Skocz do zawartości
sir_romanek

Jaką kupić drugą kartę graficzną do zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję zestawu w granicach 3000-3500 zł przeznaczony do grania we współczesne gry na full detalach, chciałbym w czasie grania nagrywać filmiki za pomocą frapsa czy za te pieniądze da się złożyć jakiś zestaw który będzie spełniał moje wymagania?

Dodam jeszcze że do tego zestawu planuję dokupić jakiś monitor 27"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem duży staż na forum, a nie czytał regulaminu...

  • czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp.
  • czy części mają być nowe czy mogą być używane
  • czy będziesz podkręcał podzespoły
  • czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!)
  • czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa
  • czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt wybacz. W cenie zestawu musi się zmieścić również dysk twardy, napęd optyczny, obudowa. System operacyjny mam windows 7. Peryferia nie wchodzą w cenę bo też mam.

Jeśli chodzi czy nowe czy używane to szczerze nie wiem. Jeśli będzie możliwość podkręcania to na pewno skorzystam z tej opcji (wszystko dla zwiększenia wydajności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU

grafika

RAM

PSU

mobo

DVDRW

HDD

buda

chłodzenie CPU

 

Dysku talerzowego obecnie KOMPLETNIE nie opłaca się kupować; przełóż ten. który masz, jaki by on nie był.

 

Ewentulanie możesz odłożyć kupno SSD i chłodzenia CPU na trochę później i dołożyć do lepszej grafiki; będzie zauważalnie szybciej.

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeonem się nie skusze zwyczajnie nie przepadam za radeonami, jestem wiernym fanem GeForce i chyba się skusze na ten model GeForce GTX 560 1GB Ti.

I tu pytanie jakiej firmy najlepiej?

zastanawiam się nad MSI albo Gigabyte

Ponowie pytanie czy na pewno na tym zestawie wszystko będzie śmigać ultra i w czasie grania będę mógł zgrywać filmy za pomocą frapsa nie tracąc na wydajności w grze?

I ważna sprawa czy w ogóle warto teraz kupować chodzi o okres świąteczny nie wiem może lepiej poczekać do stycznia. Ale jeśli czekając do stycznia zaoszczędzę 50 zł to olać to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ważna sprawa czy w ogóle warto teraz kupować chodzi o okres świąteczny nie wiem może lepiej poczekać do stycznia. Ale jeśli czekając do stycznia zaoszczędzę 50 zł to olać to.

 

Obnizki powinny byc na przelomie stycznia/lutego. Beda z cala pewnoscia i w przypadku kart, nie koniecznie symboliczne. Ceny hurtowe zaleza jednak od kursu dolara, jesli ten podrozeje to ceny na naszym rynku wyrazone w zlotowkach, moga byc nawet wyzsze. Mysle, ze pytanie o ceny, to pytanie bardziej do ekonomistow i analitykow finansowych - chociaz oni tez czesto sie myla.

 

Jest wiele gier, w ktorych zabijesz grywalnosc ustawiajac najwyzsze mozliwe ustawienia. Nie wiem co dla Ciebie oznacza plynna rozgrywka, ja wole minimalny frame rate 50-60 fps w medium, niz chwilowe spadki ponizej 30 fps w ultra. Jesli nie przeszkadza Ci gra przy sredniej na poziomie okolo 40+ fps, to poza kilkoma wyjatkami (crysis, metro, wiedzmin, gta) bedziesz mogl pograc na maksymalnych ustawieniach. Koniecznie podkrec karte, tylko wtedy 560ti bedzie zauwazalnie/sporo lepszy od tanszych radeonow 6870.

 

Nie pameitam jaki dysk ostatecznie wybrales. Ja mam dosc orginalne zdanie w tej kwestii, moim zdaniem ssd sa ciagle za drogie w stosunku do pojemnosci, z drugiej strony podzielam opinie, ze wolny i przestazaly dysk przyczynia sie do niewyobrazalnego spadku komfortu kozystania z komputera. Jesli masz jakis powolny staroc to mimo wszystko radze pwoli szukac jakiegos wd blue albo porownywalnego produktu. Pojawiaja sie juz dyski 1 tb za 400 zl, ale jak narazie to zalezy od sklepu. Niedlugo dyski powinny staniec, ale raczej nie do pozomu z przed katastrofy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm podałeś gry w które gram na medium ustawieniach na moim starym kompie którego kupiłem 3 lata temu. Więc jeśli nowy sprzęt nie poradzi sobie z tymi grami to po co zmieniać?

