Skocz do zawartości
Caleb

AMD Radeon HD 7800 Series - 28 nm Pitcairn

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro na def osiągnęli +28% (1100 MHz) na rdzeniu (co sugeruje, że z 1050 rock nie będzie kłopotów na pewno) to dla mnie potencjał OC wydaje się być wystarczający, w porównaniu do tego co mam teraz (HD 6850 na 900 MHz). Gdybym szukał przede wszystkim większej mocy ale nadal budżetowo, chyba z kolei wolałbym słabo podkręcalnego HD 7950 niż jakiegoś top-podkręcalnego HD 78xx. Wiadomo, że najlepiej byłoby kupić hiper podkręcalnego HD 7970, ale jak wiadomo coś za coś. Przy HD 7970 brak możliwości zmiany napięć byłby absurdem. Przy HD 7850 10% taniej od innych może to być akceptowalna opcja i dla mnie jest. Teraz tylko niech się to zwali poniżej 800. Albo najlepiej niech to zrobią z 1 GB RAM (to lub 7950 z 1.5 GB, coś długo nie ma wersji z obciętą pamięcią).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie postanowilem:-)w piatek zamawiam saphire.Nurtuje mnie tylko kwestia mikroprzycinania,znalazlem temat dotyczacy 7870 na innym forum,i poki co nikt za bardzo nie wie co z tym robi.Moglby sie ktos wypowiedziec kto juz zakupil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypłynęły HIS-y 7850. Komputronik od razu dołożył 60 zł do ceny (899 zł), Saturion tylko 10 zł (839 zł). Ciekawe kiedy dostanę info o możliwości odbioru po starej cenie 830 zł (zamawiałem w Karen).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj testuje HISa i lekka lipa. Zmiana napięć działą tylko w Asus Tweak ale i tak nic nie daje. Standardowe napięcie rdzenia to 1,138V i zwiększenie go choć by do 1,15 powoduje wysypywanie się w testach. Na chwilę obecną stabilne uznaje zegary 1050/1450 a więc max z CCC defakto. Raz przeszła Unigine Heaven na 1100/1500 z napięciem 1,155. Temperatury max 65C więc raczej nie wpływają na niskie OC. Jak za 850zł ta karta jest niezła ale mogła być lepsza :wink: . Wyniki w Unigine Heaven stock 1513 60,1FPS, OC 1814 i 72FPS na 2500k stock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz, który mam od wczoraj wydaje się jak na razie w pełni stabilny przy 1080 MHz na rdzeniu. Ale jeszcze kilka dni musi zapewne upłynąć zanim się okaże to i owo. Lepiej pewnie nie będzie, jeśli już to gorzej. Na 1100 MHz zaliczyłem wywałkę sterownika pod pełnym obciążeniem (nie w grze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bardzo podobnie:

 

P6386 (G6236 + P7120 + C6555)

 

rdzeń 1090, pamięć 1400, i5 2500K @4 GHz

 

Napięcie na def.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, wentylator do 55% jest bardzo cichy. Przy 85% jest i tak cichszy niż mój poprzedni Vertex przy 70%.

 

Najwyższa temperatura jaką udało mi się osiągnąć dla karty przy Furmarku to 69 stopni (przy wentylatorze auto na 55%). Przy minerze bitcoin nawet tyle nie było. Karta chodzi mi jednak na 1100 MHz na rdzeniu w pełni stabilnie (jak na 2 dni sprawdzania), ale wtedy muszę pamięci puścić niżej (na 1370).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bardzo podobnie:

 

P6386 (G6236 + P7120 + C6555)

 

rdzeń 1090, pamięć 1400, i5 2500K @4 GHz

 

Napięcie na def.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, wentylator do 55% jest bardzo cichy. Przy 85% jest i tak cichszy niż mój poprzedni Vertex przy 70%.

 

Najwyższa temperatura jaką udało mi się osiągnąć dla karty przy Furmarku to 69 stopni (przy wentylatorze auto na 55%). Przy minerze bitcoin nawet tyle nie było. Karta chodzi mi jednak na 1100 MHz na rdzeniu w pełni stabilnie (jak na 2 dni sprawdzania), ale wtedy muszę pamięci puścić niżej (na 1370).

 

Faktycznie po obniżeniu taktów dla pamięci na razie 1100 na rdzeniu wydaje się stabilne - wynik w marku prawie taki sam 6394 z prockiem @4GHz. Co do wentylatora to dla mnie jest w miarę cichy do 40% ale przyzwyczajony jestem do ciszy absolutnej na WC i 5x120mm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie może wezmę się za próby podwyższania napięć, jak mi się będzie nudziło. Choć te 1100 mnie zupełnie satysfakcjonuje (a pewnie i wyżej się da nieco).

 

Na razie popatrzyłem tylko, że Afterburnerem się nie da. Mówisz, że tylko ASus Tweak? Tego czegoś z płytki HIS-a nawet nie chciało mi się instalować. A BIOS czym by tu obecnie ewentualnie edytować?

