Skocz do zawartości
Caleb

AMD Radeon HD 7700 Series - 28 nm Cape Verde

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mylą. Poziom 550Ti

 

Jeśli mowa od HD 7750 to tak, natomiast HD 7770 miejscami bliżej do HD 6850 referencyjnego (w naszym teście jest Sapphire Toxic) Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o sens życia: gdzie są wyniki 6770?

 

Niestety, nie zdążyliśmy jeszcze odbudować tych wyników, sorella panowie.

 

Karty strasznie nierówne, raz szybka jak 6850, innym razem wolniejsza od 550Ti (HD 7770).

 

No dosyć nierówne wyniki, ale może kolejne drivery coś poprawią w tym względzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tego szukałem i po przeczytaniu kilku recenzji zauważyłem że HD5770/HD6770 jest pomiędzy HD7750 a HD7770 (kolejne strzelanie w segmenty wydajnościowe) Tylko że wyniki czasami strasznie się nie zgadzają bo np w Skyrim HD7750 przegania sporo HD5770, a w Portalu 2 HD5770 jest prawie na równi z HD7770. Pewnie jak dopracują sterowniki to zegar w zegar HD7750=HD5770 a nawet lepiej.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do odbudowy bazy kart serii 6700 żadna firma nie podesłała.

 

Na marudzących na wydajność. Chciałbym tylko zauważyć że samo amd zapowiadało, że 7700 będą pomiędzy 6770 a 6850, oscylując w okolicach 6790. Co biorąc pod uwagę fakt, że nasz testowy 6850 to wersja podkręcona Toxic raczej pozwala przypuszczać, że z tej części AMD się wywiązało. Nie widzę więc powodów dla których miałbym pisać "że AMD to kpiny". Osobiście polecam porównać wydajność z TDP jaką dane GPU oferują. A wtedy, 550ti je więcej, 545 zależnie czy wersja DDR3 czy GDDR5 je mniej lub więcej, GTS 450 je więcej GT 440 niewiele mniej, 6850 i 6790 obie jedzą więcej (ta druga 150W TDP ma przecież). 6770 też je więcej, 6750 ma zbliżone TDP (6W większe). Jak dla mnie wydajność z wata podskoczyła bardzo mocno.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co to mydlenie oczu i szukanie wymówek dla karty zwyczajnie źle wycenionej?

6850 pobiera raptem 25W więcej podczas grania.

 

Bardzo ciekawe podsumowanie można przeczytać w recenzji na Anandtech.com:

http://www.anandtech.com/show/5541/amd-radeon-hd-7750-radeon-hd-7770-ghz-edition-review/24

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seria x770 z mainstremowej zrobiła się LOW-end...

Patrząc na wydajność z AA jest dużo słabiej niż dotychczas. HD 77XX cierpi na niedobór przepustowości pamięci.

I zgadzam się z komentarzem na anandtech - to nie karta jest zła, tylko jej cena...

Z drugiej strony ruch z punktu widzenia AMD wyborny - obecnie póki jest niski uzysk z 28nm - sprzedają te karty po cenie premium - dla tych którym zależy na energooszczędności. Patrząc na wielkość chipa, prostotę PCB, cenę pamięci i tanie chłodzenie - AMD ma duże możliwości obniżania ceny - i Cape Verde na pewno na długo z nami zostanie.

 

Analogiczna sytuacja była z radeonem 9600 - początkowo droższy i wolniejszy od tańszego 9500pro - zdobył serca budżetowych graczy po obniżkach ceny jako 9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nikomu nie mydle oczu. Karta je 25W mniej. Przy 80W TDP tej mniej żernej to spory spadek. Do ceny nie ma się co wypowiadać. Nikt w tym świecie nie sprzeda ci nowej karty graficznej za cenę niższą niż poprzednie modele wciąż dostępne w sklepie. Ceny spadną, się unormują wtedy można sobie rozmawiać. Mi nikt nie płaci za to co mówię, wyrażam tylko swoją opinie. A wedle niej to dobre karty, z dobrymi ewolucyjnymi zmianami, niskim skokiem wydajności od poprzedniej generacji, ale z dużym spadkiem zużycia prądu. Cena jak zwykle za nowość z kosmosu, ale pospada.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nikomu nie mydle oczu. Karta je 25W mniej. Przy 80W TDP tej mniej żernej to spory spadek. Do ceny nie ma się co wypowiadać. Nikt w tym świecie nie sprzeda ci nowej karty graficznej za cenę niższą niż poprzednie modele wciąż dostępne w sklepie. Ceny spadną, się unormują wtedy można sobie rozmawiać. Mi nikt nie płaci za to co mówię, wyrażam tylko swoją opinie. A wedle niej to dobre karty, z dobrymi ewolucyjnymi zmianami, niskim skokiem wydajności od poprzedniej generacji, ale z dużym spadkiem zużycia prądu. Cena jak zwykle za nowość z kosmosu, ale pospada.

