Skocz do zawartości
kulfi82

Brutus 410 Pure Black (BT-410)

Rekomendowane odpowiedzi

Upatrzyłem sobie taką oto obudowę SilentiumPC Brutus 410 Pure Black. Fajny design, dobre wykonanie.. czy zasugerujecie mi jakąś inną alternatywę w cenie do 150zł ? Martwi mnie w Brutusie zasilacz umiejscowiony na dole, zazwyczaj wypowiadacie się, że powinnien być przymocowany u góry.

 

Dzięki za podpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie w Brutusie zasilacz umiejscowiony na dole, zazwyczaj wypowiadacie się, że powinnien być przymocowany u góry.

 

Żeby ciąnął nagrzane powietrze z obudowy? Praktycznie każda nowa i w miarę przyzwoita obudowa (nie mówię o I-Boxach i Modecomach za 60-80 zł) ma zasilacz montowany na dole i jest to raczej zaleta, a nie wada. Tak czy inaczej nic lepszego niż Brutus 410 w tym przedziale cenowym raczej nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad zakupem tej obudowy i mam kilka pytań do użytkowników (Brutus 410). Interesują mnie opinie osób, które używają ją od jakiegoś czasu i zdążyły wyłowić jej ewentualne mankamenty.

 

Chciałbym się dowiedzieć jak ocenicie:

- kulturę pracy wentylatorów z zestawu

- wytrzymałość portów USB panelu przedniego

- wyłapywanie kurzu przez filtry

- wytrzymałość przycisku zasilania

- spasowanie zasilacza w stosunku do otworu wentylacyjnego (na moje oko wentylator PSU pokrywa się jedynie w 60% z otworem wentylacyjnym...)

- ewentualnie jakieś rażące Was rzeczy, które ujawniły się dopiero po pewnym czasie od zakupu.

 

I odpowiedzcie proszę na pytanie: czy kupilibyście tę obudowę ponownie wiedząc o niej tyle ile wiecie po jej użytkowaniu?

 

Co prawda opinii w internecie jest mnóstwo, ale rzadko trafiają się napisane przez kogoś, kto używa tej obudowy przez więcej niż 2 miesiące, dlatego bardzo proszę o odpowiedzi Dołączona grafika

Edytowane przez davider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć jak ocenicie:

- kulturę pracy wentylatorów z zestawu

- wytrzymałość portów USB panelu przedniego

 

 

Po kilku miesiącach łożyska w wentylatorach stały się głośne, a porty USB rozleciały się.

 

 

 

Po roku sprzedałem i kupiłem obudowę za 200zł, która oferowała o WIELE więcej: możliwość aranżacji okablowania za płytą główną, USB 3.0 na froncie, możliwość instalacji bardzo dużego coolera CPU albo radiatora 280mm, grubsze blachy, lepsze wentylatory, lepszy wygląd, lepsza jakość wykonania, odkręcane śledzie, porządne tacki na dyski 2,5", w 99% beznarzędziowy montaż.

 

Corsair 200R

Edytowane przez humanoidal
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obudowach typu brutus 410 (atx) z miejscem na zasilacz u dołu trzeba zwrócić uwagę na długość przewodów zasilacza, bo często (szczególnie w budżetowych zasilaczach) przewody są krótkie i nie podłączymy np. zasilania cpu bądź wtyczki 24pin - trzeba dokupić przedłużkę. A kombinacja z mobo mATX to niemal pewne, że będzie problem... zależy też gdzie umiejcowione na mobo gniazdo 24pin, minięcie k. graficznej....

 

W obudowach z zasilaczem u góry raczej nie ma tego problemu.

Edytowane przez pierwszy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wybiorę Zalmana Z9 Plus. Ma filtry przeciwkurzowe, aż 4 wentylatory w zestawie, a na przednim panelu regulację obrotów wentylatorów (ale tylko dwóch) i cyfrowy wyświetlacz temperatury. Cena nieco wyższa (190 zł) niż miałem w założeniach (do 150 zł), ale jakość i trwałość wynagrodzą mi większy wydatek.

 

Buczek223, dzięki za wszystkie podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie tylko fabrycznie nowe części. Nie składałem komputera od 10 lat i chce sobie pozwolić na przyjemność wypakowywania nowiutkich podzespołów z ich oryginalnych pudełek Dołączona grafika

 

Zalman Z9 Plus już zamówiony.

Edytowane przez davider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...