Skocz do zawartości
DarkMind

Komputer do 1500zł z obudową

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zacznę od tego, że przeglądałem zestawy proponowane na luty, niestety jestem dość w tyle jesli chodzi o nowe procesory.

W pracy sporadycznie, mogę przeglądać forum a w mieszkaniu służbowym nie mam komputera, stąd moja prośba o wyrozumiałość i pomoc w wyborze.

Z drugiej strony uważam, że nawet gdy tematy sie powtarzają, to zdarzają się w nich ciekawe opinie oraz uwagi i warto pisać i czytać

 

Komputer maks do 1500zł razem już z obudową.

Głównie internet, office, przeglądanie zdjęć, meile + filmy w hd, narazie na 19" LCD w przyszłości na 22" lub 24", trochę muzyki (integra wystarczy), zero gier poza pasjansem - więc równiez integra wystarczy.

 

komputer NIE będzie podkręcany, chciałbym by wystarczył na kilka lat 5-8, do korzystania jak powyżej, ale bez konieczności oczekiwania po minucie, na otworzenie przeglądarki itp.

System: windows xp home niestety 32. (w przyszłości pewnie 7 64bity)

 

części najprawdopodobnie będą kupowane w pewnym stacjonarnym sklepie w mojej miejscowości.

 

nie jestem przekonany do Celeronów? czyli tych procesorów G- cos tam, może dlatego, że kojarzą mi sie z tymi co były 10lat temu:P

nie mam pojęcia jak z wydajnością jest teraz.

 

dlatego też pomyślałem o zestawie za 1900zł minus grafika.

 

Procesor: Intel Core i3-2120 BOX

Płyta Główna: Asus P8H61-M LE/USB3 REV 3.0

Pamięć: GoodRam 4GB 1333 MHz

Dysk Twardy: WD Blue AAKX 500GB

Napęd: LiteON iHAS124

Zasilacz: Be Quiet! Pure Power L7-530W (BN-106)

+ jaka obudowa?

 

płyta asus mi odpowiada bo sam mam taka u siebie i jestem zadowolony z tej firmy. dysk może zmienię na jakiegos seagate, nie zależy mi na tym bybył duży, 500GB w zupełności wystarczy.

 

procesor wolę intela niż amd, chyba, że napiszecie, że warto wziąć jednak amd lub celerona do tych zastosowań, nie zależy mi by koniecznie kupić za 1500, może być mniej, ale żeby na długo wystarczył i chodził płynnie.

 

tak z ciekawości - czy powyższy zestaw jest już mocniejszy od tego w mojej sygnaturce? (nie będzie go zastępował)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, zapomniałem to zmienić bo chwilę o tym myślałem w tym zestawie mocniejszy zasilacz jest bo grafika, a skoro mi niepotrzebna to i zasilacz słabszy może być.

 

myslalem o którejeś obudowie Cooler Master, ma kilka niedrogich, osobiście zdecydowanie jestem za dobrymi obudowami, ale to zestaw budżetowy więc taki Antec jak u mnie niepotrzebny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoje potrzeby to dobry będzie kosztował dużo taniej

 

Procesor Intel Pentium Dual Core G620 SR05R 2.6GHz (BX80623G620) BOX 220,77 220,77 Usuń

Płyta główna Asus P8H61-M LE/USB3 REV 3.0 245,88 245,88 Usuń

Pamięć Good Ram DDR3 2048MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/2G) 42,00 42,00 Usuń

Zasilacz Chieftec GPA-350S8 115,06 115,06 Usuń

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) 317,01 317,01

Lite-On iHAS124-19 Wewnętrzny PC 64,79 64,79 Usuń

Obudowa Aerocool PGS QS-200 CZARNA 145,30 145,30

 

Razem: 1150 zł. Między g530, a g620 jest 70zł różnicy i ok.~10% w wydajności - sam oceń czy warto dopłacać. A obecny Celeron to już Sandy Bridge i ma niewiele wspólnego z starymi Celeronami. Ja kupuje Celerona i na nim chodzi bardzo dobrze nawet gra Battlefield 3

 

 

Zobacz na mój post o kupnie komputera na komunię dla chrześniaka w tym dziale. Za 1500zł to jest już maszyna do grania. Gdyby ni cena dysków twardych Twój zestaw powinien kosztować 999zł :lol2:

Pozatym pamiętaj, że Na tej płycie możesz włożyć procesory nowszej generacji Ivy Bridge. Pieniądze, które zaoszczędzisz bedziesz mógł ulokować w dobry monitor - pomyśl o tym

PS. Tobie mógłby nawet wystarczyć G460 (1 rdzeń ale dwa wątki) ale jest tylko 20 zł tańszy od legendarnego już G530

Edytowane przez lukaszorlas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie za odpowiedzi.

