Skocz do zawartości
Qujav

Laptop do netu i filmów (2000-2500zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

A więc tak, szukałem trochę informacji, jakieś rankingi ale nic ciekawego nie znalazłem, żadnego interesującego rankingu czy strony gdzie można porównać lapki. Przeglądałem również allegro ale troche odstrasza, bo ceny z piekła rodem, a laptopy jakieś supercienkie...

 

Zastanawiam się również nad wyborem platformy Intel vs. AMD APU. Wiem, że intel robi dobre procki do stacjonarek, ale ostatnio dobre rzeczy słyszałem o procesorach AMD z zintegrowaną grafiką, no i cena jest chyba niższa. W sierpniu koledzy z forum pomogli mi złożyć stacjonarke i jestem zadowolony, może w tej sprawie także pomożecie ;)

 

Szukam lapka w cenie między 2000-2500zł. Piszę, że od 2000zł, bo może są ciekawe produkty, a super wydajności nie oczekuje...

Komputer służyłby mi tak:

- śmiganie na necie, komunikatory, fejsbóczki etc.

- praca na lapku w szkole (Word, M$ Visual.. , Virtual Box, GIMP etc.)

- filmy 1080p

- na baterii mi nie zależy, na cichej pracy też nie, nie jestem jakimś fanatykiem o.O

- ...ale miło by było jak by godzinę bez papu pochodził...

- duży dysk? Nie, wystarczy 250-320GB

 

Jakieś sugestie? :D

 

PS. Może unikać jakichś konkretnych modeli, producentów?

Edytowane przez Qujav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś do 2500 to masz, są i tańsze Vostro.

Tamten nie ma dedykowanej grafiki, a zintegrowaną - APU.

Można brać wszystko, ale zamiast 3 lat biznesowej gwarancji masz 2 lata zwykłej, zamiast dobrze wykonanej aluminiowej obudowy masz połyskliwą plastikową o średnich opiniach itd

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre parametry w udanej obudowie - www.x-kom.pl/p/72807-notebook-laptop-15,6-asus-x53sv-sx759-i5-2430m-4gb-500-dvd-rw.html

 

Ten Inspi ma biedną obudowę, nie polecam. To już lepiej wziąć - http://www.x-kom.pl/p/73972-notebook-laptop-15,6-asus-x53e-sx1225v-b950-3gb-320-dvd-rw-7hp64.html (w tej cenie masz już nawet win7).

 

Albo taki bardzo solidny Probook - http://www.x-kom.pl/p/72036-notebook-laptop-15,6-hp-probook-4530s-i3-2330m-4gb-320-dvd-rw.html

Edytowane przez QrVicH
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki QrVicH na pewno to przejrzę i pomyślę. Jak już pisałem, laptopa będę często gdzieś nosił, więc obudowa w jakimś tam zakresie też jest dla mnie ważna i nie ukrywam, że jednak wolałbym oszczędzić na kasie troszeczkę.

Ten Intel Pentium B950 jest dużo gorszy od i3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Intel Pentium B950 jest dużo gorszy od i3 ?

De facto na codzień nie odczujesz różnicy.

 

Jeśli będziesz toto nosił, to może coś trochę mniejszego - tj 14,1" ?

 

Mniejszy odpowiednik powyższych Asusów X53 (równie dobra kultura pracy i wykonanie) - http://www.x-kom.pl/p/71139-notebook-laptop-14,1-asus-x43e-vx369-i3-2310m-4gb-500-dvd-rw-braz.html

 

Albo wyjątkowo ciekawy Inspiron - zarówno pokrywa jak i wnętrze aluminiowe, bardzo dobrze wykonany i o długim czasie pracy na bakterii (ok. 6-7h przy włączonym WiFi). Kultura pracy gorsza niż Asusa. http://www.x-kom.pl/p/73758-notebook-laptop-14,1-dell-inspiron-n411z-i3-2330m-4gb-500-dvd-rw.html

Edytowane przez QrVicH
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myślałem nawet o netbooku, jednakże minimum to 15,6" nie chce żeby wszystko było jakieś takie małe i w ogóle. :)

Natomiast Asusik fajny, postaram się niedługo obejrzeć sobie osobiście te lapki. Bo kwota przeznaczona przezemnie na laptop jest płynna, tyle że na 2500+ bede musiał dużo charować, żeby odłożyć ;) a tego wolałbym uniknąć. No nic dzięki za rady!

 

PS Ciagle przeglądam oferty tych laptopów i trafiłem na takie 2 http://www.x-kom.pl/p/75156-notebook-laptop-17,3-dell-inspiron-q17r-b960-2gb-500-dvd-rw.html i http://www.x-kom.pl/p/75532-notebook-laptop-17,3-acer-as7739g-i3-370m-2gb-500-dvd-rw.html wiem, że to przesada z kolei 17,3" :D ale można by dołożyć ramu i chyba by chulało co ?

Edytowane przez Qujav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Inspironów Q1xR trzymaj się z daleka. Badziewna plastikowa obudowa uginająca się pod najmniejszym naciskiem. Della to on ma chyba tylko znaczek, zupełnie odstaje jakościowo od tej marki.

 

Ten Vostro to dobry wybór. Popatrz też może po Lenovo Z570/G570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. O inspironie Q1xR nie myśle już :P

Ale mam pytanie, czy laptopy 17" cali powinny być droższe od 15", bo mi się zawsze wydawało, że lapki z 17" matrycą to takie po 3-4 kafle. Nie są jakiejś gorszej jakości czy cóś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to ja chyba nie mam problemu z wyborem lapka, bo wezmę i tak tylko to co polecacie. Tylko raczej z wyborem wielkości. 14,1" wyglądają na bardzo mobilne, z kolei ja z doświadczenia wiem, że lepiej się pracuje na większym ekranie, a spędzanie 4-5 godzin dziennie przed 14,1" lapkiem to raczej nic przyjemnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14,1" i 15,6" mają tę samą rozdzielczość - weź to pod uwagę. A akurat w przypadku 1366x768 im mniejszy ekran tym IMO lepiej - ja za optymalny dla tej rozdziałki uważam ekran 12-13" (sam mam taką w 12,1") - powyżej wygląda to średnio, chyba że ktoś ma problemy ze wzrokiem. Osobiście nie lubię dużej plamki i tyle (mnie się np. podoba FullHD na 15,6" ;) ).

 

Jeśli nie musisz mieć klawiatury numerycznej, brałbym 14. Jeśli jednak wolisz trochę większy ekran (podkreślam, że efektywna powierzchnia robocza będzie identyczna), to bierz 15,6" a nawet 17,3" (na 17 masz trochę mniejszą plamkę=to dobrze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak się składa, że noszę okulary i preferuje większą plamkę ;) w domu pracuje na LCD 21,5" więc oczekiwałbym na laptopie czegoś podobnego. Ale myśle, że muszę jeszcze osobiście porównać obok siebie 14,1" 15,6" i 17,3" wtedy będe wiedział czego chce. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...