Skocz do zawartości
tomek29

Wymiana GTX 460 na GT520

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wymienić moją kartę graficzną Gainward GTX 460 1024MB 256bit na jakąś cichą kartę, najlepiej bez wiatraka. Nie gram już w gry i chciałbym mieć bardzo cichego kompa. Myślę o zakupie ASUS GT520 1GB DDR3.

Co sądzicie o tej karcie?

Możecie polecić jakąś inną dobrą kartę bez wiatraka?

 

PS. To jest moja pierwsza wiadomość na forum, więc jeśli coś źle to sorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do jakich zastosowań ma być ta karta? Jeśli tylko do wyświetlania obrazu, to nie wystarczy Ci integra na Twojej płycie głównej?

 

Procesor autora nie ma zintegrowanej grafiki (dopiero Sandy Bridge ma IGP w każdym CPU), tym bardziej płyta główna. Jeżeli znajdziesz pasywną jednostkę to nie ma problemu, ale ja bym pomyślał jednak nad czymś używanym typu G210, GT220/240/430 itd albo bardzo fajne Radeony niskich numerków. Możesz także kupić "byle co" i zmienić chłodzenie lub zamontować duży wentylator na 5V (nawet średnio dobry wentyl jest wtedy niesłyszalny nawet z kilkunastu cm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor autora nie ma zintegrowanej grafiki (dopiero Sandy Bridge ma IGP w każdym CPU), tym bardziej płyta główna

Wydawało mi się, że i5-760 ma integrę, ale faktycznie mój błąd - nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichy komp, powiadasz? Może spróbuj skręcić chłodzenie na obecnej karcie, bez obciążenia powinno dawać radę na minimum - Gigabyte HD4850 OC 1GB z fabrycznym Zalmanem @ 5v jest 'względnie' cichy (w obecnej konstrukcji głośniejsza jest bateria dysków). Na jakim etapie wyciszania komputera jesteś? :)

Swego czasu miałem Freezera 7 @ 5v, pasywnie chłodzoną grafikę i wszystkie dyski w Scythe Quiet Drive, do tego Corsaira 450W zawierającego Fandera 120mm, też na minimum ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do jakich zastosowań ma być ta karta? Jeśli tylko do wyświetlania obrazu, to nie wystarczy Ci integra na Twojej płycie głównej?

 

Grafika zintegrowana z płyty głównej nie działa z moim prockiem. Co do zastosowań karty graficznej to raczej zwykłe użytkowanie - bez grania i bez programów potrzebujących dobrej grafiki.

 

Na jakim etapie wyciszania komputera jesteś?

 

Jestem na początkowym etapie wyciszania :-)

Wymieniłem zasilacz z modecom 600W na OCZ MODXSTREAM PRO 600W (Wiatrak 135mm) ale trochę zawiodłem się bo nie jest zbyt cichy.

Wiatrak na procku chodzi na około 950obrotów i raczej jest cichy,

 

Najpierw chcę wyciszyć grafikę, wiatrak chodzi na 40% i ma 1620 obrotów. Chciałem programem MSI Afterburner obniżyć obroty ale 40% to minimum. A że karta jest w cenie ;) to chcę ją sprzedać i kupić tańszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

U mnie słychać tylko cichą prace dysku tj prace głowicy. Mam 7 wentylatorów 120mm 800obr scythe slip stream i są nie słyszalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G210, GT220

 

Polecam jedną z nich, kompletuję ostatnio kompa dla dzieci z GF210. Na starym x2 3800+ z tą kartą b. fajnie śmigają filmy w tym YT 1080. Zanim ta konfiguracja wylądowała w szafie, wsparcie dla Flasha było słabe. Aż się zdziwiłem, że tak fajnie daje teraz radę. ASUS GF210 512 S • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław kosztuje 129zł. Może znajdziesz gdzieś taniej. Bierz wersję pasywną. Mój jest od Palita i praca wentylatora przestała mi się podobać po pół roku, komp wcale nie był szczególne wyciszony. Dostrugałem radiator pasywny i teraz jest elegancko.

 

Na allegro można trafić coś taniej:

http://allegro.pl/asus-gf-210-512-mb-ddr3-i2090130079.html

http://allegro.pl/gainward-gf-210-i2076119306.html

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem od kolegi starą kartę GF 6600, po 30 min używania bez obciążenia radiator był gorący na maxa :/ i do tego filmy FullHD przycinały tzn dźwięk zacinał - co dla mnie trochę to dziwne.

