Skocz do zawartości
tomek29

Nowy OCZ 600W MODXSTREAM PRO - hałas i vibracje

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu wymieniłem zasilacz Modecom Logic 600W na OCZ 600W MODXSTREAM PRO (miał być cichy). Zasilacz nie jest zbyt cichy, słychać szum z wentylatora i co gorsze słychać jakieś wibracje, tak jakby wentylator miał bicia czy coś podobnego. Nie wiem czy wibracje to wina wentylatora zasilacza czy obudowy LYNX 701LC. Wcześniej, z poprzednim zasilaczem było cicho i bez wibracji, ale wyczytałem że te modecomy są na czarnej liście więc kupiłem OCZ.

 

Zastanawiam się czy z inną, lepszą obudową wibracje ustąpiły by?

Czy może dać nowy wentylator do zasilacza - jakiś dobry z małymi obrotami?

A może nie bawić się tylko sprzedać ten zasilacz?

 

Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ktoś miał bujną wyobraźnię, bo jako tako znośny to jest dopiero SXS 2. Jedynka i MXS nie są ciche, pewnie, że może je zagłuszyć wiele innych części, ale obiektywnie ciche nie są.

Z pewnością byłoby lepiej, bo to co masz obecnie to plastik fantastik. Pytanie czy dużo lepiej? Jeśli teraz Ci przeszkadza i wyłapujesz, że to zasilacz to pewnie w nowej budzie też nie byłbyś do końca zadowolony.

Jeśli ma gwarancje to jej szkoda by zmienić wentyl. Swoją drogą czemu kupiłeś 600W do i5 i tak słabej grafiki? ... Zmień lepiej zasilacz kolejny raz, ale tym razem na coś spełniającego nadzieje na ciszę. Jak podasz kwotę to się czegoś poszuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... kobieta w sklepie nic nie mówiła że jest głośny ... żarcik, żarcik.

Jak kupowałem ten zasilacz miesiąc temu to miałem grafike GTX460 no i chciałem mieć zapas mocy bo tak polecali na forach.

Czytałem że ten zasilacz jest cichy np.tu: OCz ModXStream Pro 600W opinie użytkowników - Cokupic.pl - widocznie pojęcie "cichy" jest bardzo względne.

 

Od trzech dni mam grafikę GT520 (nie gram już dlatego wymiana na grafikę bez wentylatora), więc rozsądnym wyjściem będzie sprzedać zasilacz :/ i kupić inny.

To jaką moc powinienem wybrać aby nigdy nie martwić się czy wystarczy mocy jak np. podłączam następny dysk ?

Kalkulatory mocy podają różnie, ten eXtreme Outer Vision - eXtreme tools for computer enthusiasts podaje mi 260W

Najpierw sprzedam ten zasilacz i potem będę kupował nowy. Kwota jaką chcę przeznaczyć to około 250zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic S12II zbiera dobre opinie. Sklep internetowy NET-S Zasilacz Seasonic S12II-380 380W 80 Plus Bronze

 

Z własnego "odsłuchu" mogę polecić Corsair VX 450. Montowałem taki - używany! - kuzynowi i nie hałasował, a jestem uczulony na ciszę ;) (mam półpasywnego Seasonica X) Zasilacz Corsair VX450 450W

 

Co do tańszych alternatyw (myślę o Fortronach) nie miałem styczności z żadnym z nich, więc może napisze ktoś bardziej obeznany bo mogą okazać się równie ciche, a 100 pln zostanie w kieszeni.

Edytowane przez introvert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie jest Tacens Valeo III 500W i Be Quiet Pure Power L8 430W. W pierwszym z tych zasilaczy wentylator w ogóle nie pracuje w spoczynku, konstrukcja Be Quiet jest zaś wyposażona w cichy wentylator Silent Wings. Moim zdaniem zasilacze te są lepszym wyborem od Seasonica S12II-380 i Corsaira VX450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przypomnę, że w tym przypadku można się pokusić o coś bardziej egzotycznego albo coś wykombinować, bo zestaw, który ów zasilacz ma zasilać nie potrzebuje nawet 200W pod uber obciążeniem. Może Efficient Power 350W z 80Plus GOLD albo modularny Strider 400W? W sumie autorowi potrzebny EPS, ATX i jedno SATA. Oba za 200 zł (morele i yooki).

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie autorowi potrzebny EPS, ATX i jedno SATA.

 

Aktualnie używam 4 złącza Serial-ATA - 3 dyski i nagrywarka. Z czasem może będę chciał jeszcze jeden dysk podpiąć więc 5 wyjść SATA to minimum dla mnie.

 

 

Ciekawe te zasilacze co podaliście, naprawdę nie wiem co mną kierowało wybierając ten OCZ :(

Chyba zdecyduję się na jeden z tych:

-Corsair VX 450

-Tacens Valeo III 500W

mają po 6 wyjść SATA, i bardzo ciche a nawet bezgłośne przy małym obciążeniu jak ten Tacens Test sześciu zasilaczy Tacens - Tacens Valeo III 500W – testy - infoBIT.pl - testy sprzętu komputerowego, recenzje oprogramowania, porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale ciche to są zasilacze takich marek jak Antec (np. HCG-620), be quiet (serie z wentylatorami Silent Wings), Corsair (AX, HX), Fractal Design (Tesla, Newton) oraz Seasonic (seria X). Owszem, są one drośże ale dlatego, że są to po prostu konstrukcje cichsze a ja kwiadomo cisza zawsze będzie w cenie :)

Edytowane przez COOLINGpl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQ z wentylem Silent Wings mam, zdaje się że E7 700W, i cichy to on jest tylko z nazwy.

Tacens ValeoIII miałem, niestety szybko padł, ale naprawdę cichutki.

Teraz kupiłem Fractala Teslę, ale jeszcze nie wypróbowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do OCZ 600W MODXSTREAM PRO, ale widze nie do końca pochlebne opinie się pojawiają...

W takim razie czy warto brać Cooler Master zasilacz ATX Silent Pro 600W?

Ewentualnie jaki zasilacz jest dobry za ok 300zł.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez parasit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten CM 600W ma taką samą moc jak be quiet! Pure Power L8 CM 530W BN181, ale ten drugi jest bardzo dobrym modelem zeszłorocznym. Swoją drogą M600 ma 5 lat i nie wiem czemu go dalej tak cenią.. Może ze względu na gwarancję i zawyżoną moc, ale weź się domyśl czy gw jest 12, 36 czy 60 miesięcy, bo co sklep to inne dane.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...