Skocz do zawartości
adasb82

Zestaw pod Quadro 2000 do CADa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

Miotam się już drugi tydzień z tą rozbudową. Do płyty Gigabyte GA-M56S-S3 wymyśliłem sobie wpakować Asusowego HD6770 z DCU i AMD Athlon II X3 460. Czy to rozsądne posunięcie ? Zasilać to będzie OCZ 500W. Sprzęt chcę rozbudować z myślą o BF3.

 

Z góry dzięki za opinie i porady, :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

Miotam się już drugi tydzień z tą rozbudową. Do płyty Gigabyte GA-M56S-S3 wymyśliłem sobie wpakować Asusowego HD6770 z DCU i AMD Athlon II X3 460. Czy to rozsądne posunięcie ? Zasilać to będzie OCZ 500W. Sprzęt chcę rozbudować z myślą o BF3.

 

Z góry dzięki za opinie i porady, :D

 

Ciorać będzie. Co do zasilatora to niech wypowiedzą się koledzy, którzy policzą Ci zużycie energii w takim konfigu - imo, bez OC to będzie działało. NAJWAŻNIEJSZE Primo to sobie załatw aktywne chłodzenie chipsetu bo ugotujesz płytę - wiem bo mam i dlatego zmieniłem na P5B i C2D (u mnie jak w podpisie AMD X2 4800+ i GA-M56S-S3) fajna pod rozbudowę, ale z pewnymi ograniczeniami, które jeśli ci nie przeszkadzają to okej.

Minusy (moim zdaniem)

- System bus będziesz miał 2000 a nie 4000 więc procek będzie się męczył troszkę.

- DDR2 zamiast DDR3 więc i podkręcanie będzie słabsze chyba.

- Posrana logika podłączania panelu przedniego obudowy - można przeboleć.

Plus (równoważący powyższe)

+ stabilne napięcia (mocna sekcja zasilania jak na taki szit :P )

 

P.S: nie odpalaj w biosie funkcji AMD-V bo może nie wstać po OC :D

 

To chyba tyle, jak ktoś jeszcze coś ma to niech dopisze :)

 

EDIT: po poście KLAUS'a - ma chłop rację - ten support dla procków jest podejrzany więc najpierw weź kompa do sklepu i sprawdź czy ten procek ruszy ze swoimi ustawieniami, żebyś potem nie miał rozkminy co i jak i dlaczego nie bangla.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus - trochę mnie podłamałeś tym tematem :unsure: ... tymbardziej, że nie sądze abym w Szczecinie znalazł sklep, który otworzy mi opakowanie abym sobie sprawdził czy będzię na tej mobo działć. A może jakaś alternatywa z Athlona ? Fundusze mi nie pozwalają przesiąść się na AM3.

Edytowane przez adasb82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus - trochę mnie podłamałeś tym tematem :unsure: ... tymbardziej, że nie sądze abym w Szczecinie znalazł sklep, który otworzy mi opakowanie abym sobie sprawdził czy będzię na tej mobo działć. A może jakaś alternatywa z Athlona ? Fundusze mi nie pozwalają przesiąść się na AM3.

 

@adasb82 - nie łam się, przełam się : ja zamiast wydać 260 plnów na phenoma (używka na alledrogo.pl) wydałem na używkę asus + cpu 235 pln, do tego 2x1gb ramów GoodRAM po 39.99 za sztukę [używki - myślałem, że jedna ubita, ale jednak poprawka windows coś poprawiła] (mogę podesłać link do aukcji bo gość sprzedaje non stop). Tak cyz inaczej : zanim kupisz procka musisz sprawdzić czy możesz go normalnie używać na tej płycie (one miały fochy jedna wstawała inne nie) - inaczej kasa w błoto.

 

Pozdrawiam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link poszedł. W razie W szukaj płyt z procesorem - niektórzy sprzedający nie wiedzą co mają (podzespoły z demontażu) i sprzedają prawdziwe perełki w niskich cenach. Niedawno widziałem nawet cały zestaw C2Q z NTT za 600 pln (buda, zasiłka, dyski, ramy, proc, płyta [z obsługą szyny 1333 - więc można z quada coś jeszcze wykrzesać]. Osobiście kupiłem C2D ale z możliwością zasadzenia na płycie C2Q co mnie bardzo urządza jak na obecną chwilę. Ode mnie to tyle, jakby co to pisz PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, twój brat musiał trafić na felerny egzemplarz, przesadzić z napięciami albo miał za słabo wentylowaną obudowę lub felerny zasilacz. Nie miałem nigdy problemów z przegrzewającym się chipsetem w MS56-S3 a korzystam z tej płyty od ponad 3 lat. (rok temu przesmarowałem go tylko na nowo pastą bo stara się "wysuszyła" i temperatura dobijała do 70C)

Edytowane przez tomkoz11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna bzdura. Płyta pracowała z ekologicznym athlonem x2 4850e, który nie był podkręcany (nawet na próbę). Jedna się spaliła- oddał na gwarancję i dostał nową, następnie w przeciągu kilku miesięcy poszła druga... Radiator na chipsecie w obu przypadkach był tak gorący, że nie można było dotknąć (podczas normalnej pracy). Zasilacz chieftec 400W. Jak widać z palca tego nie wyssałem. Badziewne mobo i nie ma sensu pakować tam mocnego procesora bo się szybciutko zjara...

