Skocz do zawartości
A.L.

Jaki TV na styczeń 2012 r.?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Ktoś znający się na rzeczy mógłby podpowiedzieć laikowi jaki TV kupić powiedzmy do końca lutego?

Potrzebuję do salonu TV, żeby móc oglądać tv, dvd, odtwarzać filmy z pc oraz grać na konsoli powiedzmy PS3, aczkolwiek to jest dopiero w planach, więc może jakąś lepszą polecicie.

Kasa powiedzmy 2-3 tys. zł, przekątna jak największa - no powiedzmy 40 i parę cali. Mógłbym oczywiście wejść np. na skąpca i wybrać za daną cenę jakiś model, ale za cholerę nie wiem na co patrzeć w danych technicznych.

Na początek nasuwają mi się pytania:

-firma

-matryca

-rozdzielczość

-full HD?

-konsola będzie mieć jakieś wymagania,

-pewnie przyda się też sporo złączy (pc, konsola, dvd, może też podpięcie dekodera cyfrowego z kablówki lub anteny sat.

 

Jak zwykle chodzi o to, żeby za daną kasę kupić coś możliwie najlepszego... jeśli by się dało to poproszę ze 1 propozycję w okolicach cen: 2000, 2500 i 3000. Jesli warto przekroczyć budżet to chętnie kupię nawet coś powyżej tych 3tys.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tego LG-ka? bo znalazłem jakieś komentarze niepochlebne szczególnie "Kupujac telewizor nie mialem pojecia o fakcie wypuszczenia przez LG duzej ilosci egzemplarzy tego modelu z fabryczna wada matrycy, objawiajaca sie ciemna plama w lewym dolnym narozniku ekranu, a widoczna zwykle w ciemnych scenach albo podczas wyswietlania "braku sygnalu".

Może on taki jest tani ze względu na tę wadę?

 

Natomiast jego przekątna robi wrażenie (50"!)bo Panasonic ma 42", a porównanie danych technicznych na skąpcu nie przyniosło jakichś znaczących różnic.

Co do LEDów (Toshiba i Sony) - mają porównywalne ceny, ale muszę iść do jakiegoś sklepu i obejrzeć czym to się różni wizualnie od plazmy.

Prawdopodobnie wybór padnie na tego LG. Obejrzę jeszcze te typy na zywo, zerknę tu czy przypadkiem ktoś go nie skrytykował i zamówię...

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic TX-P42G30E ta plazma nadaje sie do wszystkiego , TV standardowe jak i HDTV beda wygladac wysmienicie .

Sam posiadam starszy model G10B ( UK ) wyrwany z piecio letnia gwara 2 lata temu .

 

Tu masz calkiem dobre kompendium wiedzy na ten temat

 