 

Jeszcze jedno. W 2D karta obniża taktowania rdzenia dość różnie: czasem do 400, czasem do 300, czasem do 150. Jeszcze nie obczailem na jakiej zasadzie się to odbywa. W każdym razie mam podłączone 4 monitory i bardzo mnie cieszy, że to w niczym nie przeszkadza, bo na serii 5xxx oraz 6xxx różnie to bywało.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie karta zmienia taktowanie rdzenia między 300, 400 a 1100 , pamięci odpowiednio 150-1200-1400. Co ciekawe właśnie odkryłem przeglądając log z GPU-Z że karta sama zmienia też napięcie ! I nie mówie tu o zmianie z trybu IDLE/LOAD gdzie domyślne wartości to odpowiednio 0,825 i 1,138. Po podniesieniu zegarów do 1070-1100 napięcie wg GPU-Z wzrosło do 1,225. @adashi też tak masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To VDDC z karty Sensors?

 

Nie wiem czy można temu ufać.

 

Przy 860 MHz mam tam 1,000V, często mam też 0,900V (przy 150/300/400/545 - to są taktowania, które karta ustawia sama) a przy 1100 MHz i full obciążeniu mam tam 1,138V (bo bez full obciązenia mam nadal 1,000V). Więcej nigdy nie zauważyłem, ale nie traktuję tego zbyt poważnie. Gdyby to była prawda mogłoby to świadczyć jeszcze o sporej rezerwie OC, o ile sekcja zasilania wydoli.

 

Edit: Może mamy inne BIOS-y? Mój to 015.018.000.001.000000 (113-SW2G02-101)

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mówię o napięciu VDDC z zakładki Sensors. Bios mam ten sam. Podkręcasz przez jakiś program czy przez CCC ? Po zainstalowaniu i odinstalowaniu Asus Tweak w CCC mam dostępne wyższe zegary więc nie korzystam z innych programów. Ustawienia sterowania zasilaniem w CCC mam na max (+20%) może dlatego karta podbija napięcie - ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam radka 7870,ustawionego na 1250/1400 i wszystko pieknie smiga kiedy gram,ale mam problem kiedy komp niczym sie nie zajmije,czasem monitor sie wtedy wylacza.Probowalem ze sterownikami,innym slotem,inna karta w kompie i bylo ok.Czytalem gdzies na jakims zagranicznym forum ze ktos mial podobny problem przy 6870 i trzeba bylo zmienic napiecie w idlu.Wiecie cos wiecej na ten temat,i jaki power limit ustawilibyscie przy tych lczbach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przyszlo mi cos do glowy i zastanawiam sie czy nie bedzie problemu z tym HD7850.

Moj zasilacz to ModXStream 500W czyli 2 linie 12V po 18A kazda, HD7850 wymaga min. 22A na lini 12V z tym ze jesli dobrze kojarze HD7850 ma tylko 1 pin zasilajacy karte.

A wiec ten zasilacz dostarczy 36 czy 18A na 12V w przypadku tej karty?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... HD7850 wymaga min. 22A na lini 12V ...

A wiec ten zasilacz dostarczy 36 czy 18A na 12V w przypadku tej karty?

 

Te 22A na 12V to chyba podane minimum dla całego zestawu... sama hd7850 pożre może z 10A z tej linii.

Twój zasilacz ma 36A na linii 12V podzielone na dwie wirtualne linie po 18A, jedna jest dla kabli stałych(atx 24pin, 8pin), druga dla grafy i molexów.

Da radę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzis karcioche poki co smiga jak w podpisie, ale mam za to inna ciekawostke (maly offtop)

 

Mam te RAM'y z podpisu i postanowilem dokupic 2x4gb goodramy 1333 cl9 (ocz'y defaultowo 1.9V, goodramy 1.5V)

Ustawilem na sztywno w biosie 9-9-9-27 @ 1.59V i te pamiatki smigaja w parze bez zająknięcia, a szczerze bylem juz nastawiony na sprzedaz tych ocz'ów. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie po obniżeniu taktów dla pamięci na razie 1100 na rdzeniu wydaje się stabilne - wynik w marku prawie taki sam 6394 z prockiem @4GHz. Co do wentylatora to dla mnie jest w miarę cichy do 40% ale przyzwyczajony jestem do ciszy absolutnej na WC i 5x120mm ;)

 

U mnie bardzo podobnie:

 

P6386 (G6236 + P7120 + C6555)

 

rdzeń 1090, pamięć 1400, i5 2500K @4 GHz

 

Napięcie na def.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, wentylator do 55% jest bardzo cichy. Przy 85% jest i tak cichszy niż mój poprzedni Vertex przy 70%.

 

Najwyższa temperatura jaką udało mi się osiągnąć dla karty przy Furmarku to 69 stopni (przy wentylatorze auto na 55%). Przy minerze bitcoin nawet tyle nie było. Karta chodzi mi jednak na 1100 MHz na rdzeniu w pełni stabilnie (jak na 2 dni sprawdzania), ale wtedy muszę pamięci puścić niżej (na 1370).

 

tak dla porównania HIS 1050 / 1250 fx8120@4ghz:

Dołączona grafika

 

a wszędzie piszą że buldożer do gier się nie nadaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Slashes Prices on Radeon 7000 Series Graphics Cards

http://hothardware.com/News/AMD-Slashes-Prices-on-Radeon-7000-Series-Graphics-Cards/

 

 

AMD cuts prices on the high end GPUs - in preparation for the dual GPU HD 7990?

http://vr-zone.com/articles/amd-cuts-prices-on-the-high-end-gpus--in-preparation-for-the-dual-gpu-hd-7990-/16654.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...