Skocz do zawartości
Caleb

The Darkness 2

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

<p>Ciemność! Widzę ciemność! Ciemność widzę! Krzyczał zdezorientowany Maks w Seksmisji, chcący drżącym głosem rozgonić mrok i strach, zalegający wokół niego... Jednak niektórym bohaterom ciemność absolutnie nie przeszkadza, ale o zgrozo, dodaje skrzydeł czyniąc z nich niepowstrzymanych egzekutorów lub gwałcicieli - niepotrzebne skreślić. Jackie Estacado jest właśnie takim przypadkiem - płatnym zabójcą i ojcem chrzestnym mafijnej rodziny Franchetti, który wykonuje wyroki bez mrugnięcia powieką. Nieprzenikniony mrok spowija jego umęczoną duszę, ale w przypadku Estacado takie stwierdzenie oznacza coś więcej, niżeli usposobienie czy charakter... Ciemność to również potężny lecz nieco „toksyczny” sprzymierzeniec Jakcie'go... Właściciele konsol przekonali się o tym kilka lat temu, gdy pierwsza odsłona The Darkness zadebiutowała na sklepowych półkach, błyskawicznie gromadząc wiernych wyznawców. Sequel na szczęście pojawił się także na komputerach osobistych - niech więc stanie się... Ciemność!</p>

RECENZJA THE DARKNESS II - JAKCIE! WIDZĘ CIEMNOŚĆ, KREW I FLAKI! Edytowane przez Caleb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem ten badziew, demo oczywiście. Masa bugów, grafika budzi we mnie bardzo mieszane uczucia, tekstury niby ostre, ale jakieś dziwne filtry są nałożone które psują pozytywny odbiór tego. Podoba mi się dobrze zrealizowany dźwięk przestrzenny. Optymalizacja jest bardzo w porządku. Chociaż co do grafiki to może poprostu moja grafa jest już tak walnięta, że generuje te błędy, cóż po wypłacie i wyposażeniu się w nową grafikę odpalę jeszcze raz. Długo nie grałem, bo na początku więcej patrzenia niż prawdziwego grania...

 

Narazie czekam na ostatnio zapowiedzianą rozszerzoną wersję hard reset, a to zapowiada się cudnie ;-)

Edytowane przez SpectatorX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz gustu - mnie grafika się podoba, bugów żadnych nie zauważyłem, śmiga perfekcyjnie i daje sporo satysfakcji z jatki, zwłaszcza jeśli opanuje się sterowanie - bo jest sporo możliwości jak na FPS. Ot, taki Blood II się przypomina, a im dalej, tym ciekawiej.

 

Natomiast po HR podstawowym żadna siła na ziemi nie zmusi mnie do zobaczenia dodatku :>

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie miałem okazję przetestować tylko demo, po demie moje wrażenia jak najbardziej pozytywne, dobra optymalizacja, grafika niezła choć nie przepadam za komiksową grafą i IMO bardzo fajna rzeź w fullu może być całkiem przyjemnie jak dostaniemy różne moce, trochę się bałem jak to będzie ze sterowaniem, bo mamy praktycznie dodatkowe 2 "rączki" :) ale jest jak najbardziej ok. Co do skojarzeń z bloodem, to mi się jakoś nie kojarzy, chociaż ja sklerozem mam, to może dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recki na portalach raczej nie porywają, ot taki średniaczek na poziomie 7/10. Jak do tego wyczytałem, że pod względem klimatu ustępuje pierwszej części i dodatkowo wątek fabularny jest krótszy niż 5h to ja pasuje. Może kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , jako ze to forum glownie technologiczne Nie onet.pl to jak na gre wydana w 2012 roku to jest ! technologiczny badziew z grafika jak z 2005 roku potrafiacy co prawda dac troche frajdy ale jesli ktos pisze ze grafika tego typu jest OK to jest poprost dzieciakiem bez smaku .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , jako ze to forum glownie technologiczne Nie onet.pl to jak na gre wydana w 2012 roku to jest ! technologiczny badziew z grafika jak z 2005 roku potrafiacy co prawda dac troche frajdy ale jesli ktos pisze ze grafika tego typu jest OK to jest poprost dzieciakiem bez smaku .

 

Z drugiej strony stoją onaniści sprzętowi podniecający się teksturami hi-res, bo przecież bez grafy jak w C2 gry już nie można wypuścić. Szkoda gadać - zgadzam się z jednym to nie jest onet, więc darujmy sobie takie ”dorosłe” opinie. Edytowane przez Caleb
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recki na portalach raczej nie porywają, ot taki średniaczek na poziomie 7/10. Jak do tego wyczytałem, że pod względem klimatu ustępuje pierwszej części i dodatkowo wątek fabularny jest krótszy niż 5h to ja pasuje. Może kiedyś.