 

Zaóważ że po prawie 1.5 roku stoisz w miejscu, nie masz żadnego skoku wydajności price/performance.Ty jako recenzent patrzysz na ceny ustalone przy premierze a nie sklepu, sklepy i tak to zweryfikują starsze modele też stanieją i koło się zamyka.

Karta została żle wyceniona do wydajności i tego nie ma co bronić jak to właśnie robisz. I nie odnosze się tu do 6770 bo 6850 został wciśnięty w ten przedział przy premierze.

Do tego na czarno:

Jak ktoś wypuszcza słabszy model przy tej cenie to ma sprzedawać drożej. W której premierze kart to miałeś.

Popatrz inaczej AMD zaczeło podnosić ceny w każdym przedziale wydajnościowym i to właśnie widzisz.Dobre w tym że i drugi producent prawdopodobnie pojdzie tym trendem.

 

A realia są takie że jesteś wstanie kupić 6870 w tej cenie . W jakiej kolwiek premierze kart takie magie się działy??? NIE.

Wasz rynek reaguje na ceny gdzie umnie wiec

Na dzisiaj:

HD 7770- 179.99(obexnie) stanieje w ciągu 3 miesięcy 30$ w ciągu miesiąca 10$

HD 6870 -169.99 za trzy miesiące zniknie z rynku

HD 6850- 149.99 za trzy miesiące zniknie z rynku---- bum tu masz właśnie podwyższenie ceny w segmencie wydajnościowym. Dostajesz mniej ale nadal się cieszysz bo mi pare W z kąpa poleciało.

Karta przy starcie powinna być wyceniona 25$ mniej niż jest przy starcie wyceniona 159.99 czyli 134.99

Edytowane przez Maxforce
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Już kiedyś o tym wspominałem że nie ma żadnego skoku wydajności price/performance. Ci którzy śledzą rynek kart używanych zapewne zauważyli już że od ponad roku HD4870-4890/GTX260 można nabyć w cenie ok 350zł, od ponad roku ceny tych starych już i w dodatku używanych kart w ogóle nie spadły... Myślę że wpływ na to ma także rynek gier komputerowych który stoi w miejscu pod względem graficznym i takie stare konstrukcje wciąż wystarczają do grania na wysokich ustawieniach. Źle się dzieje na rynku, w dodatku w naszym bogatym kraju ceny osiągają już granice absurdu.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz po polsku Maxforce miejscami tak zawile, że 3 razy dane zdanie musiałem czytać. Wciskasz mi w usta znaczenia których tam nie było. Nigdzie nie napisałem, że te wysokie ceny są OK, czy że karty są dobrze wycenione o.O. Napisałem tylko, że nikt nie sprzeda taniej nowości niż kosztuje aktualnie jej poprzednik - tak było zawsze i te twoje zawiłe wyliczenia nic w tym temacie nie zmieniły. Napisałem też że o cenach wypowiem się jak już rynek je unormuje. To co pisali w Anandtechu a co wydaje mi się myślisz, że ja neguje - aka, że karty mają złą cenę startową - o tym nic nie mówiłem. Piszesz też, że nie ma żadnego wzrostu wydajności nawijając non stop o modelach serii 6800. 7700 to następca 6700. Nie ma tu przeskoku numeracji +100 jak to było przy przejściu z serii 5k na 6k. Jedyne co zdołałeś pośrednio udowodnić to fakt, że karty są za drogie na starcie. A czego ja nie negowałem. Radki 7700 to dobre karty (pomijając ich startową cenę) - są odrobinę szybsze od poprzedników aka serii 6700 i jedzące około 30 wat mniej od nich. Ich potencjał niszczy cena, ale jak już pisałem i powtarzałem, osobiście więcej się w temacie ceny wypowiem jak się ona unormuje. Ja nie jestem takim PRO-ELO recenzentem by tworzyć historie na podstawie cen premierowych. Bo wolę podchodzić do sprawy bardziej jak użytkownik/kupiec - interesują mnie ceny aktualne, a zagłębianie się w to ile kosztował dany model jak właził do sklepu nic tu nie pomoże. Zwłaszcza że aktualna cena starszych modeli jest niższa niż premierowa i tylko jeszcze bardziej nowym 7700 szkodzi ^_^. Tak jak jeszcze bardziej zaszkodzą jej wyliczenia wedle twojej metody jak weźmie się karty 6700 a nie 6800.

