Skocz do zawartości
DarkMind

Komputer do 1500zł z obudową

Rekomendowane odpowiedzi

a wracając do mojego pytania:P czy G850 też obniża pamięć z 1333 to 1066?

czy ten enermax zmieści się do tego fractala? - fractal lepszy od CM?

 

z płytą główną ciężki wybór, sam brałbym zawsze asusa, ale skoro mówicie, że asrock też dobry i ma hdmi chociaż nie wiem czy wykorzystam:P za to asus dodaje kabelki sata:P (lol)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto na samym początku pisał, że chce ASUS'a. Mieć pojęcie to pojęcie względne. Napisałem, że czytałem o tych technologiach. Punktując zwrócę uwage na: EPU, Anti-Surge, ESD Guards. TurboV i GPU Boost nie przydadzą się. AsRock ma sens gdyby brał i3 bo Asus'owi brak HDMi i wsparcia technologi Intel video.

 

a wracając do mojego pytania:P czy G850 też obniża pamięć z 1333 to 1066?

 

z płytą główną ciężki wybór, sam brałbym zawsze asusa, ale skoro mówicie, że asrock też dobry i ma hdmi chociaż nie wiem czy wykorzystam:P za to asus dodaje kabelki sata:P (lol)

 

Pisałem Ci już, że tylko i3 nie obniży taktowania RAM'u. Jeśli chcesz zabrać AsRock, a wspominałeś o filmach BluRay to weź wspomnianego i3. Ja wybrałem dla chrzesniaka Asus'a model LE z G530, ponieważ on ma już monitor na DVI i nie będzie podpinał do telewizora. A za zaoszczędzone 300 kupuje grafikę (VTX3D HD4850 - 270zł)

Edytowane przez lukaszorlas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorrki to nie zwrociłem uwagi, że tylko i3 nie tnie ramu.

monitor bedzie wymieniany na jakiś 22 calowy, może 24 ale nie wiem dokładnie kiedy, w sumie hdmi koniecznie nie jest.

to skoro 850 też nie ram to może faktycznie zostane przy G620, zwłaszcza, że to do gier komputer nie jest.

 

asrock vs asus o tyle problem, że cena praktycznie identyczna.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkMind wiem, jak się czujesz jesli chodzi o wybór płyty: Siła przyzwyczajenia, a faktyczne możliwości. Nie będe już Ci proponował niczego, ponieważ nie chce Ci mącić myśli :D . Powodzenia i daj znać gdy kupisz. Ja kupuje na początku kwietnia na komunijny prezent.

Edytowane przez lukaszorlas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówione! :)

 

Intel Pentium G620 BOX

ASRock H61M/U3S3

GoodRam 4GB 1333 MHz

WD Blue AAKX 500GB

Liteon

Enermax NAXN 350W

 

dziękuję wszystkim za pomoc! :)

zaryzykowałem: pierwszy raz w życiu kupiłęm asrocka, dysk wd i drugi raz dopiero goodramy

mam nadzieje ze nie bede zalowal :)

 

pzdr:)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie komentować w ten sposób moich wypowiedzi.

Przeczytałem wczoraj funkcje płyt AsRock i Asusa. Często posiadają funkcje podobne lecz inaczej nazwane, ale płyty Asua mają ich więcej. Pozatym Asus ma d-sub i DVI.

 

Dlaczegóż mam tak nie komentować TWOICH wypowiedzi? Co to, święta krowa jesteś? Piszesz bzdury, to Ci je wytykam, jak każdemu.

 

ASUS:

- EPU

- TurboV

- GPU Boost

- AI Suite II

- Anti-Surge

- ESD Guards

- ASUS EFI BIOS EZ Mode

Ciche rozwiązanie termiczne ASUS-a :

- ASUS Fan Xpert

ASUS EZ DIY :

- ASUS CrashFree BIOS 3

- ASUS EZ Flash 2

- ASUS MyLogo 2

100% wysokiej jakości kondensatory polimerowe

 

AsRock:

- ASRock Extreme Tuning Utility (AXTU)

- Instant Boot

- ASRock Instant Flash

- ASRock AIWI

- ASRock APP Charger

- SmartView

- ASRock XFast USB

- Hybrid Booster:

- ASRock U-COP

- Boot Failure Guard (B.F.G.)

- Combo Cooler Option (C.C.O.)

- Good Night LED

 

A Tym mnie rozłożyłeś na łopatki :rolleyes: I tylko utwierdziłeś w przekonaniu, że piszesz na temat o którym masz pojęcie takie, jakie dane wyczytałeś ze stron producentów albo materiałów reklamowych. Edytowane przez QrVicH
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wracając do tematu i pytania... :P :P

 

Fractal Core 1000 - chociaż dla siebie bym go nie wziął, nie podoba mi się, CM októrym pisałem ładniejszy,ale czytałem, że Fractal jednak lepiej zrobiony, a osoba dla której jest ta obudowa i tak nie bedzie na nią patrzyła, stąd ten wybór - pierwszy raz spotykam się z takim ułożeniem dysków w obudowie - aż zastanawiałem się czy im się nic złego nie dzieje, ale potem pomyślałem, że mądrzejsi w tym temacie odemnie by krzyczeli, że to źle a że nikt nie krzyczy to wziąłem. ;)

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Dzięki za pomoc! :)

komp złożony, włącza się szybciej niż mój z sygnaturki, jakoś mniej tych ekranów po drodze, śmieszny ten bios graficzny, fajnie wygląda.

szybciej sie uruchamia i mam wrażenie, że płynniej chodzi, jestem bardzo zadowolony.

 

Obudowa - dużo ładniejsza niż na fotkach !

jest po prostu niefotogieniczna, bo realnie wygląda bardzo fajnie, mała zgrabna, fajna.

 

do tego wybrałem monitor budzetowy: LG 23" LED E2360T-PN

jest dużo lżejszy nawet od mojego starego 19 calowego LCDka

mniej ustawień niż w moim HP LP2475w - ale to mi właśnie odpowiada bo mało można zepsuć i niespecjalnie trzeba ustawiać po wyjęciu z pudełka.

leciutki, zgrabny, fajny.

 

dzięki i pozdrawiam :)

Edytowane przez DarkMind
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...