To mój stary sprzęcik.

 

Płyta:

Foxconn P35A-S

 

Karta:

Inno3d GeForce 8800 GTS 512MB DDR3 PCI-E BOX

 

Ram:

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL5.0 BOX Vista Upgrade XTC Edition

 

Zasilacz:

Corsair CMPSU-450VXEU

 

Procek:

Intel Core Duo E2180 2.00 GHz BOX

 

Zakupiony dzięki pomocy forumowiczom z tego forum i naprawdę do dziś jestem zadowolony z tego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm podałeś gry w które gram na medium ustawieniach na moim starym kompie którego kupiłem 3 lata temu. Więc jeśli nowy sprzęt nie poradzi sobie z tymi grami to po co zmieniać?

 

O jakiej rozdzielczosci rozmawiamy? Ja mam na mysli jedyna sluszna czyli full hd. GTA4 nie pozwoli nawet ustawic max ustawien na karcie z 1gb, na maksymalnych dostepnych ustawieniach w benchmarku uzyskasz ~55-60 fps, ale beda male zaciecia podczas normalnej gry.

 

W wiedzminie na ultra nie bedzie w pelni plynnie, a wlaczenie uberprobkowania (czy jak sie to badziewie nazywa) spowoduje utrate plynnosci.

 

Metro w dx11 zadna jednoukladowa karta nie ciagnie na full w chociaz zadowalajacej plynnosci, podobnie jest z crysisem. Ja gram w dx9 i nie zwracam na to uwagi.

 

W BF3 powinienes miec po podkreceniu pelna plynnosc na ultra, ale i tak zeby uniknac w newralgicznych momentach wrazenia ruchow jak w smole lepiej wylaczyc badziewie odpowiedzialne za swiatlo rozproszone.

 

Przypadki gier zle zoptymalizowanych (po czesci gta4) pomijam, w rage podczas wyscigow sa drobne zaciecia z powodu procesora i nawet oc do 4,9 ghz i zbicie rozdzielczosci tego nie zmienia, pewnie ta gra nigdy nie bedzie dobrze dzialala, chyba ze wine ponosi ati/sterowniki. Znajdziesz wiecej takich gier.

 

Z zestawu bedziesz zadowolony, ale nie spodziewaj sie ze nie uda Ci sie w zadnej grze zabic plynnosci ustawieniami. Tak chyba nigdy nie bylo... W Quaku III mozna bylo miec na full okolo 33 fpsow w 1280x1024 na karcie jaka miala premiere po premierzy gry i byla najszybsza na rynku GeForce256DDR, po podkreceniu dopiero quake dzialal jako tako plynnie przy sredniej powyzej 40 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między tymi procesorami Procesor INTEL Core i5 2500K - 3,3 GHz - Cache L3 6 MB - Socket LGA 1155 (BX80623I52500K) - Ceneo.pl Procesor Intel Core i5-2500 (3.30GHz,6MB,95W,LGA1155) box (BX80623I52500SR00T) - Ceneo.pl

Który lepszy?

 

I jeśli można proszę o podanie innej obudowy tej podanej w sklepie brak

Edytowane przez sir_romanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K - ma odblokowany mnoznik / mozna podkrecac, jesli plyta to umozliwia

wersja bez K - ma zablokowany mnoznik / mozna zwiekszyc mnoznik turbo o 4x, jesli plyta to umozliwia

 

Plyte kupujesz "ASRock P67 PERFORMANCE", tak?

Jesli kupujesz ta plyte, to jedynym slusznym wyborem jest procesor 2500k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock P67 PRO3 » 387,00

Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX » Opis 879,00

Goodram DDR3 4096MB 1333MHz CL9.0 BOX » Opis 73,00

WD Caviar Blue WD5000AAKX (500GB, SATA/600) » 319,00

Samsung SH-222AB/BEBE czarny OEM » 69,00

HIS Radeon HD 6970 2GB DDR5 PCI-E BOX » 1364,00

AeroCool PGS VX-R Battle Edition czarna » Opis 182,00

OCZ ZS 550W SLI135mm » 244,00

3517,00 zł agito

wiem że z Radeonem, do monitora 27 będzie lepszym wyborem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

456W na linii +12 V, do i5-2500k i Radeona HD6970 raczej średnio dobry wybór.

