Skocz do zawartości
Caleb

AMD Radeon HD 7800 Series - 28 nm Pitcairn

Rekomendowane odpowiedzi

A nawet nie wiedzialem o tej latce wiec dzieki za info panzar. Poczekajmy na testy z kilku portali i przedewszystkim jakies oficjalne ceny. Oby nie bylo takiej porazki cenowej jak w przypadku 7770 choc powoli zaczynaja spadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Radeon HD 7850 i HD 7870 - dziś najbardziej wyczekiwane karty graficzne AMD mają swoją premierę, ale dopiero 19 marca trafią na półki sklepowe. Rozsądni gracze sporo obiecywali sobie po następcach serii HD 6800, którzy zaoferowaliby korzystny stosunek ceny do możliwości, a przynajmniej wszyscy mieliśmy nadzieję na konkretny ruch ze strony AMD. Nauczeni doświadczeniem nie liczyliśmy na wielką rewolucję w wydajności lecz bardziej ewolucję, czego przykładem były chociażby Radeony HD 7700, bazujące podobnie jak HD 7800 na nowej architekturze GCN (Graphics Core Next). Testowane układy w założeniu mają zaspokoić potrzeby graczy, którzy nie dysponują budżetem rzędu 2000 złotych na kartę graficzną, ale chcieliby cieszyć się wysokimi rozdzielczościami i detalami w najnowszych produkcjach. Pitcairn'y mają ambicje zastąpić bardzo popularne Barts'y i Caymany, jednak zdobędą serca klientów tylko jeśli producent zaproponuje cenę adekwatną do wydajności HD 7800, które dodatkowo musi zmierzyć się z GeForce GTX 560 Ti i GTX 570. Czas na ostatnią wielką premierę AMD zanim nadjedzie NVidia Kepler i GeForce GTX 600 - przed Wami test Radeon HD 7850 i HD 7870.

Test Radeon HD 7850 i HD 7870 - Karty graficzne ze średniej półki

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd!

Podany przez Ciebie adres strony nie istnieje w naszym serwisie lub nie masz uprawnień, aby go oglądać. Sprawdź, czy adres jest wpisany poprawnie.

@niżej - zaczęło działać dopiero po zalogowaniu na stronie głównej :P po wylogowaniu ciągle wywala powyższy błąd 

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babole nawet nie wiem skąd są. W Wordzie z którego wklejałem było poprawnie o.O - poprawione. A ten wynik 6870 można przyjąć z przymrużeniem oka - raz że testowe 6870 jest fabrycznie podkręcone, dwa że takie pikuśne różnice zakrawają o błąd pomiaru XD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano. Stąd w minusach, że cena deklarowana mogłaby być niższa. Mimo wszystko jak się solidnie podkręci takiego 7850 to daje radę. No ale o ile cena będzie wynosiła deklarowane 900-950 nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie, ale imho 7870 będzie niezłą konkurencją dla gtx 580. Cena o 1/3 niższa, a wydajność bardzo zbliżona.

 

Karta niby o wydajności 6970, ale w takim batmanie: ac minimalny fps jest o 80% wyższy =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie słabsza wersja wpasowuje się ładnie między 560ti i 570, a hd7870 śmiało konkuruje z 580 w kilku popularnych tytułach. Udała się ta seria AMD. Tylko HD77xx taki niewypał.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie, ale imho 7870 będzie niezłą konkurencją dla gtx 580. Cena o 1/3 niższa, a wydajność bardzo zbliżona.

 

Karta niby o wydajności 6970, ale w takim batmanie: ac minimalny fps jest o 80% wyższy =]

 

Wydajność 570gtx i tyle , a wydajność ts jeszcze marniejsza jak w 79xx.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw proponuję zmienić metodę testowania w sc2. 1vs1 to kiepski sposób na porównywanie graf, a ffa to nie 4vs4, tak jak napisano w recenzji, tylko każdy na każdego. W sumie 4 graczy... Dobrym sposobem na szybkie sprawdzenie fps jest utworzenie gry coustomowej, wpisanie w wyszukiwarce FPS test i odpalenie benchmarku ignork'a. U mnie jest różnica fps pomiędzy prockiem wykręconym na 4,9 a 5 ghz =]

 

Wydajność 570gtx i tyle , a wydajność ts jeszcze marniejsza jak w 79xx.

