Skocz do zawartości
lukaszm

problem z temp intel core i3-3120

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam problem wczoraj świeżo złożony komputer, działał ok temp były ok 30-40 st C rano, odpaliłem grę i chwilę pograłem dla testów również nic się nie działo. Wczoraj zapuszczony był 3Dmark 11 również się z kompem nic nie działo. Zawiozłem dzieciakom kuzyna wszyscy uradowani komputer ustawiony (w odległości 10cm od kaloryfera - który grzał) młody odpala grę far cry 2, ustawia sobie rozdzielczości na max (za ekran służy TV LG panoramiczny 20") wszystko na high pc się zawiesza, robi jeszcze raz to samo znowu zwiecha, więc zaznaczyłem w windows żeby nie uruchamiał ponownie tylko pokazał BS długo nie trzeba było czekać błąd stop 0x0000007F, sprawdzam temp. speedfan'em CPU 91 st C, podobnie w Evereście, pasta na cpu położona spire -420 na radiatorze również również była jakaś pasta nie ścierałem jej może to błąd?

CPU: Intel Core i3-2120

Motherboard: Asus P8H61-M LE/USB3 REV 3.0

GPU: HIS Radeon HD 6870 IceQ 1GB DDR5 PCI-E BOX

RAM: Goodram DDR3 4096MB 1333MHz CL9.0 BOX

HDD: Seagate Barracuda ST500DM002 (500GB,SATA/600)

Optical Device: LG GH24NS70RBBB czarny OEM

AC: XFX Core 450W

Cover: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

 

radiator wygląda na dobrze wpięty

 

 

teraz w ogóle nie chce zaskoczyć :/ ufff zaskoczył po wyjęciu baterii.

 

temp. w biosie CPU 37-38 C cpu fan 1331 rpm napięcie 1,128V

temp płyty 25 C

 

wg speedfana i everesta temp 89 - 93 st C

obroty cpu fan 1294

uruchomiłem ponownie komputer wg biosu jest 34 st C i teraz bądź mądry

 

 

odpalony far cry 2 na max detalach i rozdzielczości mojego monitora 1280x1024 i komp się wyłączył pochwili sam włączył ale ekran nie zaskoczył, wyłączyłem wlączyłem ponownie pojawiła się na ekranie informacja

Overcooling failed. Please enter setup to re-configre your system

press F1 to run setup

.

aktualnie

wg biosu temp. cpu - 42 st C

temp MB - 30 st C

 

kolejna próba komp się wyłaczył i sam właczył czy to jednak zasilacz?

Edytowane przez lukaszm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymontuj chłodzenie procesora, usuń pastę z cpu i chłodzenia, przesmaruj jeszcze raz od nowa procesor pasta termoprzewodzacą wielkością 1 ziarnka ryżu, załóż chłodzenie. Temperatury sprawdzaj HWMonitor

 

W biosie ustaw ręcznie (nie na auto) wszystkie parametry procesora odpowiednio, mnożnik, napięcie itd.

To samo z opcjami dla pamięci ddr

 

Spróbuj aktualizacji biosu do nowszej wersji.

P8H61-M-LE(USB3) BIOS 36051.Improve system stability.2.Improve memory compatibility.3.Support new CPUs. Please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx?SLanguage=en-us* Enable support for Intel Next Gen 22nm Processor E1 stepping MP version CPU.*Please update Bios twice when update from previous Bios version
Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...