Skocz do zawartości
IntelDualCore

[~1600zł]Laptop czy netbook (do codziennego użytku)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od razu dziękuję, za zaangażowanie w przeczytanie tematu. Potrzebne mi przenośnie urządzenie, nie wiem co wybrać laptopa czy netbooka.

Sprzęt będzie używany do przeglądania internetu, czasami do obrabiania zdjęć w PS, słuchania muzyki, oglądania filmów itp. Na jego zakup mam przeznaczone ok.1600zł (+/-150)

Moje wymagania:

-dobrze by było jakby miał osobną klawiaturę numeryczną(jest to bardzo wygodne)

-bateria ok 2-3 godzin

-dysk 320gb i w górę

- 4-6GB ramu

-grafika zintegrowana , ponieważ nie gram w gry

- D-SUB, HDMI

-min 3xUSB 2.0 lub 3.0

-procesor wydajnościowo porównywalny do mojego desktopowego E5300

Bardziej skłaniam się ku laptopowi, ponieważ komfort pracy jest większy. W moim przypadku mobilność nie ma znaczenia.

 

W maju mam maturę i potrzebuję też czegoś na czym odtworzę prezentację z polskiego zawierającą 2 filmiki, 2 pliki audio i kilka plansz z tekstem. Czy netbook poradzi sobie z takimi zadaniami ?

 

Oglądając w internecie kilka filmików prezentujących netbooki miałem nieodparte wrażenie powolnej ich pracy. Jestem przyzwyczajony do pracy na zestawie z sygnatury, nie zniosę czekania nie wiadomo ile na otwarcie okienka.

 

Jeżeli chodzi o firmę:

TAK:

-Dell

-IBM/Lenovo

-Toshiba

-MSI

-ew.Samsung

NIE:

-Asus

-Acer

-HP

-Sony(szacunek dla wszystkich produktów za wyjątkiem laptopów)

 

 

Co możecie polecić ?

Edytowane przez IntelDualCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę sprzeczność, w lapkach na TAK podajesz Lenovo o beznadziejnym serwisie (choć w podanej cenie ma przyzwoity model B570) , MSI o kiepskiej trwałości (w tej cenie bieda z nędzą-wykonanie/parametry), archaiczną Toshibę (w tej cenie paskudne wykonanie), a w NIE Asusa (ostatnio jedną z najpopularniejszych i najciekawszych IMO marek, o bardzo niskiej awaryjności) stawiasz obok Acera i uogólniasz HP (Pavilion oczywiście NIE, ale co złego można powiedzieć o Probookach/Elitebookach?).

 

Jeśli mobilność nie ma znaczenia, to bez sensu jest w ogóle rozpatrywanie netbooka.

 

Wspomniałeś o obróbce zdjęć w PS - spróbuj na netbookowym procku obrobić dobrego RAWa ;)

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAWY na netbooku, hmm. nie wiem jakby to działało, na moim E5300 po załadowaniu ok 30 rawów, system się troszkę przycina, ale da się wytrzymać :)

 

Jeżeli chodzi o firmy to wpisałem:

 

Lenovo, ponieważ słyszałem wiele bardzo dobrych opinii o tym sprzęcie, nie słyszałem nic na temat serwisu, ponieważ osoby które mają lenovo nie musiały oddawać go na gwarancję.

 

MSI-również naczytałem się wiele pozytywnych ale i negatywnych opinii, przeważały pozytywne, szanuję również firmę MSI za płyty główne itp,

 

TOSHIBA-oglądałem różne modele w MM i wcale tak źle nie jest, denerwuje mnie tylko to , że dysk zamontowany jest do góry nogami, co skraca znacznie jego żywotność(wiem na własnym przykładzie)

 

Hp-mssz rację , nie wziołem pod uwagę modeli Probook/Elitebook, ale te modele niestety są trochę droższe, wsadziłem HP do NIE ponieważ mój wujek kupił sobie około 2 lat temau właśnie HP ale Paviliona, zapłacił coś około ~3600 a kiedy przyniósł tego laptopa do mnie, aby mu zainstalować kilka rzeczy to po około 30 minutach moje biurko w miejscu gdzie stał laptop było tak gorące, że nawet nie dało się go dotknąć, laptop czysty, a temperatura procesora w iddle ok. 70 stopni, serwis rozkładał ręce.

 

ASUS/ACER-wiem, że to bardzo popularne firmy w ostatnim czasie, ale również widziałem je w MM i po zobaczeniu zawiasów byłem bardzo zdziwiony jak takie "małe coś" może utrzymywać ekran, w Acerze skrzypiała obudowa i klawiatura uginała się .

 

Wczoraj była u mnie ciotka, która posiada Della D620(C2D 1,66 , 2GB ram) i powiem szczerze, że jeżeli chodzi o jego wydajność to byłem mile zaskoczony. Poszperałem na allegro i moźna naleźć je w cenie ok. 600-700zł.

Również jego obudowa wydaje się całkiem solidna i nie jest z plastiku. Zastanawiam się czy aby nie kupić czegoś w stylu Della D620 lub D630 a resztę pieniędzy przeznaczyć na coś innego. Jaka jest wasza opinia ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie w takiej kwocie nie powinieneś ustawiać na sztywno barier TAK/NIE poszczególnym firmom co najwyżej określonym modelom. Szczególnie, że własną ocenę opierasz na osobistych przypadkach jednostkowych, które nie odzwierciedlają stanu faktycznego jakości wszystkich produktów wykonanych przez określone firmy a w szczególności innych modeli. Takie są koszty miniaturyzacji jeden model jest lepszy jeden słabszy, nie ma firmy która zawsze ma najlepsze rozwiązania, każdej się trafi jakaś wpadka. Oczywiście im więcej sprecyzowanych informacji w zapytaniu tym łatwiej coś zaproponować jednak w tym przypadku zablokowałeś możliwe propozycje.

Edytowane przez macgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...