Skocz do zawartości
Damian555666777

Zmiana podkładki Razer Ironclad na Steelseries Experience Gaming I-2 - czy warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zmianą Razer Ironclad na jakąś szklaną podkładkę. Mam mysz Logitech G700. Ironclad nie jest zły, ale szybko zbiera kurz i muszę go wycierać ściereczką z mikrofibry, a po drugie ruchy myszki nie są tak płynne jakbym chciał. Na dodatek myszka bardzo często przykleja się do podkladki. Zaletą Ironclada jest natomiast to, że bardzo dobrze trzyma się blatu, jest wykonany solidnie i wygląda jak nowy. Ponadto jest wystarczająco duży.

Szukam podkładki, która ma powyższe zalety ale pozwala myszce na lepszy poślizg. Wybór padł na szkło i Steelseries I-2. Podobno można go myć jak okno, ale boję się, że G700 będzie się gubić na szkle oraz, że gumowe stopki po pewnym czasie się wyeksplatują. Jestem zwolennikiem takiego podłoża jak w razer ironclad, czyli takich gumowych wyżłobień na całej powierzchni.

 

zatem czy warto wymienić Razer Ironclad na coś innego ?

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icemat (tak kiedyś nazywał się SS I-2), jest bardzo podatny na zabrudzenia, minimalna ilość kurzu już powoduje dyskomfort, trzeba go wycierać w zasadzie po każdej przerwie z osadzającego się kurzu. Jeżeli to cię denerwowało w poprzedniej podkładce, to stanowczo odradzam szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icemat (tak kiedyś nazywał się SS I-2), jest bardzo podatny na zabrudzenia, minimalna ilość kurzu już powoduje dyskomfort, trzeba go wycierać w zasadzie po każdej przerwie z osadzającego się kurzu. Jeżeli to cię denerwowało w poprzedniej podkładce, to stanowczo odradzam szkło.

 

Dzięki za odpowiedź, czyli radzisz pozostać przy aluminiowym Razer Ironclad ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie na Surface 1030. Posidam ją od 5 lat i dalej wygląda i używa się jej jak nowa.

Ma dwie strony, jedna gładka, druga jakby chropowata.

Od czasu do czasu zmieniam sobie stronę i jak na razie żadna się nie starła.

Jeśli chodzi ślizgacze na myszce to zmieniłem je gdzieś po 4 latach (myszkę kupowałem razem z podkładką - Logitech G5).

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie na Surface 1030. Posidam ją od 5 lat i dalej wygląda i używa się jej jak nowa.

Ma dwie strony, jedna gładka, druga jakby chropowata.

Od czasu do czasu zmieniam sobie stronę i jak na razie żadna się nie starła.

Jeśli chodzi ślizgacze na myszce to zmieniłem je gdzieś po 4 latach (myszkę kupowałem razem z podkładką - Logitech G5).

 

Dzięki zna ktoś jeszcze jakieś alternatywy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można coś pośredniego, którąś ze szmacianek, np goliathus control. Czasami nie ma co kombinować, i klasyczne, tańsze rozwiązanie jest najlepsze.

Szybsze od materiałowych podkładek są szklane lub metalowe, które wyeliminowałeś, a zaraz po nich są plastikowe, w stylu steelpada HD. Z tym że ich wadą jest zużycie, w zależności od intensywności użytkowania, plastik się z czasem wyciera i poleruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można coś pośredniego, którąś ze szmacianek, np goliathus control. Czasami nie ma co kombinować, i klasyczne, tańsze rozwiązanie jest najlepsze.

Szybsze od materiałowych podkładek są szklane lub metalowe, które wyeliminowałeś, a zaraz po nich są plastikowe, w stylu steelpada HD. Z tym że ich wadą jest zużycie, w zależności od intensywności użytkowania, plastik się z czasem wyciera i poleruje.

 

hmm to chyba wezmę goliathus, ale nie control tylko speed, bo chcę żeby było szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę jeszcze jedną propozycję, mianowicie Razer Sphex.

 

 

Moje poprzednie podkładki to popularne szmacianki - Goliathus Control i Steelseries QCK+. Niezbyt podobało mi się ich dość szybkie zużycie i zabrudzanie (szczególnie tej pierwszej), więc zmieniłem na Sphexa i jestem bardzo zadowolony. Z G700 wpółpracuje znakomicie, jest super cienka, przylega bardzo mocno do drewna, stali a nawet szkła (tutaj trochę słabiej, ale i tak nie do ruszenia z miejsca). W porównaniu ze szmaciankami jest zauważalnie "szybsza". Obecnie mam dwie sztuki, w tym jedną już z 8 miesięcy w pokoju, a drugą w gabinecie, gdzie jest co chwilę dezynfekowana i obie są w idealnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...