Skocz do zawartości
Caleb

AMD Radeon HD 7800 Series - 28 nm Pitcairn

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ich stronę płacisz minimum 20 za wysyłkę.

 

 

Ceny stają się coraz ciekawsze. Mam nadzieję, że po premierze GTXów jeszcze spadnie te 10% i biorę :) Ale raczej będę polował na gigusia, z racji 3 letniej gwary.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko miecha poślizgu zaliczyli.

 

 

Oby HD7850 taniał tak jak 6870, który w dniu premiery kosztował prawie tyle samo, a teraz za 600 do wyrwania bez problemu. Liczę, że AMD wywinie taki numer jak ostatnio, tzn wielka obniżka serii HD7800 zaraz po ogłoszeniu ceny GTXów ze średniej półki + prawdopodobnie jeszcze jedna karta wypełniająca lukę pomiędzy HD7770 a HD7850, jakiś okrojony Pitcairn z 1GB ramu w cenie poniżej $200.

 

 

Przede wszystkim mam nadzieję, że rdzeń Pitcairn zostanie zastosowany w mobilnych układach AMD montowanych w iMac-ach, bo inaczej brak wsparcia pod OSX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie tego Radeona 7850 Sapphire podkręcić ponad 1050mhz ? Jestem pewny, ze pojdzie na wyższym OC, poprostu suwaki w Catalystach sa zablokowane 1050.. Można to obejsc ? Odblokować ? Bo chciałbym zobaczyć ile max można wyciągąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie już myślałem że ta karta daję radę i może być hit ale jak zobaczyłem że 7850 na PClabie po OC na 1170 ledwie w wieśku 2 o 2 fps'y wyprzedza stareńskiego 5850 OC (500 zł na allegro) to dałem sobie spokój z tą kartą. A i jeszcze ktoś napisał że po OC karta dogania GTX 580. W wieśku 2 brakuje jej 10 klatek ( i to na zegaracha 1170) do niepodkręconej 580 także nie wiem o czym ta osoba pisała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to nowy radosław radzi sobie dużo lepiej z tessellacja (jeśli kogoś to obchodzi). W Crysis 2 na ultra da sie spokojnie grać i FPS żadko spada poniżej 45. Pomijam fakt, ze roznica pomiedzy tess off i on, jest minimalna i lepiej wylaczyc ;p.

 

Osobiscie jestem zadowolony. Jakbym kupil GTX 570 to musialbym jeszcze zasilacz wymienić. A tak obeszło sie.

Edytowane przez iniside

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czy jest jakiś niereferencyjny 7850/7870 który ma długość max 25 cm włącznie z kablami zasilania?

 

Chce wymienić zasłużonego 9600 gt. Wprawdzie procek będzie ograniczał (e8400@ 3,6ghz) i płytę mam z PCI-e w wersji 1.1 ale różnice na pewno poczuję. Chce wreszcie crysisa przejść z ustawieniami na maxa a ogólnie pogram w gierki nie używające więcej niż 2 rdzeni i korzystające mocniej z grafy więc nie powinno być tak źle. Można jeszcze procka mocniej wykręcić po wymianie boxowego chłodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Do tego procka max 6850/6870. 7850/7870 będą ograniczane przez procka i roznicy nie zobaczysz. Wczesniej upewnij sie czy karta na 100% zadziała, czasem sa problemy z kompatybilnoscia z PCIE 1.1

 

dlugosc 6850 to ok 24cm

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się szerzej z tą kartą i stwierdzam że będzie to moja kolejna karta Budżetowa po wysłużonym i zasłużonym ATI 5850

 

Dołączona grafika

 

+ karta bardzo krótka

+ jedna wtyczka zasilania 6 pin

+ bardzo dobra wydajność po podkręceniu

+ Bardzo niski pobór prądu na tle konkurencji nawet po dużym OC

 

Polecany model to: GIGABYTE HD GV-R785OC-2GD lub Sapphire's HD 7850 OC Edition. Dla oszczędnych radziłbym poczekać aż znowu cena dolca spadnie (spore wahania w ostatnim czasie :) bo jeszcze niedawno ten model kosztował poniżej 900zł. W maju/Czerwcu karta powinna kosztować 800-850zł. Na razie sprzedałem Radosława 5850 za 550zł i gram w stare gry na Intel HD 3000 i czekam na ruch Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Do tego procka max 6850/6870. 7850/7870 będą ograniczane przez procka i roznicy nie zobaczysz. Wczesniej upewnij sie czy karta na 100% zadziała, czasem sa problemy z kompatybilnoscia z PCIE 1.1

 

dlugosc 6850 to ok 24cm

 

Tylko że chciałem kartę w 28 nm. Takiego 6850/6870 mogłem kupić już dawno. Szczerze to wolałbym żeby procek ograniczał grafę niż na odwrót.