 

Bez OC byloby wszystko ok, zasilacz ograniczy OC. Ale i5 dopiero powyzej 1,3V staje sie pradozerny. Bez takich dziecinnych zabaw jak 1,5v na rzdeniu procesora zostanie jeszcze rezerwa na oc karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kupiłem pierwszy proponowany zestaw, zamiast karty radeona kupiłem Gigabyte GeForce GTX560 Ti 1GB GV-N560UD-1GI. Mam nadzieję że to dobry wybór. Całość wygląda tak:

 

 

1 400692 Crucial CT064M4SSD2 (Dyski SSD) 455,00 1 455,00

2 353686 Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) (Dyski 3,5\") 324,01 1 324,01

3 411014 Gigabyte GeForce GTX560 Ti 1GB GV-N560UD-1GI (Karty graficzne) 900,01 1 900,01

4 388015 Samsung SH-222AB SATA CZARNY BULK ASAP (SH-222AB/BEBE) (Napędy optyczne) 70,00 1 70,00

5 352057 Aerocool PGS STRIKE-X czarna (Obudowy) 200,00 1 200,00

6 312401 Good Ram GR1333D364L9/8GDC (Pamięci - PC) 140,00 1 140,00

7 399570 ASRock P67 PERFORMANCE (Płyty główne) 472,00 1 472,00

8 358735 Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K) (Procesory) 899,00 1 899,00

9 309636 Zalman CNPS10X PERFORMA (Wentylatory, radiatory, chłodzenie) 150,00 1 150,00

10 379507 XFX Core 550W 135mm 80+ ( P1-550S-XXB9 ) (Zasilacze) 255,00 1 255,00

Kurier - POBRANIE 30,00

Całkowita wartość zamówienia: 3895,02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie.

Jak się ma sprawa z opcją 3d? Więc tak uradowany ze sprzętu postanowiłem zaopatrzyć się w okulary 3d lecę do sklepu a facet w sklepie informuje mnie że żeby cieszyć się jakością 3d muszę wydać na okulary ponad 450 zł, szczęka mi opadła. Myślałem że takie okulary kosztują jakieś 20 zł. Może ktoś mi pomóc w tej sprawie jakie okulary kupić żeby się cieszyć technologią 3d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomóc w tej sprawie jakie okulary kupić żeby się cieszyć technologią 3d?

 

Nie pomoge niestety. Ale radze odpuscic temat. W czasach schylku a zarazem swietnosci technologii crt, kiedy monitory generowaly juz 120-160 hz sprzedawali nam juz to cudo techniki. Dostalem takie okulary do Asusa V6800 deluxe (nvidia geforce256ddr), ubrale, ten chelm 2, moze 3 razy i od tego czasu lezy w piwnicy. Moze przy telewizorze 40+ cali ma to wiekszy sens, ale jest jak dla mnie za bardzo meczace. Moda na to g. minie szybciej niz przyszla, jesli juz 3d to natywne bez zadnego chelmu/okularow, ale na to jeszcze musisz poczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zrobić małe upgrade mojego staruszka żeby poprawić wydajność w grach konkretnie chodzi mi o dokupienie drugiej karty graficznej i ramu. mój sprzęt:

Karta:

Inno3d GeForce 8800 GTS 512MB DDR3 PCI-E BOX

Zasilacz:

Corsair CMPSU-450VXEU

Płyta:

Foxconn P35A-S

Czy jest możliwe podpięcie drugiej karty do tego zestawu? Chciałbym w miarę możliwości z wyjściem hdmi. karta może być używana kwota to coś w granicach 300 do 600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga karta musiałaby być taka sama, ale nie opłaca się to zupełnie. za 600zł dostaniesz pojedynczą kartę o wiele lepszą, jeżeli chodzi o wydajność (zawsze będzie to lepsze niż SLI - część gier nie daje wzrostu FPS przy 2 kartach, a nawet jeśli, to zdarzają się mikroprzycięcia przy wyświetlaniu obrazu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...