Włoch.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie z Groszkiem pojechali, nie sądziłem że tak dotkliwie zostanie ukarany. Szkoda Saubera, mieli duże szanse na niezły wynik. Kamui miał ciekawą rozmowę przez Team Radio:

- Kamui, oszczedzasz opony?

- Nie

- Możesz jechać szybciej?

- Nie

:lol:

 

Bernie się wygadał z MSC, a przy następnym pytaniu już się z tego wykręcał ;) .

 

Maldonado nie wypada z formy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że szefostwo Ferrari mogło przyczynić się do takiego ukarania Groszka. Domenicali pewnie o mało nie popuścił w gacie widząc przelatujący bolid w pobliżu głowy i dłoni Alonso. Gdyby uległ kontuzji, to w SF mieliby sezon z głowy. PS. Na szczęście nic się nie stało, ale nawet gdyby, to Kubika mógłby do Fernando zadzwonić: "Znam dobrego lekarza" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno, ja uważam, że to była jego wina ale tak naprawdę wszystkiemu jest winien Maldonado Dołączona grafika Sam byłbym w szoku widząc jak odpala na czerwonym i mknie do przodu, zdekoncentrował wszystkich... Nie wiem czemu ale on mi przypomina ogolonego szympansa i tak też się zachowuje na torze.

 

Wracając do Kimi'ego i Eau Rouge, manewr był naprawdę niezły, ale dalej to co wykonał rok temu Webber przebija wszystkie dotychczasowe manewry na tym zakręcie... Dołączona grafika

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=RF-qL6W2mcw

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały rajd, a z powodu Roberta zebrał więcej dziennikarzy niż nie jeden z etapów zaliczanych do WRC Dołączona grafika

 

Lista startowa:

 

http://www.ewrc-resu...lo-di-Lana-2012

 

Dołączona grafika

 

Wywiad z Robertem:

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=eqhBqKssJqg&feature=player_embedded

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=yfQ-slNM1Ik&feature=player_embedded

 

Potwierdziły się zatem wszystkie doniesienia - Robert Kubica wystartuje jutro rano w jednym z małych włoskich rajdów. Będzie on startował jednym z 7 samochodów WRC na trasie rajdu.

 

Zgodnie z przewidywaniami, Kubica nie ma zamiaru rozmawiać z dziennikarzami - a tych na

trasie rajdu jest już mnóstwo, należy zatem spodziewać się wielu przekazów z tego startu. Na serwisie SkySport24 pojawiła się jednak wypowiedz: "Po tylu miesiącach rehabilitacji chciałem tylko zobaczyć pierwszy zakręt, poczuć adrenalinę. Teraz pojawię się na San Martino" - powiedział Kubica.

 

Polak dodał również, że możliwy termin jego powrotu do F1 to 2014 rok, ale nie wiadomo, czy to się uda. "Czasami w życiu trzeba się pogodzić z tym co przyniesie los, choć nie jest to łatwe. W kolejnych miesiącach zdecyduję co będę robił dalej" -dodał Robert.

 

Poniżej wywiad z Robertem Kubicą i jego tłumaczenie:

 

 

Kubica w wywiadzie wyjaśnił, że wybrał rajdy jako formę rehabilitacji, gdyż jest to aktywny jego sposób. Ponadto wybór ten został dokonany z powodów emocjonalnych. W ciągu ostatni 20 lat jeździł samochodem i jego ciało przyzwyczajone jest do jazdy. W ostatnim czasie spędził natomiast sporo czasu na rehabilitacji i na salach operacyjnych.

 

Kubica wyjaśnił, że nie wie co będzie robił w najbliższym czasie, że w następnych miesiącach podejmie decyzję co dalej. Rok 2013 poświęci na odzyskiwanie sprawności, ale odzyskanie jej w takim stopniu jak przed wypadkiem będzie niemożliwe. W ciągu roku okaże się, czy będzie w stanie wrócić do F1. Teraz nie chce podać na ile procent to się stanie.

