Jump to content
IntelDualCore

[~1600zł]Laptop czy netbook (do codziennego użytku)

Recommended Posts

Witam! Od razu dziękuję, za zaangażowanie w przeczytanie tematu. Potrzebne mi przenośnie urządzenie, nie wiem co wybrać laptopa czy netbooka.

Sprzęt będzie używany do przeglądania internetu, czasami do obrabiania zdjęć w PS, słuchania muzyki, oglądania filmów itp. Na jego zakup mam przeznaczone ok.1600zł (+/-150)

Moje wymagania:

-dobrze by było jakby miał osobną klawiaturę numeryczną(jest to bardzo wygodne)

-bateria ok 2-3 godzin

-dysk 320gb i w górę

- 4-6GB ramu

-grafika zintegrowana , ponieważ nie gram w gry

- D-SUB, HDMI

-min 3xUSB 2.0 lub 3.0

-procesor wydajnościowo porównywalny do mojego desktopowego E5300

Bardziej skłaniam się ku laptopowi, ponieważ komfort pracy jest większy. W moim przypadku mobilność nie ma znaczenia.

 

W maju mam maturę i potrzebuję też czegoś na czym odtworzę prezentację z polskiego zawierającą 2 filmiki, 2 pliki audio i kilka plansz z tekstem. Czy netbook poradzi sobie z takimi zadaniami ?

 

Oglądając w internecie kilka filmików prezentujących netbooki miałem nieodparte wrażenie powolnej ich pracy. Jestem przyzwyczajony do pracy na zestawie z sygnatury, nie zniosę czekania nie wiadomo ile na otwarcie okienka.

 

Jeżeli chodzi o firmę:

TAK:

-Dell

-IBM/Lenovo

-Toshiba

-MSI

-ew.Samsung

NIE:

-Asus

-Acer

-HP

-Sony(szacunek dla wszystkich produktów za wyjątkiem laptopów)

 

 

Co możecie polecić ?

Edited by IntelDualCore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę sprzeczność, w lapkach na TAK podajesz Lenovo o beznadziejnym serwisie (choć w podanej cenie ma przyzwoity model B570) , MSI o kiepskiej trwałości (w tej cenie bieda z nędzą-wykonanie/parametry), archaiczną Toshibę (w tej cenie paskudne wykonanie), a w NIE Asusa (ostatnio jedną z najpopularniejszych i najciekawszych IMO marek, o bardzo niskiej awaryjności) stawiasz obok Acera i uogólniasz HP (Pavilion oczywiście NIE, ale co złego można powiedzieć o Probookach/Elitebookach?).

 

Jeśli mobilność nie ma znaczenia, to bez sensu jest w ogóle rozpatrywanie netbooka.

 

Wspomniałeś o obróbce zdjęć w PS - spróbuj na netbookowym procku obrobić dobrego RAWa ;)

Edited by QrVicH

Share this post


Link to post
Share on other sites

RAWY na netbooku, hmm. nie wiem jakby to działało, na moim E5300 po załadowaniu ok 30 rawów, system się troszkę przycina, ale da się wytrzymać :)

 

Jeżeli chodzi o firmy to wpisałem:

 

Lenovo, ponieważ słyszałem wiele bardzo dobrych opinii o tym sprzęcie, nie słyszałem nic na temat serwisu, ponieważ osoby które mają lenovo nie musiały oddawać go na gwarancję.

 

MSI-również naczytałem się wiele pozytywnych ale i negatywnych opinii, przeważały pozytywne, szanuję również firmę MSI za płyty główne itp,

 

TOSHIBA-oglądałem różne modele w MM i wcale tak źle nie jest, denerwuje mnie tylko to , że dysk zamontowany jest do góry nogami, co skraca znacznie jego żywotność(wiem na własnym przykładzie)

 

Hp-mssz rację , nie wziołem pod uwagę modeli Probook/Elitebook, ale te modele niestety są trochę droższe, wsadziłem HP do NIE ponieważ mój wujek kupił sobie około 2 lat temau właśnie HP ale Paviliona, zapłacił coś około ~3600 a kiedy przyniósł tego laptopa do mnie, aby mu zainstalować kilka rzeczy to po około 30 minutach moje biurko w miejscu gdzie stał laptop było tak gorące, że nawet nie dało się go dotknąć, laptop czysty, a temperatura procesora w iddle ok. 70 stopni, serwis rozkładał ręce.

 

ASUS/ACER-wiem, że to bardzo popularne firmy w ostatnim czasie, ale również widziałem je w MM i po zobaczeniu zawiasów byłem bardzo zdziwiony jak takie "małe coś" może utrzymywać ekran, w Acerze skrzypiała obudowa i klawiatura uginała się .

 

Wczoraj była u mnie ciotka, która posiada Della D620(C2D 1,66 , 2GB ram) i powiem szczerze, że jeżeli chodzi o jego wydajność to byłem mile zaskoczony. Poszperałem na allegro i moźna naleźć je w cenie ok. 600-700zł.

Również jego obudowa wydaje się całkiem solidna i nie jest z plastiku. Zastanawiam się czy aby nie kupić czegoś w stylu Della D620 lub D630 a resztę pieniędzy przeznaczyć na coś innego. Jaka jest wasza opinia ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy zakupie w takiej kwocie nie powinieneś ustawiać na sztywno barier TAK/NIE poszczególnym firmom co najwyżej określonym modelom. Szczególnie, że własną ocenę opierasz na osobistych przypadkach jednostkowych, które nie odzwierciedlają stanu faktycznego jakości wszystkich produktów wykonanych przez określone firmy a w szczególności innych modeli. Takie są koszty miniaturyzacji jeden model jest lepszy jeden słabszy, nie ma firmy która zawsze ma najlepsze rozwiązania, każdej się trafi jakaś wpadka. Oczywiście im więcej sprecyzowanych informacji w zapytaniu tym łatwiej coś zaproponować jednak w tym przypadku zablokowałeś możliwe propozycje.

Edited by macgor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.