Skocz do zawartości
kulfi82

Samsung 830 | 64 czy 128GB

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej na to wpłynęły te cztery opcje:

 

- wyłączenie w biosie opcji C1E czyli: (C1E Enhanced CPU State 1 (power-saving mode, computing), C3 i C6

- ustawienie systemowego schematu zasilania na wysoką wydajność

- wyłączenie w biosie EPU Power Saving Mode (dopiero teraz to zobaczyłem, zapomniałem o tym ustawieniu)

- wyłączenie w biosie Enhanced Intel SpeedStep technology (podobnie o tym zapomniałem aj jaj jaj ;d)

 

Czyli lista optymalizacji w biosie się zwiększyła w moim wypadku. Ogólnie trzeba wyłączyć wszystko co w jakikolwiek sposób ma związek ze zmniejszaniem taktowania czy raportowaniem błędów jakiś błędów.

 

Nie wiem jakie te 4k 64 mają rzeczywisty wpływ na wydajność ale właśnie wtedy mi to przyspieszyło. Dodatkowo sterownik Intela AHCI co prawda przyspiesza troche zapis sekwencyjny ale za to obniża ostro to 4k. Dziwne troche bo wydaje się że Microsoft potrafi zrobić lepszy sterownik od twórcy procesora i chipsetu.... :D

post-7607-0-87110200-1336148753_thumb.jpg

post-7607-0-38366100-1336148793_thumb.jpg

Edytowane przez successfully

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie te 4k 64 mają rzeczywisty wpływ na wydajność...

64 wątkowe zapytanie do dysku, losowy dostęp do danych wielkości 4K - ano niemal żaden podczas domowego użytku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepne sie do tematu.

Ja równiez mam Samsung SSD 830 128 GB podpiety do portu SATA3 oraz drugi dysk WD 500 GB Caviar Blue (WD5000AAKX) także podpiety do SATA3. System nowozłożony lecz jeszcze nigdy nie uruchomiony. SSD chce mieć na system a WD na magazyn. Mam pytanie czy oba moje dyski mogą pracować na ustawieniu AHCI? Czy mam przed zainstalowaniem Windowsa 7 ustawić AHCI dla obydwy złącz SATA 3 czy może ustawić IDE? Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie czy NCQ wlanczamy z poziomu windy czy biosu ??

W biosie mam tylko AHCI :/

 

 

pierwszy test mojego ssd :

Dołączona grafika

 

Osiagi chyba na normalnym poziomie , system laduje sie w jakies 25 sekund od klikniecia w menu wyboru windy .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że temat dotyczy Samsunga 830 podepnę sie z swoim zapytaniem.Dysk mam ok 2 tyg i przy zakupie dostałem info od sprzedawcy ze powinienem zaktualizowac firmware dysku.Tak tez zrobiłem i z wersji CXM01B1Q przeszłem do CXM03B1Q.Wszystko ruszyło znakomicie win7-64bit zaistalowana.Testy dysku jakie porobiłem też były zblizone do tych z sieci.Ale problem mój dotyczy Trim tegoz modelu.Otóż mam zistalowany program Sentinel 4,0 a ten mi twierdzi dosłownie "że funkcja TRIM jest obsługiwana przez dysk,ale jest wyłączona poza tym stan dysku jest doskonały".Sprawdzałem czy problem leży w win7 na standartowe "fsutil.exe behavior query DisableDeleteNotify" mam odp 0,a więc obsługa Trim jest właczona.Czy istnieje jakaś opcja w firmware,które zmieniałem w którym to Trim trzeba uaktywanić a moze program robi mnie w balona i wszystko działa jak nalezy.Czy sa inne programy sprawdzajace działanie TRIM dysków SSD.Dysk jest podpiety pod kontroler SATA2, plyty P5Q-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...