http://www.hdtv.com.pl/forum/

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego LG i wiem o jakiej wadzie mówisz. Miałem jej świadomość, gdy zamawiałem i też miałem obawy. Natomiast wydaje mi się, że problem jest trochę rozdmuchany. JEŚLI mam wspomnianą wadę u siebie to ja jej po prostu nie widzę. W momencie jak piszę tego posta siedzę przed TV i specjalnie przełączyłem na brak sygnału żeby to sprawdzić. Poza tym z tego co wiem to serwis producenta działa sprawnie i z wymianą nie ma żadnego problemu, ekipa przyjeżdża i zabiera telewizor. A mając do wyboru tego LG za ~ 2150 i G30 za ponad 3000 to nie musiałem się zbyt długo zastanawiać. Wyświetlany jest głównie obraz z dekodera N (często jeden kanał przez parę godzin - TVN24) oraz X360 i mogę potwierdzić: zero powidoków (znikają bardzo szybko, kilka sekund max i jest to bardzo duża różnica w porównaniu do poprzedniej plazmy, też LG, gdzie duszki widniały na ekranie znaaaacznie dłużej), input lag w grach w ogóle nie odczuwalny. Ogólnie jestem z telewizora strasznie zadowolony, a dodatkowo fajna, cienka ramka i mała (nawet bardzo jak na plazmę) grubość sprawia, że prezentuje się w salonie bardzo ładnie. Natomiast nie będę ukrywać, że ma jedną wadę i dla niektórych może być to bardzo znaczące: brak powłoki antyrefleksyjnej. U mnie plazma stoi w takim miejscu, że nie jest to aż tak męczące, ale jeśli TV masz naprzeciwko okna to chyba niestety musisz poszukać czegoś innego. Jeśli jednak nie to zdecydowaine polecam: solidny sprzęt wprawdzie bez żadnych fikuśnych dodatków (których osobiście nie potrzebuje), ale za to w rewelacyjnej cenie. Trzeba tylko pamiętać o efekcie lustra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto tez sie zastanowic w jakim sklepie sie zamawia tego LGka. Z tych najtanszych ze skapca itd. moze byc roznie. 50' to jednak sporo, a matryca nie jest zla. Jak nie masz zamiaru grac w bardzo szybkie gry na kompie, a glownie filmy i konsola. To jest to dobry wybor jesli chodzi o jakosc/cena.

 

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem odległość między przyszłym ekranem a moimi oczami na kanapie przed nim i wyszło 2m. Byłem w kilku salonach dzisiaj i niby z 2 m nie ma problemu z oglądaniem. Ale wszyscy sprzedawcy mi odradzali 50" twierdząc, że wzrok się zmęczy szybko i doradzali 32"!(żona uparła się na 42"+ więc nie ma dyskusji :P)

Zakładam, że te 42" już oczu nie zmęczą? Z powodu tej odległości od ekranu szala przechyla się ku Panasonic TX-P42G30E ze względu na te cale, Ewentualnie ten sam typ tylko z przekątną np. 46" (chyba, że mi odradzicie taki duży). Swoją drogą patrząc na parametry niby wszystkie mają to samo - dlatego nie biorę pod uwagę Samsungów i Sharpów bo są sporo droższe).

 

Przy okazji wizualnie plazmy wyświetlały wyraźnie ciemniejsze obrazy niż LED'y. A do tego sprzedawcy twierdzili, że plazmy się nadają jedynie do pomieszczeń bez okien lol, bo nawet lekkie oświetlenie świetlówkowe ponoć jest złe dla plazm.

U mnie tv będzie stał bokiem do okna i drzwi balkonowych no i mam żaluzje jakby coś, ale czy to wystarczy? Tylko żonę dzisiaj wymęczyłem, a wyniki to tylko więcej niewiadomych...

P.S.

Z dostawców internetowych wybrałem Brava i AVPartner (skąpiec i ceneo przejrzałem pod kątem odbioru osobistego w Warszawie). Chcę mieć odbiór osobisty w sklepie na wszelki wypadek. Mam nadzieję, że są solidni - poza tym liczę, że po zakupie będę ewentualnie bujać się z serwisem producenckim door-to-door.

Edytowane przez A.L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego LG(50PV350) i POLECAM, wady matrycy nie zauważyłem, kolory są świetnie, a sam telewizor lekki(miałem wcześniej blisko 10letnią plazmę 42" i ona jest 2 razy cięższa )

 

Zauważyłem występowanie tzw. "duszków" na ekranie, ale są one widoczne na czarnym tle i znikają samoistnie, nie wiem czemu się pojawiają ale TV mam dopiero 2tydzień i może jeszcze się ze mną nie polubił i mnie straszy :D .

 

 

Co do innych opcji to odtwarzanie z pendrive jest bezproblemowe(napisów nie sprawdzałem jeszcze) i filmy HD działają bez problemu. Tuner DVB-T działa i odbiera kanały, oszczędzanie energii ma kilka funkcji(full,czujnik oświetlenia, wyłączenie matrycy i kilka pośrednich).