 

Może podsumujmy to tak:

 

Karty 7700 to dobre ewolucyjne karty ale mają cenę startową z kosmosu i to alternatywnej rzeczywistości - i ta cena powoduje, że póki rynek tego nie unormuje i nie zdziała cudów to karta za te pieniądze jest jedynie dla eko-świrów ceniących sobie każdy wat oszczędności.

 

BTW osobiście nie oczekuje od producentów GPU sporych skoków wydajności. Nowych super wymagających tytułów jak na lekarstwo. Tworzenie uber mocarnych GPU nie ma sensu jak kupi je tylko garstka zapaleńców, kilku ludzi co czekali na premiery nowości przed zmianą, i BOINC/etc maniacy z grubym portfelem. Całą reszta kupi użytki/poprzednie modele które dadzą im wystarczającą wydajność. I w sumie temu procesowi niestety służy ta polityka cenowa. Myślący kupią poprzednie generacje/używki, ci mniej myślący lub ekomaniacy polecą po nowość i srogo przepłacą.

 

Osobiście za tą cenę nie kupiłbym 7770. Mimo, że cenie sobie energooszczędność. Ale głównym powodem jest to, że jest za słaba. Spory skok z 4850, ale przy cenie za mały XD. Uff koniec tej ściany tekstu i tak zaraz ktoś mi odpisze wciskając znaczenia gdzie ich nie ma ^_^

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eversor

 

Może i masz sporo racji ,ale dla mnie jak nowa generacja nie oferuję skoku wydajności / zł ,to jest faiem.

 

TDP mniejsze o 30 w - sorry ale dla większości ludzi to nie ma znaczenia. Gracze głównie cenią wydajność a przeciętny kowalski nawet nie wie co to TDP.

 

Zresztą oszczędność z tego względu jest bardzo niewielka.

 

 

Także 7750 i 7770 są dla mnie failem.

 

Nawet jak 7770 spadnie poniżej 500 zł (co raczej nie stanie się szybko o ile w ogóle biorąc pod uwagę ,że teraz najtańsze chyba są po 720) to i tak jest nieopłacalne wymieniać.

 

Gdzieś ok 400 zł by 7770 musiała max kosztować ,bo żeby zmienić to trzeba za wysyłkę zapłacić (albo paliwo) i tracić czas na zmianę karty ,etc

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eversor

Jak nie wiesz o czym pisze to jak będziesz recenzował serię 78xx która będzie droższa od 69xx i mniej wydajna to też będzie to to miła ewolucja.

To że 77xx jest następcą 67xx to papierowo popatrz na slajdy jak AMD Barts wprowadzało. Numerki numerkami a wydajność niżej w low i średniej.A pomiędzy masz jeszcze 6790 niewiele ustępującego wydajnością jak i poborem a sporo tańszego. No chyba że sugerujesz się max board power co jest błędne ale nie z punktu markitengowego.

Edytowane przez Maxforce
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buehehe a to dobre :D pzdr

 

Dobre że gola sami sobie strzelili.

Pare dni temu była romowa z paroma retailers , tak schodzą że jeden z większych sprzedał tyle 7770 że policzysz na dwóch rękach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było - za 500pln z gwarancjąbym łyknął:) Tyle tylko, że teraz to dostępne są raczej koło 700pln ( w sklepach gdzie można liczyć na gwarancję) ewentualnie "z Cypru" za 600pln - gwarancja tutaj jest raczej obietnicą bez pokrycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre że gola sami sobie strzelili.

Pare dni temu była romowa z paroma retailers , tak schodzą że jeden z większych sprzedał tyle 7770 że policzysz na dwóch rękach.

 

Kto o zdrowych zmysłach kupi taki shit? Nawet za 500zł. Za mniej u mnie kupisz 6850 DCII, a za £90 (czyli jakieś 430zł) referenta. Ostatnio widziałem okazję nawet 6870 w okolicach £100 :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - dla mnie priorytetem jest chłodzenie pasywne - dlatego dałbym 500pln i założył przycięte accelero s2 (na nieco bardzie prądożernym 4770 daje radę, to na HD 7770 też będzie spoko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - dla mnie priorytetem jest chłodzenie pasywne - dlatego dałbym 500pln i założył przycięte accelero s2 (na nieco bardzie prądożernym 4770 daje radę, to na HD 7770 też będzie spoko).

 

Tak dla sprostowania HD4770 pobiera mniej prądu od HD5750 a HD7770 pobiera więcej od HD5750(minimalnie) sumą sumarów HD4770 nie może być bardziej prądożerna pod obciążeniem. Bolączką HD4770 to wyższe W w idle jakieś 20W. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...