 

lukaszorlas - tak sie zastanawiam czy do tego co podałeś nie lepiej jednak 4GB ramu? później ciężko dołożyc, koszt nie jest duży, a to ze 32bitowy system nie obsłuzy to inna sprawa, system kiedyś się zmieni, ale 3GB i tak obsłuży.

 

zaczynam się przełamywac jeśli chodzi o celerony, a może taki jakiś 850 czy coś w ten deseń? czy G620 wystarczy?

 

a w porównaniu do tego co mam w sygnaturce, to jest podobne czy już lepsze od mojego.

 

E-350 mi nic nie mówi, więc wolę nie eksperymentować:P

SSD odpada, komp dla starszej osoby,laika komputerowego, a tu za dużo zabawy jest z przerzucaniem katalogów użytkownika itp itd, ja na to czasu nie mam.

Edytowane przez DarkMind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp dla starszej osoby,laika komputerowego

To potwierdza iż g530 wystarczy w więcej jak 100%.

 

Proponuje taki zestaw:

 

ASRock H61M/U3S3 243zł

Celeron G530 155zł

Kingston 4gb 77zł

Fortron 300PNR 76zł

WD Caviar Blue 500gb 317zł

DVD Sony AD-7280S-0B 61zł

Fractal Design Core 1000 167zł

 

Razem: 1098zł

 

Nie widzę najmniejszego sensu dopłacania do czegoś droższego przy wymaganiach typu internet/filmy dla starszej osoby.Jedyne w co można zainwestować to w wyciszenie tego PC do maksimum,zabieg który zawsze warto wykonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu co podał Adrian_Culés warto dodać dysk ssd 60GB (pod system), który znacznie zwiększy komfort pracy.

Edit. teraz dopiero zauważyłem, że dysk ssd z niezrozumiałych dla mnie powodów odpada.

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze jednak G620?:P jak pisałem chce, żeby komp był na pare lat, lajtowe aplikacje, net, filmy, ale jednak, żeby widocznie za kilka lat nie zwolnił (pomijam kwestie zapchanego rejestru itp itd)

 

asrock?

asus nie jest lepszy jakościowo? asrock kompletnie nie kojarzy mi sie dobrze, tzn solidnie.

 

tak jak pisałem, gdy interesowałem się SSD pod system, pamiętam, że trzeba było spporo zabawy, żeby utrzymać ten dysk tzn, przenosić pliki użytkowników na hdd, pliki stronicowania, tymczasowe itp itd, dużo zabawy, podejrzewam, że to sie nie zmieniło, a moge nie mieć czasu by sie tak bawić, albo potem tłumaczyć co i jak robić z tym dyskiem.

 

sobie owszem, brałbym, ale to nie dla mnie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze jednak G620?

W takich zastosowaniach nie będzie żadnej różnicy,w grach ~10% na korzyść g620.

 

asrock?

asus nie jest lepszy jakościowo? asrock kompletnie nie kojarzy mi sie dobrze, tzn solidnie.

Zdecydowanie nie,jakość bardzo porównywalna,obecnie Asrock robi najlepsze płyty biorąc pod uwagę stosunek możliwości/cena,warto dodać iż nieoficjalnie w tej firmie pracuje sporo ludzi z upadłego Abita,więc chłopaki znają się na rzeczy.

 

Co do ssd to nie przesadzajmy to ma być komp dla laika,adresaci dysków ssd są zupełnie inni ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ssd to nie przesadzajmy to ma być komp dla laika,adresaci dysków ssd są zupełnie inni ;D

 

komp dla starszej osoby,laika komputerowego

Tym bardziej ssd (jeśli budżet pozwala), młody ma całe życie przed sobą, starszemu czas płynie szybciej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Pentium G620 BOX lub Intel Pentium G850 BOX :P:P

ASRock H61M/U3S3

GoodRam 4GB 1333 MHz lub Kingston 4gb

WD Blue AAKX 500GB - ewentualnie inna 500GB

jakiś napęd DVD

Enermax NAXN 350W - lub inny 350Wattowy markowy zasilacz wystarczy?