 

Oczywiście matryca jest odblaskowa więc w słoneczku widzimy siebie, ale mi to nie przeszkadzało bo mam "zabezpieczenie przeciwsłoneczne" zwane roletą zewnętrzną :) ale w pochmurny dzień obraz jest czytelny, co do HD to oczywiście na 50" za taką cenę to po prostu bajka.

 

W razie pytań służę pomocą, zastanawiałem się nad plazmą 51" od samsunga za podobną cenę(modelu nie pamiętam), ale wyboru nie żałuję.

Edytowane przez midway

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tego LG i jest rewelacyjny jak za tą cenę. Wady takie jak piszą przedmówcy - spore odbklaski, choć jak porównywałem z innymi TV w sklepie nie było aż tak znacznej różnicy.

Jak chyba jedyny w tej cenie odtwarza niemal wszystkie formaty z pendrive, nawet filmy po 12GB mi otwierał.

Napisy - otwiera w formacie SRT, txt potrafią stracić synchronizację - mam programik, który konwertuje txt ->SRT w 2 kliknięciach.

Nie otwiera dźwięku w formacie DTS (dolby true surround - nie ma takiego kodeka).

Z wad pisze się o input lagu - jednak grałem i nie widziałem (nie mam super wyczulonego oka).

 

 

Opcją nieco droższą są Panasoniki z serii U30, ale to generalnie niski model za cenę wyższą niż LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duszki na ekranie to norma - w końcu to plazma. Ważniejsze co się z tymi duszkami dzieje w sensie czy zostają. W wypadku tego LG jest to kwestia dosłownie kilku sekund także ja bym w ogóle nie traktował tego w kategorii problemu.

 

Co do jasności to plazma faktycznie wyświetla ciemniejszy obraz w porównaniu z LCD czy LED, ale teksty, że nadaje się tylko do pomieszczeń bez okien to nic innego jak farmazony. W najgorszym razie trzeba będzie ustawić na minimum lub wyłączyć oszczędzanie energii. Przy odległości 2m ja bym wziął 42". Większy ekran może już być lekko przytłaczający. Inna sprawa, że po zakupie każdy telewizor jest za mały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Człowiek szybko się przyzwyczaja. Ja jak kupowałem 37' też kiedyś wydawał mi się wielki. Teraz wygląda na mały. Tak jak kiedyś porównywałem do 32'. Teraz mi wygląda na tak samo mały w porównaniu do wiekszych TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozmiarem to prawda, miałem 32"->42"->50" i to i tak według mnie mało :)

Choć to też kwestia względna bo mam projektor co daje obraz o chyba 100" i to jest już za dużo ;)

 

Co do odblasków to przy wyborze nawet między LCD\LED patrz czy nie mają szyby, bo niektóre modele właśnie ją mają i wtedy brak różnic między nimi a PDP w odblaskach.

 

Co od obrazu to idź do jakiegoś sklepu i porównaj obie technologie bo według mnie plazma ma bardziej naturalne kolory, a LCD\LED je wyostrza i zniekształca.

 

 

EDIT:

co do duszków, to w moim starym PDP ich nie ma a ma blisko dekadę, więc gdy je zobaczyłem to się zmartwiłem, ale jednak znikają i jest dobrze.

Jeżeli martwisz się o buczenie niektórych TV to w tym LG nawet na całym białym obrazie go nie usłyszałem.

Edytowane przez midway

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, u mnie też nie buczy a na to akurat jestem wyczulony. Możesz też rozważyć nieco wyższy model LG z powłoką antyrefleksyjną - ale ja w sklepach różnicy jakoś specjalnie nie widziałem.

 

Jeśli kupisz tego LG zaktualizuj oprogramowanie - jest zauważalnie lepsza czerń wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 2m odleglosci 40-42' to optimum, 46' jeszcze da sie przezyc, ale 50' to juz zdecydowanie za duzo. Za to przy 3m i wiecej spokojnie mozna inwestowac w 50 cali imo.

