Skocz do zawartości
Skowri

Gateway P-7811fx - Upgrade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wpadło mi trochę gotówki, więc postanowiłem zainwestować ją w Mojego już dosyć leciwego lapka, jakim jest właśnie model podany w tytule. Jest kilka opcji:

 

1. Wymiana ramu. W środku są kości 2x2Gb, więc musiałbym kupić 2x4Gb, a te po prostu sprzedać. Cena ok. 170zł minus to co dostanę za stare.

2. Wymiana procka. Tutaj jest problem z kupnem fajnego modelu. Na zagranicznych forach przeczytałem, że max co można do niego wsadzić to X9100/T9900. Przy czym X9100 potrzebuję 44W, a T9900 35W, więc skłaniałbym się właśnie ku niemu, lecz tak jak zaznaczyłem na początku strasznie ciężko go gdziekolwiek kupić...

3. Dokupienie lub wymiana dysku. Tzn. dokupiłbym np. drugi dysk i puścił je w RAID, bądź droższa opcja kupić SSD na system.

 

Więcej pomysłów do głowy mi nie przychodzi. Także prosiłbym was o opinie, czy warto w ogóle jeszcze w niego inwestować. Lapek służy do wszystkiego, do czego może być używany. Czy wymiana zwiększy zauważalnie wydajność. Chciałbym np. zagrać sobie w GTA 4 w miarę płynnie. Biorę pod uwagę wszystkie 3 opcję. I jeśli ktoś wie gdzie mógłbym zakupić, któregoś z procków to będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Do czego Ci 8gb ramu?

2. Allegro... Jeśli teraz masz P8400, to niewiele przyniesie zmiana.

 

3. Definitywnie polecam SSD - żadna wymiana procesora, dołożenie ramu nie da Ci tyle WYMIERNYCH/ODCZUWALNYCH korzyści co SSD.

 

Niestety, żadna z pozycji nie da zbyt wielkiego przyrostu ilości klatek w GTA 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu dał sobie z tym spokój. Dokupienie ramu i wymiana na tego procka nic Ci nie da w GTA4. W dodatku procesory na ten socket są bardzo drogie, taki X9100 to wydatek ok 500zł czyli tyle ile za najlepsze mobilne i7. Ew kup SSD by mieć na przyszłość i zbieraj na nowego laptopa.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedź. Szkoda, myślałem, że jeszcze zreanimuję Mojego staruszka, ale widać to i tak nic nie da :lol2: A miałem już kupić x9100 za 800zł <_< No nic, trzeba pomyśleć o zakupie nowego sprzętu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...