 

jakaś buda - za ok 150zł może coś z CM lub coś innego markowego, myślę o tym by zasiłka na dole była.

może jednak jest sens wziąć G850?:P chciałbym mieć lekki zapas mocy a różnica w cenie nie jest jakaś kolosalna

 

i powtórze pytanko czy taki zestaw w porównaniu do mojej sygnaturki, to podobne, czy już lepsze? - pytam z ciekawości bo powoli też myślę o zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z głębi serca odpowiem Ci tak:

 

Jeśli to komputer dla starszej osoby to G530 to aż zanadto dobry sprzęt! Wydawanie 70zł na G620 nie ma sensu bo to tylko 200Mhz więcej, a technologie te same. Płyta główna AsRock jest dobra ale USB 3.0 będzie tej starszej osobie nie potrzebne oraz musiałbyś kupic obudowę z panelem z USB 3.0, które są drogie. Dlatego kup ASUS'a na chipsecie H61 bo ona ma świetne technologie np. EPU obniżene taktowania aby pobierało mniej prądu. Pamięci wystarczy 2GB w jednej kości. Gdy zajdzie potrzeba dokupisz drugą kośc i będzie 4GB. Zasilacze Enermax to górna półka, kupowanie najtańszego z nich mija się z celem, lepiej kup dobrego z niższej półki czyli Fortron lub Chieftec. Obudowa AerooCool QS 200 i 202 odpada bo to dla starszej osoby, a nie graczy. Ten Fractal jest idealny. I najważniejsze: Nowy dysk kupisz na allegro za 150zł 80GB 7200rpm Sata III, nie ma sensu dawac ponad 300zł za duży dysk, którego przestrzeń nie będzie wykorzystana.

 

W kieszeni zostanie Ci 400zł - jesli cchesz je koniecznie wydac pomóż dzieciom, które nie stac na obiad w stołówce szkolnej lub podaruj tej starszej osobie jakis prezent (pisze bez ironii).

Reasumując obejrzyj jeszcze raz filmik jak chodzi bardzo wymagająca gra Battlefield 3 na tym celeronie i zastanów się czy Pasjans, o którym wspomniałeś, potrzebuje G850 i 4GB RAM'u.

Edytowane przez lukaszorlas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy dysk kupisz na allegro za 150zł 80GB 7200rpm Sata III, nie ma sensu dawac ponad 300zł za duży dysk

 

Pewnie stary dziad na 2 lub 3 talerzach, wolny jak żółw.

 

Co do cpu, uważam albo G530 albo i3 2100. Dokładanie do G6xx czy G8xx moim zdaniem mija się z celem, zysk niewspółmierny do kosztów.

Nie twierdziłbym też, że starsza osobna nie wykorzysta 500GB. Starsze osoby bawią się np fotografią, filmowaniem wnuków, wycieczek i 500GB nawet potrafi szybko zniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja o Gwarancji Samsung

 

 

 

Ciekawe jak będzie wyglądała gwarancja na ten nowy dysk z 2006 roku.

 

tego nie wiem. tak jak pisałem sam składając zestaw: jak mam dac 317zł za 500GB\7200\SATAIII to już wolę Kingston SSD V100 64GB za 322zł.

 

A wracając do tematu autora to nie ma sensu kupowa i3, kolejna platforma także udostępni modele low-end, które będą tanie i oferowały wiele mozliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałujesz staruszkom SSD? <_< Albo boisz się,że żal dupkę ściśnie? :lol: Pierwszy zestaw+60GB SSD ,wszystko zgrabne ciche i energooszczędne,przynajmniej nie będą przy świeczce siedzieć,żeby zaoszczędzić na prądzie.Dałbym tylko pojedynczą kostkę 4GB,bo po kilku godzinach przeglądania firefox potrafi ciążyć.I W7 spokojnie starczy.W7 32 bit

Edytowane przez obijak
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za dopowiedzi, są bardzo pomocne i być może innymszukających podobnych komputerów rónież będą.

cały czas kusi mnie ten zestaw:

 

Intel Pentium G620 BOX lub Intel Pentium G850 BOX :P:P

ASRock H61M/U3S3

GoodRam 4GB 1333 MHz lub Kingston 4gb

WD Blue AAKX 500GB - ewentualnie inna 500GB

jakiś napęd DVD

Enermax NAXN 350W - lub inny 350Wattowy markowy zasilacz wystarczy?

 

wolałbym żeby G620 był minimum, nigdy niekupowałem najsłabszego procesora a pamiętajcie, że ten komputer ma być na pare ładnych lat w przyszłości pewnie z Windows 7. nie chce by przycinał gdy odpalone bedzie: przeglądarka, program meilowy, przeglądarka zdjęć, winamp, jakiś film w hd, a do tego w tle pakiet antywirusowy.

w tej chwili ten komputer to tragedia, trzeba pare minut czekać aż odpalą się wszystkie procesy ( a powyłączałem wszystkie niepotrzebne) i dopiero kolejne 2 minuty na odpalenie firefoxa.

dlatego jak już kupuje chce by to było dość mocne i żeby "zabawa" przy komputerze była przyjemna a nie katorżnicza jak do tej pory.