 

Dlatego chyba jednak zdecyduję się na nową kartę ASUS GeForce GT 520 1024MB DDR3 - ASUS GeForce 3D GT520 1GB DDR3 DX11 HDMI LP BOX (2079830043) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Duży radiator, nowy model, DirectX 11, DDR3, cena przystępna ...

Chciałbym kupić taką kartę żebym za za 3-4 lata nadal jej używał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF6600 nie miał wsparcia dla flasha, dekodowania video itp. Dopiero karty od serii 8XXX jak nie 9XXX w górę to wszystko posiadały. Wskazana przez Ciebie karta jest w fajnej cenie, można brać.

 

ZESTAWIENIE GPU - największe zestawienie i porównywarka procesorów graficznych

 

Tu masz porównywarkę GPU - jest to użyteczne przy kartach z niższych segmentów, bo ich testy trudniej znaleźć.

 

Jednak nawet przy pasywnej karcie warto rozważyć jakiś nawiew, a przynajmniej porządną wentylację obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... przy pasywnej karcie warto rozważyć jakiś nawiew, a przynajmniej porządną wentylację obudowy.

 

Tak, oczywiście dam mały nawiew na kartę ale to będzie cichy wiatrak.

Ogólnie chcę dać bezwiatrakową grafikę i 2 lub 3 wiatraki do obudowy, wiatraki ustawię tak aby nie słychać było ich. Jeżeli nadal będzie za głośno, zwolnię obroty wiatraka w zasilaczu. Jeżeli nadal będzie za głośno to wymienię radiator na procku na większy i z większym wiatrakiem na niższych obrotach (teraz na procku mam nieduży radiator i wiatrak 80mm - chodzi na minimum czyli 950obrotów)

Edytowane przez tomek29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasilaczem to zaszalałeś. Raz, że Tobie przy takich planach potrzebne 200W, a nie 600, a dwa nie pamiętam, żeby którykolwiek z MXS i SXS był cichy.

Kartą wybrałbym jednak HD 6450 i jej podobne. Mam dziwne przekonanie, poparte wieloma doświadczeniami, że Radeony lepiej sprawdzają się przy odtwarzaniu wideo czy akceleracji dla przeglądarek for flash czy w później html5. Porównać bezpośrednio na tej samej platformie miałem okazję tylko raz dwa obozy i obciążenie CPU było wtedy mniejsze na AMD. Natomiast mniej problemów zawsze sprawiali mi czerwoni, a i Catalysty przyjemniejsze jeśli mowa o regulacji zegarów i obrotów wentylatora czy konfiguracji ekranu/-ów. BTW. Sam mam gdzieś za plecami G210 od XFX za bodaj 50 zł :lol2:

 

@edit

Auć. Wentylatory! Gdzie Ty wiatrak w obudowie widzisz? :lol2:

Sprzedaj i kartę i zasilacz. Kup sobie jakieś 300-350W od be quiet! czy innej "dobrej" marki szukając recenzji i opinii o zastosowanym wentylatorze.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prolog, jak będziesz miał chwilę czasu i ochotę to sprawdź ponownie tego GF210. Ja zostałem mile zaskoczony. +/- rok temu zintegrowany HD4250 radził sobie znacznie lepiej niż ten GF210. Teraz odpaliłem tego GF210 z x2 3800+ i YT 1080 na Flash'u obciąża cpu wyraźnie poniżej 20%, w trybie full screen obciążenie cpu jest praktycznie żadne. Z HTML5 jest troszkę gorzej, YT 1080 dawało obciążenie cpu na poziomie 40%. Jak GF210 można wyrwać poniżej 100zł to brałbym właśnie jego. O porównaniu GT520 vs. HD6450 się nie wypowiem, nie miałem do czynienia a gdy pojawiają się testy takich kart, tester zamiast sprawdzić wsparcie wideoHD, Flasha porównuje takie karty z wypasionymi kartami do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się i kupiłem GeForce GT 520, sprawuje się dobrze no i 0 dB :)

 

Z zasilaczem to zaszalałeś.

 

wiem wiem ... mógłby być trochę mniejszy, tym bardziej że wymieniłem właśnie grafike z gtx460 na gt520. Muszę coś z tym zrobić bo za głośny dla mnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...