Skocz do zawartości
Caleb

AMD Radeon HD 7700 Series - 28 nm Cape Verde

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle moim zdaniem mało kusząca propozycja za ten hajs. Ja jednak zdecydowałem się na "używkę" (nówka jako zwrot z gwarancji) HD5670 na DDR5 za 150zł, którą zamienię sobie z kartą dziewczyny (HD5750), lekkie o/c i będzie jak stock HD5770, także wystarcza mi w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kartę HD7770 do testów (referent od VTX) i pokończyły mi się suwaki w MSI afterburner (w CCC również) :) . Odblokowanie Afterburnera powoduje brak rozpoznawania zegarów i brak reakcji na próby ich zmian. Próbowałem też podkręcać przy pomocy HIS iTurbo, ale program uparcie twierdzi, że mam aktywne ulps. Ulps wyłączyłem w rejestrze, dla pewności ściągnąłem ULPS Configuration utility v1.1.4. Program twierdzi, że ulps jest wyłączone. Trixx nie rozpoznaje jeszcze tego rdzenia. AMD GPU tool, Riva tuner czy ATI tool nie rozpoznają karty - nie da się w ogóle podkręcać :/ . Czym jeszcze można podkręcać? Ewentualnie jak zwiększyć zakresy zegarów w Catalystach?

 

EDIT: Poradziłem sobie z zakresami częśtotliwości, zostało odblokować regulację napięcia. Sapphire Trixx nie widzi wprawdzie zegarów, ale umożliwia zmianę napięcia, tylko... tak jak HIS iTurbo twierdzi, że mam włączone ulps i nie mogę go zmienić :damage_wall: . Znalazłem coś takiego:

 

[Official] AMD Radeon HD 7950/7970 Owners Thread

 

Post nr 7115. Jednak u mnie to nie działa.

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało ostatnio nabyć Sapphire 7770 OC za cenę 407zł :). Oczywiście sklep się pomylił i wystawił 7770 za cenę 7750, ale okazał się honorowy i sprzedał mi kartę. Chętnych podobno było wielu, gdyż aż dystrybutorowi zabrakło kart. Sklepu nie będę reklamował, ale dowodzik mogę zamieścić. Sama karta wydajna i cicha. No może trochę daje o sobie znać w wymagających grach. W idle cały komp pobiera 90W a w stress 220W, więc nie jest źle.

post-102976-0-16586200-1334491006_thumb.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cicho w tym temacie :(

Powiedzcie proszę jaka Waszym zdaniem jest bezpieczna temperatura dla karty? Chłodzenie od Vertexa to suszara, więc standardowo po jednym dniu użytkowania musiałem zrobić swój patent stosowany od czasów 8600GT. Trytki oraz Big Typhoon (bo Fandera czarnego się pozbyłem :( ) poszły w ruch.

1) Jest cicho! Też odkrycie co? :D

2) Radiator na vertexie jest najgorszym jak w życiu widziałem. Ani grama miedzi, duży aluminiowy środek i krótkie żeberka. Obniża to skuteczność chłodzenia. Takie rozwiązanie trzymało temp w HD5770 na poziomie 50*C, a tutaj...

3) Temp. sięga 100*C równiutko, po OC rdzenia na 1200MHz dobiłem do 105*C, 15minutowe grzanie kombustorem na dx11.

4) Iddle std pięknie, 31*C.

5) Jakieś pomysły co z tym zrobić? W grach zapewne temp nie przekrozcy 90*C, na razie szacuję, później sprawdzę. WoT wykorzystuje ją w 99% więc będzie miarodajny.

6) Są na rynku alternatywne chłodzenia godne uwagi? Ew. same radiatory, może od innego modelu/producenta poszukać? Nie chcę zdawać się na fabryczny 40mm wentylatorek i tak i tak stanie Typhoon+trytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Karty graficzne za względnie nieduże pieniądze, to chyba najbardziej interesujący temat spośród wszystkich związanych z rynkiem GPU, bowiem dotyczy zdecydowanie najliczniejszej grupy potencjalnych klientów. Oczywiście, patrzenie na słupki z wynikami GeForce GTX Titan albo Radeon HD 7990 cieszy oczęta, aczkolwiek stosunkowo niewiele osób decyduje się wyłożyć na sprzęt do grania więcej niż 500-700 złotych. Właśnie takie modele sprzedają się aktualnie najlepiej, dlatego nie powinno dziwić, że producenci GPU zamierzają nieco rozszerzyć swoje oferty w tym zakresie. Lada chwila zadebiutuje (podobnież) usprawniona wersja GeForce GTX 650 Ti (Boost), natomiast już dzisiaj na arenę wkracza Radeon HD 7790. Plotki o wprowadzeniu nowej karty graficznej między HD 7770 i HD 7850 krążyły po sieci od pewnego czasu, ale pierwsze informacje odnośnie HD 7790 wypłynęły niedawno, były dość niekonkretne oraz niejednoznaczne. Samo AMD również niezbyt chętnie podgrzewało atmosferę, starannie dawkując szczegóły techniczne, ale dzięki temu wiele osób może czekać przyjemna niespodzianka. Jesteście ciekawi, jak w krzyżowym ogniu testów wypada Radeon HD 7790? Zapraszamy do premierowego artykułu, gdzie pierwsze skrzypce gra niereferencyjny model Sapphire HD 7790 Dual-X napędzany rdzeniem Bonaire.

Test Radeon HD 7790 - Gdzieś pomiędzy HD 7770 i HD 7850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć. Kupiłem kartę Asus HD7790 1GB DirectCU II OC niestety nie mogę zlokalizować sterowników pod WinXP. Szukałem podobnego problemu w sieci - znalazłem jedynie założony post na jakimś zagranicznym forum i gość miał ten sam problem, który pozostał bez odpowiedzi. Oczywiście samych sterowników też nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem? Chociaż patrząc na ilość postów o HD7790 na forum mam wątpliwości, czy ktoś oprócz mnie na tę kartę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie amd nie ma więc raczej po prostu nie istnieją. Po co ci xp ? przecież coraz więcej nowych gier na nim nie działa i ogólnie jest ot stary system, nie ma sensu na nim siedzieć. W ogóle kupujesz kartę z dx 11 a tu xp Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie amd nie ma więc raczej po prostu nie istnieją. Po co ci xp ? przecież coraz więcej nowych gier na nim nie działa i ogólnie jest ot stary system, nie ma sensu na nim siedzieć. W ogóle kupujesz kartę z dx 11 a tu xp Dołączona grafika

1. mam xp i postawienie win 7 wiązałoby się z zakupem win 7 (czyli ponad 300 zł), zrobieniem gigantycznego porządku na dysku (a nie mam na to czasu)

2. kartę kupiłem, bo spaliła się 8800GTX - planuję wymianę proca/mobo/pamięci, ale nie w najblizszych 2 miesiącach - nie będę kupował karty za 200 zł na te 2 miesiące, więc kupiłem od razu lepszą na przyszłość. Ale nie miałem świadomości, że nie ma sterów na win xp...

3. z nowych gier mam zamiar pograć w Wiedźmina 1 i 2, Starcraft 2 i Heroes VI - także spokojnie powinna mi wystarczyć taka karta nawet jak ją będzie dusił proc z podpisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...