Skocz do zawartości
sadaman

Problem z płytą AsRock Z68 Extreme3 Gen3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem ze świeżo złożonym zestawem. Jego konfiguracja jest następująca:

Płyta Główna - ASROCK Z68 EXTREME 3 GEN3

Procesor - Intel i5 2500k

Pamięć - Corsair DDR3 2x4048MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance LP

Dyski Twarde - Systemowy 500GB Seagate Momentus 7200 obr/min, Magazyn 1TB Seagate Momentus 7200 obr/min

Zasilacz - Tacens Radix V-650

Napęd optyczny - BluRay LG

Czytnik Kart

Chłodzenie na procesorze wymienione na - nie pamiętam firmy.

Obudowa - 4 wentylatory.

 

Problem polega na tym że wszystko ładnie i pięknie działa, do momentu gdy nie pozostawie komputera włączonego i nic na nim nie robie przez conajmniej 40 minut.

Po tym czasie gdy chcę z niego skorzystać okazuje się że otwarcie jakiejkolwiek aplikacji, programu czy nawet wejście w menadżer urządzeń czy mój komputer zajmuje nieraz i minute czasu.

Wygląda to tak jakby komputer "mulił".

Problem jednak w tym, że w tym czasie użycie procesora jest na poziomie około 15%, pamięci około 1-1,5 GB.

Jest także kłopot z wyłączeniem komputera, ponieważ nie chce się wylogować i zazwyczaj po 5 minutach robię twardy reset albo klawisz zasilania prztrzymuje przez kilka sekund

aż do wyłączenia się PC.

Temperatura procesora na poziomie około 35 stopni.

 

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problem, czy może ten model tak już ma.

Bardzo proszę o pomoc / wskazówki.

Niestety nie uśmiecha mi się co chwilę wyłączać Pc po to aby po resecie móc znów z niego normalnie korzystać...w końcu nie o to chodzi;/

Edytowane przez sadaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...