 

Gdyby ktos rowniez rozwazal - mam od tygodnia Toshibe 40TL838, telewizor jest swietny i nie ma niczego, do czego mialbym sie przyczepic. Moze jedynie to, ze moglby miec jednak te 42 cale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przekątną obrazu to nie ma czegoś takiego jak za duży ekran. Problem pojawia się jednak po 2-3 godzinach. Jeśli ktoś używa telewizora tylko do obejrzenia jednego czy dwóch filmów albo do pogrania sobie przez godzinę-półtorej w ciągu dnia to nie ma sprawy. Ale jak telewizor ma być telewizorem czyli służyć do wielogodzinnego oglądania wiadomości, teleturnieji, seriali itd to duża przekątna po prostu będzie męczyć. Warto brać to pod uwagę. Do niedawna miałem projektor, który używałem przez kilka lat do filmów i gier i o ile tego typu rozrywka jest super, to oglądanie zwykłej TV po prostu mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 2m odleglosci 40-42' to optimum, 46' jeszcze da sie przezyc, ale 50' to juz zdecydowanie za duzo. Za to przy 3m i wiecej spokojnie mozna inwestowac w 50 cali imo.

 

Gdyby ktos rowniez rozwazal - mam od tygodnia Toshibe 40TL838, telewizor jest swietny i nie ma niczego, do czego mialbym sie przyczepic. Moze jedynie to, ze moglby miec jednak te 42 cale.

 

Widzę, że wytypowałeś i zakupiłeś. Gratuluję.

W jednym z tematów w tym dziale szukałeś tv m.in. do pc. Czy możesz napisać coś o tym? Są lagi w grach? Jak ogólnie wygląda współpraca tego tv z pc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że wypada napisać, że kupiłem tego Panasonica TX-P42G30E.

Wcześniej miałem CRT Sony 21", więc niezły przeskok. Muszę przyznać, że na razie chodzi na sygnale analogowym z UPC, bo czekam na dekoder cyfrowy. Ale i tak na sygnale analogowym po prostu wymiata. Wydaje mi się, że ma filtr antyrefleksyjny, na wyłączonym TV nie ma większego efektu lustra niż na starym SONY. Stoji w aneksie kuchennym (salon+kuchnia). Wszystkie 3 żarówki świecą na maksa i nie ma problemu z widocznością (tryb eco włączony).

Odległość 2m to żaden problem. W sumie można nawet oglądać obraz z 1m i nie widać żadnej pikselizacji. Z 2m to już po prostu miodzio. Może jednak trochę za duży ekran albo to kwestia przyzwyczajenia, bo jednak z 3m mam wrażenie, że się lepiej ogląda.

 

Jutro odbiorę wieszak i spróbuję powiesić go na ścianie - zdaje się, że głośniki ma z tyłu, więc kicha z tym wieszaniem, ale trudno - zresztą postaram się o jakieś nagłośnienie lepsze.

Jeszcze raz dziekuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mle6669

Przed kupnem swojego lapka do gier tez sie zastanawialem dlugo co wybrac, slyszalem rozne opinie....nie chcialem wyrzucac kasy bo to nie malo. Informatyk mi polecil zebym sobie wypozyczyl lapka na pare dni i sobie przetestowal. Dla mnie to super rozwiaznie. Sa tez wypożyczalnie telewizorów. Może to jest dobre rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję  51-calowy telewizor plazmowy marki Samsung PS51F4500. 

 Wyposażony w  nowoczesną technologię 600Hz.  Zawiera 2 złącza HDMI, 1 x USB, Component Video i cyfrowe wyjście optyczne, jak również  czujnik Eco.  Cena optymalna  - 2000 tysiące! 

Podsyłam link,  w którym można znaleźć dany model, jak również wiele innych

 

 

http://www.mediamarkt.pl/telewizor-samsung-ps51f4500,id-850914

Edytowane przez aleksa.nder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...