 

A poszperałem trochę w necie i na zagranicznym forum polecali 7850 do E8400:

 

Will Radeon HD5850 Vapor-X bottleneck on Intel Core 2 Duo E8400? - Steam Users' Forums

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HIS-y 7850 są obecnie znacznie tańsze od całej reszty, nawet od moich ulubionych suszarek, czyli Vertexów. Nie jest to jakiś chwilowy artefakt, bo nawet w Komputroniku są takie tanie. Nie wygląda to także na forpocztę obniżek przed potencjalną premierą zielonych, bo ceny innych producentów nie reagują.

 

Czy ktoś już może zaryzykował zakup takiego HIS-owego cuda i wie skąd się bierze tak wysokie dyskonto (nigdy jeszcze nie miałem niczego od tego producenta)? Gwarancja jest 3-letnia! Właśnie przymierzam się do zakupu HD 7850 w tym miesiącu (liczę, że nie drożej niż za 800,00) i chyba padnie na tego HIS-a przy takim dyskoncie.

 

Przeczytałem tę mini-recenzję:

http://www.funkykit.com/component/content/article/9061-review-his-radeon-hd-7870-2gb-gddr5.html?start=9

i nie wygląda na to żeby producent robił jakieś skrajne jaja w stylu plastikowych rurek cieplnych.

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HIS-y 7850 są obecnie znacznie tańsze od całej reszty, nawet od moich ulubionych suszarek, czyli Vertexów. Nie jest to jakiś chwilowy artefakt, bo nawet w Komputroniku są takie tanie. Nie wygląda to także na forpocztę obniżek przed potencjalną premierą zielonych, bo ceny innych producentów nie reagują.

 

Czy ktoś już może zaryzykował zakup takiego HIS-owego cuda i wie skąd się bierze tak wysokie dyskonto (nigdy jeszcze nie miałem niczego od tego producenta)? Gwarancja jest 3-letnia! Właśnie przymierzam się do zakupu HD 7850 w tym miesiącu (liczę, że nie drożej niż za 800,00) i chyba padnie na tego HIS-a przy takim dyskoncie.

 

Przeczytałem tę mini-recenzję:

http://www.funkykit....r5.html?start=9

i nie wygląda na to żeby producent robił jakieś skrajne jaja w stylu plastikowych rurek cieplnych.

 

Podobnie było w przypadku podstawowego HISa 6850 i konkurencji, też był tańszy od reszty, niestety min. dlatego, że dali 3fazy w zasilaniu zamiast 4 jak w referencie, akurat mam tego 6850 od hisa i poluje na 7850, ale za jakiś czas jak spadną ceny i chyba poszukam jakiegoś Asusa z ich chłodzeniem, .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo linki:

HIS H785F2G2M AMD (ATI) Radeon HD 7850 - Karty graficzne - HIS H785F2G2M AMD (ATI) Radeon HD 7850 cena od 830.30zł

 

Ceny w dniu wklejania linka 830,00 do 840,00.

 

http://www.amazon.com/HIS-GDDR5-PCI-E-Graphics-H785F2G2M/dp/B007MJGN5I/ref=sr_1_421?s=pc

 

Cena w dniu wklejania po rabacie: $220

 

A tu jeszcze jakiś mini-pean o karcie:

http://www.overclock.net/t/1254029/his-7850-fan-2-gb-gddr5-h785f2g2m-220-ar-amazon

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HIS-y 7850 są obecnie znacznie tańsze od całej reszty, nawet od moich ulubionych suszarek, czyli Vertexów. Nie jest to jakiś chwilowy artefakt, bo nawet w Komputroniku są takie tanie. Nie wygląda to także na forpocztę obniżek przed potencjalną premierą zielonych, bo ceny innych producentów nie reagują.

 

Czy ktoś już może zaryzykował zakup takiego HIS-owego cuda i wie skąd się bierze tak wysokie dyskonto (nigdy jeszcze nie miałem niczego od tego producenta)? Gwarancja jest 3-letnia! Właśnie przymierzam się do zakupu HD 7850 w tym miesiącu (liczę, że nie drożej niż za 800,00) i chyba padnie na tego HIS-a przy takim dyskoncie.

 

Przeczytałem tę mini-recenzję:

Review: HIS Radeon HD 7870 (2GB GDDR5) - Funky Kit

i nie wygląda na to żeby producent robił jakieś skrajne jaja w stylu plastikowych rurek cieplnych.

 

Taka uwaga mała. Link jest do wersji HD7870. Podaje link do wersji HD7850 -> Review: HIS Radeon HD 7850 (2Gb GDDR5) - Funky Kit - jak dla mnie dyskwalifikuje tą karte brak możliwości zmiany napięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...