 

USB 3.0 nie jest głupie, dlatego, że mogę potem w prezencie dokupić przenośny dysk na usb 3.0 albo np pendriva, wole jak jest, niż jakby nie było 3.0.

 

RAM 4GB niewielki koszt, więc niech już zostanie.

 

SSD - zawsze mogę dokupić, jak założę u siebie, to i w tym komputerze będę mógł gdy stiwerdze, że warto i obsługa nie jest w jakiś sposób utrudniona.

 

pytanie ponawiam,mógłbym ktoś powyższy zestaw porównać z moim w sygnaturce? - czy są równie mocne? czy mój jeszcze lepszy czy już nie?

ja nie umiem tego zrobić, bonie śledzę nowych procesorów a wiedziałbym już wtedy jak płynnie działał by nowy komputer.

 

p.s. waham się miedzy obudową:

FRACTAL DESIGN CORE 1000 - nie jest zła, tylko martwi mnie, czy jak z boku się usb wkłada to nie bedzie go przypadkowo łatwiej wyłamać

a

CoolerMaster - ELITE 342 - po prostu mi się podoba :)

 

p.s.2

martwi mnie troche, że poczytałem chwilę o prockach G620 czy G850 - spotykam się z opiniami, że jedyne do czego się nadają to do zbierania kasy na np i3.

w tym starym kompie, jest chyba 1GB ramu i jakiś stary athlon sprzed conajmniej 5 może i 7 lat.

 

p.s.3

wyczytałem gdzieś, że G620:

"Zintegrowany układ graficzny w Pentiumach G ma wydajność taką samą jak HD Graphics 2000 – ten z Core i3 i Core i5. Jest za to pozbawiony funkcji QuickSync, czyli sprzętowego wspomagania transkodowania wideo. Nie ma też możliwości przesyłania obrazu przez HDMI 1.4 (wymagane do odtwarzania płyt Blu-ray 3D). Do tego Pentium G620 nie ma dzielnika pamięci odpowiadającego taktowaniu DDR3-1333 – nawet jeśli zainstalowana pamięć jest szybsza, to nie będzie mogła działać z większą prędkością niż DDR3-1066. "

 

więc może jednak lepiej i3?

 

podkreślam komputer na pare ładne lat, bez podkręcania i raczej bez zabawy w wymiane procka za pół roku.

Edytowane przez DarkMind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź i3-2100. Wydasz 300zł więcej ale będziesz mieć satysfakcje. Cena wzrośnie 200%, a wydajność 30% (tu masz test http://www.anandtech.com/bench/Product/406?vs=289). Ale jeśli się upierasz to nie będziemy Cię już namawiać.

 

Ram weź jedną kość, gdy zajdzie potrzeba dokupisz drugie 4GB.

 

Nie oszczędzaj na płycie głównej! Weź Asus'a! Ma lepsze technologie od AsRock. Ta wystarczy, bo nie potrzebujesz technologii przyśpieszających grafikę i procesor: http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8h61-m-lx-r3-0-intel-h61-lga-1155-pcx-vga-dzw-glan-sata-ddr3-matx-414473/

 

Co do USB 3.0 to mówię Ci jeszcze raz: obudowy z portem USB 3.0 sa drogie. Chcesz kupic płytę z 3.0 i podpiąć do portu 2.0 ?! :blink:

 

Obudowę weź mATX lub jeszcze mniejszą. Ten fractal drogi ale dla starszej osoby odpowiedni (no chyba ze ta osoba chciałaby mieć ledowy wentylator na froncie:P)

 

PS. Przy obecnych technologiach HTML5 wypiera Flash więc o przeglądanie YouTube, Onet, Wp i itp. bym się nie martwił

Edytowane przez lukaszorlas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet taki G620 jest kapkę wydajniejszy niż Twój E6750, więc nie wydziwiaj.

 

 

Nie oszczędzaj na płycie głównej! Weź Asus'a! Ma lepsze technologie od AsRock

Bełkot jak sprzedawcy w marnym sklepie komputerowym :D Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jest jak najbardziej wskazana :)

i3 wydaje się być lepszy w filmach hd według tego testu, a nie wiem jaką różnicą realną jest różnica np 20punktów w tych wykresach.

 

rozumiem problem USB na froncie, ale z tylu chyba ta płyta też ma usb 3.0? więc przedłużka wystarczy

 

cenowo ta płyta w sumie podobnie jak ten asrock, a ktoś pisał, że jakościowo nie odbiega, a w opisie płyty tego asusa jest, że obsługuje i3,5,7 - nic o G.