 

5H to chyba biegiem przez plansze bez chwili spoczynku, no ale więcej niż 8H nie będzie w singlu. W każdym razie norma w shooterach. Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się bo strasznie mi blood-em wiało :) a do blood-a mam sentyment. Myślę, że nie ma czego żałować, to co w FPS-ie ma być core-owe czyli 'strzelanie' (feeling) jest genialne, nie pamiętam fps-a w którym strzelanie dawałoby tyle frajdy, no właśnie to są te stare czasy blood-ów... Dla mnie rodzynek, przechodzi się za jednym tchem, tak mnie wciągnęło, więc polecam. Zapomniałem dodać widescreen fixer działa u mnie z d2 poprawnie, więc nie trzeba czekać na patch-a. Niestety FOV zaserwowany przez twórców (45) jest klaustrofobiczny. IMHO póki co najlepsza premiera tego roku.

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to x360 dzieciak wczoraj zaczął i skończył, dobra wciągająca fabuła, klimatyczna, krwawa i krótka, gra za 200zł powinna trawać dłużej a nie 4-5 godzin (tyle mu to zajęło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem grę właśnie przed chwilą, krótko mówiąc wypas. Długość idealna, nie wiem o co chodzi z narzekaniami. Gameplay jest prześwietny, samo strzelanie jest genialne. Szkoda tylko, że jak to za starych czasów nie można mieć więcej giwer przy sobie niż dwie. Te schizy, szpital, "piekło", genialny voice acting, fabuła (nie nużąca, a wręcz porywa dalej) i to strzealnie ehh nie można przejść koło tej gry obojętnie. Póki co największe zaskoczenie, jak mi takich gier brakuje (blood, shogo etc)... Żałuję teraz strasznie, że pierwszej części nie ma na pc-ty.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile jest tego grania? 5-6h? Poczekam na przeceny, wczoraj kupiłem za taką samą kasę kompletne wydanie New Vegas które starczy na pewno na +100h...

 

Tak z 7 godzin zajął mi singiel na spokojnie, ale jest jeszcze mini-kampania dla Coopa, która zajmuje dobre 2 godziny - choć to wciąż mało, bo mój apetyt został mocno rozbudzony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm liznąłem demo, w jedynkę nie grałem, Darkness kilka razy czytałem.

Graficznie szczerze mówiąc nie wiem co sądzić. Ale jak czytam że to jest krótsze od CoD to odechciewa mi się i to bardziej niż zwykle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat i dochodzę do wniosku, że ludzie pozapominali co to ładnie zrobiona gra zajmująca więcej niż 10h.

 

rozwiń swoja myśl, chodzi ci o residenta, silent hill czy shadow man, wiem były super teraz takich nie ma bo gracz ma nie meczyc z przejściem tylko ma iść przez fabułę prawie bezstresowo, ci co chcą męczarni maja gry sieciowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat i dochodzę do wniosku, że ludzie pozapominali co to ładnie zrobiona gra zajmująca więcej niż 10h.

 

 

rozwiń swoja myśl, chodzi ci o residenta, silent hill czy shadow man, wiem były super teraz takich nie ma bo gracz ma nie meczyc z przejściem tylko ma iść przez fabułę prawie bezstresowo, ci co chcą męczarni maja gry sieciowe

 

Darksiders zajęło mi jakieś 15h. To dużo. Teraz czekam na dwójkę a Darkness II najpewniej łyknę po promocyjnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>Ciemność! Widzę ciemność! Ciemność widzę! Krzyczał zdezorientowany Maks w Seksmisji, chcący drżącym głosem rozgonić mrok i strach, zalegający wokół niego... Jednak niektórym bohaterom ciemność absolutnie nie przeszkadza, ale o zgrozo, dodaje skrzydeł czyniąc z nich niepowstrzymanych egzekutorów lub gwałcicieli - niepotrzebne skreślić. Jackie Estacado jest właśnie takim przypadkiem - płatnym zabójcą i ojcem chrzestnym mafijnej rodziny Franchetti, który wykonuje wyroki bez mrugnięcia powieką. Nieprzenikniony mrok spowija jego umęczoną duszę, ale w przypadku Estacado takie stwierdzenie oznacza coś więcej, niżeli usposobienie czy charakter... Ciemność to również potężny lecz nieco „toksyczny” sprzymierzeniec Jakcie'go... Właściciele konsol przekonali się o tym kilka lat temu, gdy pierwsza odsłona The Darkness zadebiutowała na sklepowych półkach, błyskawicznie gromadząc wiernych wyznawców. Sequel na szczęście pojawił się także na komputerach osobistych - niech więc stanie się... Ciemność!</p>

RECENZJA THE DARKNESS II - JAKCIE! WIDZĘ CIEMNOŚĆ, KREW I FLAKI! Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...