 

Popatrz jeszcze raz na słupki wiedzmina, stalkera, batmana czy battlefielda. Tam "wydajność gtx 570" wyraźnie bije 580tkę Dołączona grafika wiele gier robi różnicę w drugą stronę, ale dla takiego bf3 ludzie chętnie zmieniają całe kompy :) sam bym tylko ze względu na niego wybrał 7870 :] Jak do tego dodać cenę o 1/3 niższą, to niedługo trzeba będzie resztę gtx 580 wcisnąć fanbojom po kosztach ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrze na swoje wykresy , batman nowy to ci słabiutko działa z tesselacja nawet na 79xx. Dlatego według tego typu wykresików o których piszesz 6970 dużo nie ustępuje 580gtx co jest totalną bzdurą , a 79xx ma przewagę nad 580gtx min 50-70% :lol:

 

Jak potrafisz testować to mając te karty w domu ojjj zweryfikujesz te cudne wykresy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrze na swoje wykresy , batman nowy to ci słabiutko działa z tesselacja nawet na 79xx. Dlatego według tego typu wykresików o których piszesz 6970 dużo nie ustępuje 580gtx co jest totalną bzdurą , a 79xx ma przewagę nad 580gtx min 50-70% :lol:

 

Jak potrafisz testować to mając te karty w domu ojjj zweryfikujesz te cudne wykresy :lol:

 

Nie wiem zbytnio jak odpowiedzieć na Twojego posta, bo nie odnosisz się do moich słów... Pisałem o tym, że 7870 wypada lepiej w ww. grach od gtx 580, co potwierdzają testy, a Ty wyskakujesz z 6970 :unsure: Nie mam tych kart, ale rozumiem, że wg Ciebie gadam głupoty, bo autorzy testu się nie znają i przedstawili słupki z kosmosu...

 

Może lepiej wyjaśnij redakcji jak należy testować, żeby magiczna wydajność gtx'a się ukazała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw proponuję zmienić metodę testowania w sc2. 1vs1 to kiepski sposób na porównywanie graf, a ffa to nie 4vs4, tak jak napisano w recenzji, tylko każdy na każdego. W sumie 4 graczy... Dobrym sposobem na szybkie sprawdzenie fps jest utworzenie gry coustomowej, wpisanie w wyszukiwarce FPS test i odpalenie benchmarku ignork'a. U mnie jest różnica fps pomiędzy prockiem wykręconym na 4,9 a 5 ghz =]

 

Nie zgadzam się z zarzutami. Primo znakomita większość gier w SC2 to 1vs1 a nie jakieś Custom testy FPS. Nie sprawdzenie FPSa w takim trybie to w sumie niedopatrzenie. To, że wykresy są liniowe do bólu przez beznadziejną optymalizację gry to już nie moja sprawa. Jakieś wirtualne testy kogokolwiek nawet jeśli wprowadzą różnice w wykresy - to nikt mi teraz nie przyśle wszystkich graf na powtórne testowanie w 1 benchmarku. Gra FFA 4vs4 to faktycznie źle opisana jest - właściwie można by zmieniać opisy wykresów, czy lekko opis przy grze/wykresach - jednak nie ma większego sensu. Poza tym jest to gra 8 graczy nie 4 jak podajesz, a że były otwarte sojusze i w każdej chwili zawarte było przynajmniej kilka - to można z przymrużeniem oka uznać że to 4vs4 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na te słupki... Testy są liniowe do bólu bo blokuje was procesor... A to, że gra jest zbalansowana pod 1vs1, nie oznacza, że większość gier taka jest - 2vs2, 3vs3 i 4vs4 gra od cholery osób i to te tryby są dużo bardziej wymagające ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie i myślenie nie boli. Większość gra 1vs1 stąd test w 1vs1. Są ludzie grający w 2vs2 i 3vs3 i 4vs4 i ich odmiany FFA - stąd test z 8 graczami, we FFA gdzie rozpierducha z powodu tego że gra jest for fun jest większa więc bardziej obciążająca CPU. Skoro masz ekstrema - najniższy i najwyższy tryb to dasz rade sobie wyobrazić, że pośrednie tryby wpadną gdzieś pomiędzy. Co mi da testowanie na specjalnej niemiarodajnej mapie która spowoduje pojawienie się różnic - jak większość ludzi ma i tak gorsze procesory niż ten w naszej platformie? A tak widzisz, że 7970 nic ci nie da, bo 4.2GHz i7 960 wciąż ogranicza. Jedynie maniacy z 4.5+GHz prockami będą się zastanawiać o ile FPS podskoczy w górę i gdzie podniesie się poprzeczka blokady FPS mocniejszych kart. To nie wielki portal opłacany przez firmy 3cie, nie mam uber platformy z 5GHz procesorem by sprawdzić jak taki procesor by wpłynął na skalowanie się SC2. Po co każesz mi patrzeć na wykresy? I po co wyjaśniasz mi że blokuje nas CPU? Myślisz, że jakbym tego nie wiedział to napisał bym takie a nie inne wnioski pod wykresami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...