 

tu nie chodzi o upieranie sie, ale nie mam punktu odniesienia, dlatego co chwile prosze o porównanie do mojego zestawu, bo nie wiem czy mój procek (E6750) nadal lepszy od G620/G850 czy już nie.

 

QrVicH - właśnie takiej informacji mi brakowalo, dzięki.

 

tylko nadal martwi mnie ta informacja:

 

"Zintegrowany układ graficzny w Pentiumach G ma wydajność taką samą jak HD Graphics 2000 – ten z Core i3 i Core i5. Jest za to pozbawiony funkcji QuickSync, czyli sprzętowego wspomagania transkodowania wideo. Nie ma też możliwości przesyłania obrazu przez HDMI 1.4 (wymagane do odtwarzania płyt Blu-ray 3D). Do tego Pentium G620 nie ma dzielnika pamięci odpowiadającego taktowaniu DDR3-1333 – nawet jeśli zainstalowana pamięć jest szybsza, to nie będzie mogła działać z większą prędkością niż DDR3-1066. "

 

czyli nie podłącze monitora przez hdmi i nie wykorzystam ramu który kupie? (1333)

Edytowane przez DarkMind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bełkot jak sprzedawcy w marnym sklepie komputerowym :D

 

Proszę nie komentować w ten sposób moich wypowiedzi.

Przeczytałem wczoraj funkcje płyt AsRock i Asusa. Często posiadają funkcje podobne lecz inaczej nazwane, ale płyty Asua mają ich więcej. Pozatym Asus ma d-sub i DVI.

 

Ram 1333 będzie działał ale obniżony do 1066 Mhz. Wg. mnie G530 jest idealnym rozwiązaniem ale jak chcesz weź i3-2100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie komentować w ten sposób moich wypowiedzi.

Przeczytałem wczoraj funkcje płyt AsRock i Asusa. Często posiadają funkcje podobne lecz inaczej nazwane, ale płyty Asua mają ich więcej. Pozatym Asus ma d-sub i DVI.

 

Ram 1333 będzie działał ale obniżony do 1066 Mhz. Wg. mnie G530 jest idealnym rozwiązaniem ale jak chcesz weź i3-2100.

 

a przy G850 ram też będzieobniżony? bo tego już nie doczytałem.

więc jestem w 90% zdecydowany na:

 

ASRock H61M/U3S3

GoodRam 4GB 1333 MHz

WD Blue AAKX 500GB

jakiś napęd DVD

Enermax NAXN 350W

 

pozostaje kwestia otwarta procesora, skoro G640 obniży ram, to czy 850 już nie?

czy ten zasilacz zmieści się do tego Fractala? - nigdy nie miałem tak małej obudowy.

 

Fractal droższy od Cm Elite 342 - czy również lepszy? przyznam, że tej firmy nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem wymień te potrzebne "funkcje", które ma Asus, a nie ma podany ASRock. Jak na razie piszesz, że ma, ale jakie to hugo wie. Asus ma D-Sub i DVI? Super, bo H61M/U3S3 ma D-Sub. DVI i HDMI!

 

ASUS:

- EPU

- TurboV

- GPU Boost

- AI Suite II

- Anti-Surge

- ESD Guards

- ASUS EFI BIOS EZ Mode

Ciche rozwiązanie termiczne ASUS-a :

- ASUS Fan Xpert

ASUS EZ DIY :

- ASUS CrashFree BIOS 3

- ASUS EZ Flash 2

- ASUS MyLogo 2

100% wysokiej jakości kondensatory polimerowe

 

AsRock:

- ASRock Extreme Tuning Utility (AXTU)

- Instant Boot

- ASRock Instant Flash

- ASRock AIWI

- ASRock APP Charger

- SmartView

- ASRock XFast USB

- Hybrid Booster:

- ASRock U-COP

- Boot Failure Guard (B.F.G.)

- Combo Cooler Option (C.C.O.)

- Good Night LED

 

To HDMI i wsparcie dla Intelowskich tehcnologii Video tylko przeważa za wyborem AsRock. (http://www.asrock.com/feature/)

 

Tylko i3 nie obniż taktowania pamięci

Edytowane przez lukaszorlas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam się, że o połowie nie masz pojęcia, a 2/3 nikt nie potrzebuje. Poza tym fajny fiuczer, że Asus ma BIOS. To autora decyzja, ale proponuję uzasadnić czemu i jakie funkcje w płycie Asusa będą dla niego przydatne, bo "Weź Asusa'!" to nie argument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...