Skocz do zawartości
Soulafein

Sens wymiany E7300 na Llano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam teraz kompa Intel E7300 + Asrock Conroe + Ati 4670 + 2 gb. Chcialbym to ewentualnie wymienic lub zmodernizowac. Do tej plyt quada nie wsadze, jedynie grafe moge wymienic I pamiec. Zastanawialem sie nad opcja Amd Llano. 3850 + plyta + pamiec. Jest w tym sens? Czy taka konfiguracja bylaby lepsza? (z pewnoscia oszczedniejsza). Gram od czasu do czasu, na moim starym sprzecie to I wiedzmin da rade. A jak bedzie z Llano ?

 

Wysłane z mojego GT-I5800 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawidek1 nie tak szybko :)

 

Jeśli tylko masz jakąś grafikę to jak najbardziej ma sens, tylko nie na 3850 a Athlon II X4 631 z 4MB kaszy.. W aplikacjach wielowątkowych zyskasz bardzo dużo..

Procek + płyta na A75 powinieneś zamknąć się poniżej 500zł. Dodatkowo zyskasz USB 3.0, Sata III i jeszcze coś podkręcisz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam teraz kompa Intel E7300 + Asrock Conroe + Ati 4670 + 2 gb. Chcialbym to ewentualnie wymienic lub zmodernizowac. Do tej plyt quada nie wsadze, jedynie grafe moge wymienic I pamiec. Zastanawialem sie nad opcja Amd Llano. 3850 + plyta + pamiec. Jest w tym sens? Czy taka konfiguracja bylaby lepsza? (z pewnoscia oszczedniejsza). Gram od czasu do czasu, na moim starym sprzecie to I wiedzmin da rade. A jak bedzie z Llano ?

 

Wysłane z mojego GT-I5800 za pomocą Tapatalk

 

Rowniez nie widze sensu takiej zmiany. Bedzie wolniej poza kilkoma przypadkami ktore wymagaja 4 rdzeni. Czy bedzie oszczedniej to tez nie jestem pewien, Zarowna Twoja karta jak i procesor sa dosc oszczedne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam do wyboru. Intel I3 lub I5 (cz warto doplacac 300 zl). Nie bede podkrecal wiec poszukuje taniej plyty mATX oraz dobrego procka. Gram malo ale na 32 TV full hd. Wiec czy przesiadka na i3 z ta karta da mi choc troche kopa? Aktualnie gram w Wiedzimina 2 na 1280x720 na niskich I dziala znosnie. Czy z nowym procem (ktorym?) Zagram w full hd na niskich detalach. Grafa w przyszlosci do wymiany.

 

 

Wysłane z mojego GT-I5800 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam do wyboru. Intel I3 lub I5 (cz warto doplacac 300 zl). Nie bede podkrecal wiec poszukuje taniej plyty mATX oraz dobrego procka. Gram malo ale na 32 TV full hd. Wiec czy przesiadka na i3 z ta karta da mi choc troche kopa? Aktualnie gram w Wiedzimina 2 na 1280x720 na niskich I dziala znosnie. Czy z nowym procem (ktorym?) Zagram w full hd na niskich detalach. Grafa w przyszlosci do wymiany.

 

 

Wysłane z mojego GT-I5800 za pomocą Tapatalk

 

IMO celujesz w zla strone. Przy ograniczonych funduszach zostaw proca (ktory nie jest zly) i wymin karte (ktora jest slaba - jakies 2/3 wydajnosci 8800GT. nie jestem pewien co jest najbardziej oplacalne teraz, moze GTS 450 (ktory ma wydsjnoac gtx 260) - wzrost wydajnosci powinien byc znaczny. Ew. jakis uzywany radeon 4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO celujesz w zla strone. Przy ograniczonych funduszach zostaw proca (ktory nie jest zly) i wymin karte (ktora jest slaba - jakies 2/3 wydajnosci 8800GT. nie jestem pewien co jest najbardziej oplacalne teraz, moze GTS 450 (ktory ma wydsjnoac gtx 260) - wzrost wydajnosci powinien byc znaczny. Ew. jakis uzywany radeon 4870.

 

Też zastanawiałem się nad wymianą karty ale są pewne ale - nie mam sensownej możliwości rozbudowy na płycie z sygnatury. Ponadto kompa używam też do obróbki zdjęć, filmów więc w miarę szybki proc by się przydał oraz więcej pamięci (DDR3 są aktualnie tańsze niż DDR2). Więc sądzę, że platforma z możliwością przyszłościowej rozbudowy byłaby lepsza niż prosta wymiana karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez nie widze sensu takiej zmiany. Bedzie wolniej poza kilkoma przypadkami ktore wymagaja 4 rdzeni. Czy bedzie oszczedniej to tez nie jestem pewien, Zarowna Twoja karta jak i procesor sa dosc oszczedne.

 

Mógłbym zapytać z ciekawości w czym będzie wolniej w stosunku do tego E7200?

 

Jestem daleki od namawiania na siłę kogokolwiek na cokolwiek, ale wydajność zaproponowanego 631, biorąc pod uwagę jego cenę z płytką (500zł), jest naprawdę warta uwagi..

 

Oczywiści jeśli kasa nie gra roli to jak nabardziej i3, i5 i nie ma dyskusji, ale jeśli ma być w miarę tanio i wydajnie to ten Athlon 631 jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, waro zerknąć na testy..

Tu pierwszy lepszy KLIK!

 

@Soulafein

Jeśli zależy CI głównie na grach to również uważam że chyba w tej chwili lepiej pomyśleć o zmianie GPU..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moze I slusznie wymienic grafe (I do tego dodac 4gb). Gustuje w Ati wiec moj wybor to bylby 6770. Tylko czy zasilka da rade (jak w sigu)? Trzeba pewnie dodatkowe zasilanie podlaczyc?

 

Wysłane z mojego GT-I5800 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym zapytać z ciekawości w czym będzie wolniej w stosunku do tego E7200?

 

E7300. Zasugerowalem sie zintegrowana grafika u AMD, ktora jest wolniejsza niz 4670. Oczywiscie grafike moze przelozyc.

 

Tak czy inaczej zakup grafiki da najlepszy rezultat w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...