 

Kubica powiedział również, że szanse startu za tydzień ocenia na 80%. Polak odniósł się też do doniesień medialnych z czasu rehabilitacji - cieszy go wsparcie kibiców, ale był zły na niektórych dziennikarzy, że wypisywali bzdury.

 

Ważne jest przesłanie od Roberta z wywiadu - Nie poddałem się, będę nadal walczył.

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roberto nadal pierwszy z szesnastosekundową przewagą w drugim etapie - widać rajdy to najlepsza rehabilitacja Dołączona grafika Co do wyścigu - ciekawy, dużo było wyprzedzania nieDRSowego i awarii bolidów czołówki - wielki pech Jensona i Marka. Szkoda też, że Felipe nie załapał się na podium. Aluzje typu "zadbaj o opony" lub "tyle i tyle za tobą jedzie Fernando" wiadomo o co chodziło... Ale i tak pojechał bardzo dobrze, Ferrari zdobyło sporo punktów. Wspaniała jazda Sergio, któremu dodatkowo pomogła strategia. Chłopak ma talent i wcześniej czy później trafi do czołowego zespołu. Schumi też dobrze pojechał, chociaż Mercedesy dziś tańczyły po torze. PS. Jeśli Eddie Jordan jest na tyle dobrze poinformowany plus niedawna wypowiedź Ecclestone'a to Schumi idzie na emeryturę, a Lewis do Mercedesa. Fajnie byłoby gdyby Kimi wrócił do McLarena :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przejście Hamiltona do Mercedesa to imho ściema mająca poprawić pozycję Lewisa przy negocjowaniu nowego kontraktu z Mclarenem. Taka przyjacielska przysługa ;)

Jakoś nie wyobrażam sobie Hamiltona w innym teamie, tak samo jak przejścia Vettela do Ferrari póki jest tam Alonso (a będzie tam do końca swojej kariery).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pewnie będzie jak piszesz, czyli Lewis pozostanie w McLarenie, ale z drugiej strony pamiętamy gdy niejeden miłośnik F1 pukał się w czoło gdy Jenson podziękował Brawn'owi za współpracę i wstąpił w szeregi McL :) Tutaj sytuacja jest podobna - kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 czy 7 aut WRC było?? Mi się wydaje, że 7.

 

@Yearman: Nie wydaje mi się, bo jakoś ręczny zaciągać musiał, a chyba mi nie powiesz, że 1 albo jak to niektórzy mówią 1,5 ręki trzymał kierownicę, zmieniał biegi i jeszcze ręczny zaciągał, a na dodatek zrobił 58s przewagi nad 2 gościem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie Roberta jeżeli można. Wszyscy się zachwycają ale nie jes to troszkę tak, że jako jadyny jechał autem klasy WRC ? Patrząc na jego kontuzję to ta prawa ręka wygląda na nieczynną Dołączona grafika

 

Były jeszcze cztery inne auta klasy WRC

 

5 czy 7 aut WRC było?? Mi się wydaje, że 7.

 

 

 

Na liście startowej było 6 samochodów klasy WRC, z tego co się orientuję, wystartowało/do mety dojechało 5 załóg.

 

Lista startowa: 3. Ronde Gomitolo di Lana 2012 - Entry list

 

Wyniki: 3. Ronde Gomitolo di Lana 2012 - Final results

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 czy 7 aut WRC było?? Mi się wydaje, że 7.

 

@Yearman: Nie wydaje mi się, bo jakoś ręczny zaciągać musiał

 

Nie wiem czym ręczny zaciągał,ale z kibicami witał się lewą ręką.Mnie też się wydaje że ta prawa ręka jest nieczynna i wisiała jakby bezwładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym ręczny zaciągał,ale z kibicami witał się lewą ręką.Mnie też się wydaje że ta prawa ręka jest nieczynna i wisiała jakby bezwładnie.

 

 

 

 

On-board:

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...