 

Dodam jeszcze, że buda była otwarta dla lepszego przewiewu (przez ten chipset), procek osiągał śmieszne temperatury max 35-40*C w stresie.

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w ten mroźny lutowy dzień :]

 

Na podstawie setek wątków na purepc sklepałem taką oto kompozycję pod programy typu CAD:

 

Płyta: Asus p8Z68-V LE

Procesor: i72600

Dysk: SSD 120GB OCZ Vertex3

Zasilanie: StealthXStream 2

Pamięć: DDR3 16GB 1333MHz Dual EVO

Grafika: Nvidia Quadro 2000

 

poszło mi składanie czy nie bardzo ?

Dzięki za każdą opinię..

Edytowane przez adasb82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamień vertexa na Cruciala M4, Samsunga 830 lub Kingstona HyperX, a będzie dobrze (są o wiele mniej awaryjne). Jak nie podkręcasz, to sprzęt w sam raz do CAD-a. Zasiłka 500W spokojnie wystarczy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem się nad Hyperem ale one mają prędkości rzędu 230/220..gdzie vertex 520/500 chyba, że trafiłem na taki model. Szukam czegoś o pojemności 120GB. Kręcić na pewno nie bedę dlatego nie interesowała mnie wersja K. Największy znak zapytania mam z Quadro, czytałem dużo wątków jakoby była na poziomie GTX560..

Edytowane przez adasb82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wyborem dysku ssd,przeczytaj ten artykuł OCZ nie będzie tu dobrym wyborem,nie patrz na dane podane przez producentów.

Zasilacz również nie najlepszy,zdecydowanie lepiej brać XFX 450/550.

Jakieś szczególnie wymagania co do płyty? Ten asus pod względem cena/możliwości nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy znak zapytania mam z Quadro, czytałem dużo wątków jakoby była na poziomie GTX560.

W grach to całkiem możliwe. Ale to nie karta do gier - w 3dsmaxsie, CADzie i podobnych dostaje ogromnego kopa. Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wyborem dysku ssd,przeczytaj ten artykuł

Faktycznie, najlepiej wypadł Samsung. Zastanawiam się tylko, czy wersja 60GB od wersji 120 różni się tylko pojemnością ?

 

Ten asus pod względem cena/możliwości nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

Jakaś alternatywa od Asusa ? Kupe lat już jade na płytach i nigdy nie miałem z Asusem problemu z GPU/Audo/MB. Za to mam 3 zdymione płyty Gigafaila ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock robi dobre tanie płyty pod i7. Co do SSD, to modele o mniejszej pojemności z reguły są mniej wydajne od tych większych. Jeżeli masz możliwość wydania tych 300zł więcej, to bierz 120GB. Przynajmniej spokojnie zmieścisz na nim system, CAD-a (+ inne projektowe), resztę programów i jeszcze odrobina miejsca zostanie na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj po recenzjach, to zobaczysz, skąd te "wróżby". :-P A użyłem określenia "z reguły", gdyż nie zawsze tak jest (np Crucial M4 128GB jest odrobinę szybszy od 256GB), ale w przeważającej części przypadków. Zwłaszcza, gdy porównuje się modele <60-64GB z większymi. Choć tak naprawdę w normalnym użytkowaniu nie zauważysz różnicy, ogranicza się ona do benchmarków. Dlatego skup się na pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś alternatywa od Asusa ?(

Naturalnie,osobiście postawiłbym na ASRocka Z68 EXTREME3 GEN3

 

Kupe lat już jade na płytach i nigdy nie miałem z Asusem problemu z GPU/Audo/MB. Za to mam 3 zdymione płyty Gigafaila ;

Nie ma co patrzeć na sentymenty,na każdą generację należy spojrzeć indywidualnie,nie ważne co było kiedyś.

 

SSD brałbym bez wahania Cruciala M4 64gb patrząc na jego świetną w porównaniu do konkurencji cenę.Nie martwiłbym się też w kwestii szybkości,wiadomo że 128gb będzie szybszy,ale i tak 64gb daje radę w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbierając wszystko co napisaliści do kupy ostatecznie zdecydowałem się na:

SSD SAMSUNG 64GB 2,5" MZ-7PC064D/EU (read/write 520/160Mb/s) - za 342PLN

ASROCK Z68 Extreme3 Gen3 Intel Z68 - 402PLN

 

Dzięki wszystkim za pomocne opinie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...